Skocz do zawartości

Warszawskie trolle, jedziemy coś polukać?


GuMoWy

Rekomendowane odpowiedzi

proszę uprzejmie o podsumowanie zbliżającego się wyjazdu

trochę się pogubiłem

Otwock czy Świder?

godzina

może koordynaty GPS miejsca docelowego?

tak dla "pierwszaka"

 

mój numer telefonu : 501 298 777

 

chciałbym się wyrwać pod niebo ale nie zdążyłem z remontem mieszkania

możliwe że dojadę późno w nocy

 

dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka decyzja, panowie? Sat24 rzeczywiście pokazuje zachęcającą prognozę. Sprzęt mam na działce i najdalej z was mieszkam, więc musiałbym już powoli się zbierać. Oczywiście jeśli już, to będę czekał na stacji przd Karczewem (post 165)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wam dobrze :( No nic... może następnym razem Julka pozwoli.

Ach te dziewczyny, ograniczają nas bez reszty :Boink: Ja swoje położyłem spać i się wymknąłem na 2h.

 

Również wszystkim Wam dziękuję za miłe towarzystwo, szkoda tylko że było ciemno bo nie poznałem Was z widzenia :szczerbaty:. Może następnym razem wyrobię się na zbiórką na stacji Orlenu by przy blasku sodówek zobaczyć kto jest kto :flirt:.

 

Dodam tylko, że bliższa memu sercu jest astrofotografia, a dzięki temu spotkaniu miałem okazje zobaczyć jednorazowo tyle eMek jak chyba nigdy dotąd. Zawsze pochłaniała mnie dłubanina przy kabelkach itp przez co nie było za wiele czasu na podziwianie nocnego nieba wizualnie. Wyposażony w EDka, naprędce sklecony statyw i pozbawiony całej tej elektroplątaniny mogłem spokojnie spoglądać w niebo. Więc M13, M27, M56, M71, M51, M5, M12, M10, M14 ustrzelone, nie wiem czy wszystkie które widziałem wymieniłem, nie jestem też do końca pewien co niektórych gdyż nie jestem dobrym obserwatorem, ale tak czy inaczej było fajnie, jeszcze raz dzięki.

Edytowane przez wtw
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie było ...
Aj tam, aj tam!

Panna już stara, o łańcuszku św. Markariana coś międli a niewiele pokazała (M84, M86, M87). O Sombrero (M104) się potknęła, dobrze, że w Gwiezdne Wrota (STF 1659) nie wpadła, bo się Kruka przestraszyła. Lew wywiewał na zachód, alśmy go połaskotali pod ogonkiem (M65, M66). Berenika Igłę (NGC 4565) w Warkocz wpięła i nie bardzo ją było widać, ale włosy miała bujne (Mel 111). Herkules wiadomo czym świecił (M13, M92). Dla pań był Pierścień (M57), dla panów Hantle (M27). Jeszcze Strzelec z Tarczą nad las się wspiął. Dziką Kaczkę (M11) pogoniliśmy, inne niezliczone skarby nad drzewami zawieszone podziwialiśmy. Perseusz za Kasjopeją się skradał chichocząc z cicha, Łabędź nad Ameryką latał z topazem i szmaragdem w dziobie, Strzała w Wieszak nie trafiła.

Księżyc nas pożegnał.

Fajnie było.

  • Lubię 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trolle umiłowane! :przytulasie:

Stare powiedzenie nakazuje nie chwalić dnia przed zachodem, jednak mój wewnetrzny głos mówi mi, bym szykował się na wyjazd w lasy otwockie (i dodaje, bym nie zapomniał założyć kalesonów :zimno: ).

Nie wiem jeszce na pewno, czy mnie nie nabiera, jednak lojalnie Was ostrzegam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nie zdążę rozpakować luster po remoncie mieszkania

ale zapowiadają pogodę do końca tygodnia - na 100% pojadę w lasy otwockie ale jeszcze nie wiem kiedy

 

PS

po rozmowie z drugą połówką i dojściu do wniosku że nic nam się dzisiaj nie chce robić (w sensie sprzątać po remoncie itd) - jadę

Edytowane przez _Spirit_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.