Skocz do zawartości

PHILIPS SPC880NC


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy spotkał się ktoś kiedyś z takim modelem? Jest dostępny na tej aukcji: http://allegro.pl/item1019440874_kamera_internetowa_philips_spc880nc_usb_hit.html

Co ciekawe Google chyba za bardzo nie słyszało o czymś takim. Na stronie Philipsa pooglądałem archiwalne kamery, ale jedyną podobną jest spc900nc. Może posiada ktoś jakieś dodatkowe informacje o tym sprzęcie? Wysłałem do sprzedającego zapytanie o czułość matrycy i jak dostanę odpowiedź, to dam znać.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jest u nich produkt opatrzony nazwą SPC880NC, ale wygląda zupełnie inaczej. Udało mi się jednak natrafić na amerykańskiej stronie Philipsa na kamerką SPC890NC, która została dodana na 5 dni przed premierą 900NC. Może faktycznie ta 880 jest jakąś wersją alfa/beta tej kamerki, i minął jakiś okres, że można już ją normalnie sprzedawać. Nie mam w domu żadnej kamerki, więc jutro ją pewnie zakupię i w miarę możliwości po maturach ją przetestuję.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam też się zastanawiam nad zakupem tej kamerki i chcę ją wykorzystywać jedynie do astro foto. Focił już ktoś tym sprzętem ?

Jak wrażenia i czy jest on porównywalny z modelem SPC900NC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś ją zakupiłem, więc kurierem powinna być w czwartek (pod warunkiem, że jutro będzie wysyłka). Mam też zamówioną ToUcam Pro II, więc z racji braku pogody wypróbuję dla porównania na początku w ciemnym pomieszczeniu no i dodatkowo porozkręcam, aby sprawdzić jaki chip został tam włożony. Będę informował na bieżąco, jak czegoś się dowiem.

 

Zdravim

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamerka przypomina SPC900NC ale są pewne różnice (w wyglądzie). Brak napisu Philips na części klipsa pod obiektywem ale za to jest na tylnym. Brakuje też przycisków na bokach kamerki służących do robienia fotek

 

te drobiazgi są mało znaczące, a ważniejsze jest to, że SPC880NC/00, bo tak się dokładnie nazywa, nie działa na sterownikach od SPC900NC/00. W ogóle nie działa. Na razie nie udało mi się znaleźć żadnych sterowników do tej kamerki ale się nie poddaję :D

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Spróbuj z tymi na XP: http://download.p4c.philips.com/files/p/pcvc730k_00/pcvc730k_00_dxp_eng.exe

Powinno pójść, natomiast mogą być problemy ze sterami pod Win7. Ciekawe czy da się podmienić jej firmware do SPC900 jak w ToUcamie 740 żeby ruszyła pod Win7. Jak tylko dostanę kamerkę to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem w trakcie rozbebeszania tej kamerki. Oto, co się ukazało po rozłączeniu obudowy

 

_MG_2014.JPG

Może to czysty przypadek, a może kamerka faktycznie po dopasowaniu sterowników się będzie nadawała do astro. Jak dojdę jeszcze do czegoś, to dam znać.

 

@EDIT

Może ten dowód nie jest najlepszej jakości, ale nie mam odpowiedniego sprzętu do takiej fotografii:

_MG_2085.JPG

 

"Widać" na nim napis, który przypomina SONY ICX098. To chyba dobrze, nie? Robienie z ręki z odwrotnym mocowaniem obiektywu przy 18mm, bez pierścienia do tegoż mocowania, trzymając obiektyw w ręce nie jest zbyt łatwe, więc wybaczcie jakość zdjęcia.

 

Zdravim

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem 3 szt i sterowniki do tych kamerek przesłał mi sprzedawca, co ciekawe dwie uruchomiły się jako philips wersja 750k natomiast jedna zadziałała dopiero ze sterownikami 900nc . Jedną rozebrałem -- układy scalone produkcji philips i powinno się ją dać przerobić na długie czasy nie patrzyłem jeszcze czy to CCD, ale wygląda że tak po symbolu jaki został podany wyżej . Widocznie jest to jakaś wersja kamerek która nie weszła na rynek a sprzedawca znalazł je w jakieś chińskiej hurtowni.

Bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kupiłem 3 szt i sterowniki do tych kamerek przesłał mi sprzedawca, co ciekawe dwie uruchomiły się jako philips wersja 750k natomiast jedna zadziałała dopiero ze sterownikami 900nc . Jedną rozebrałem -- układy scalone produkcji philips i powinno się ją dać przerobić na długie czasy nie patrzyłem jeszcze czy to CCD, ale wygląda że tak po symbolu jaki został podany wyżej . Widocznie jest to jakaś wersja kamerek która nie weszła na rynek a sprzedawca znalazł je w jakieś chińskiej hurtowni.

Bernard

 

Pod jakim systemem operacyjnym? Jak dziala ta kamera pod win7? Tez zastanawiam sie nad ich zakupem - brac na szybkiego poki jeszcze sa w tej cenie, czy poczekac na wasze wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał od razu. Ja sam sterowników nie dostałem, ale napisałem do sprzedającego i otrzymałem mailem plik .inf, który z oprogramowaniem Philips VLounge widzi już kamerkę. Cały środek wygląda chyba dokładnie tak, jak w droższej SPC 900NC. Sam się zastanawiam, czy nie namówić kogoś z klubu astronomicznego, bo sam bym sobie chętnie dokupił drugą.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał od razu. Ja sam sterowników nie dostałem, ale napisałem do sprzedającego i otrzymałem mailem plik .inf, który z oprogramowaniem Philips VLounge widzi już kamerkę. Cały środek wygląda chyba dokładnie tak, jak w droższej SPC 900NC. Sam się zastanawiam, czy nie namówić kogoś z klubu astronomicznego, bo sam bym sobie chętnie dokupił drugą.

 

Zdravim

 

No fakt - cena do 20 sztuk za wysylke ta sama, a wystawiajacy powoluje sie na ta strone: http://www.youtellme.nl/webcams/1633056_philips-spc880nc/specifications/ (te dane posiadam od niego, oprocz strony, ktora namierzylem na podstawie podeslanej przez niego grafiki). Obawiam sie tylko ze pod win7 x64 moze nie chodzic, zwlaszcza jak mam wbudowana kamere... Mysle o 3 sztukach 1 - nienaruszalna i 2 do majsterkowania, ale czekam jeszcze na wyniki waszych badan:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość polaris

Jeśli kamerka ruszy na sterach do 900NC to z Win7 nie będzie problemów. Jak ruszy na 740k to tylko WinXP, ale jeśli da się podmienić jej firmware na 900NC to pójdzie i na Win7. Sam mam ToUcama 740k z wgranym firmware od 900NC i bez problemu rusza na XP i 7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem typ czipa to CCD SONY ICX098 to kamerka która uruchomiła się na sterownikach sprzedawcy to znaczy model Philips 750k --- co do zakupu to myślę że warto cena rozsądna a kupując kilka cena przesyłki relatywnie maleje -- na pewno rozbiorę i tą która chodzi na sterownikach 900nc --- pytałem sprzedawcę o te różnice pomiędzy kamerkami w odpowiedzi czytałem że testowali kilka sztuk i wszystkie zgłaszały się jako 750k a ta moja to jakiś dziwny traf nawet zaproponował wymianę jeśli bym chciał, ale ja sobie ją zostawię bo pod sterownikami 900nc można nawet uzyskać 90 klatek na sek. ale nie we wszystkich programach i jest cyfrowy zoom 8x -- było pytanie o mój system to XP

 

bernard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ściągnąć program WcRmac i go zainstalować. Następnie ten plik wrzuć w do folderu TWIRG\WcRmac\binary\8116. Następnie uruchamiasz ten program, w zakładce WebCam => DS Interface wybierasz kamerkę i dajesz 'Connect'. Przechodzisz do zakładki Binaries i wybierasz 'Get current and save as', żeby zapisać na dysku dane z kamerki (mi się przy tym wieszał program, sam nie wiem czemu, więc zignorowałem ten krok). Na końcu wybierasz ten plik, w którego nazwie jest spc900nc.bin i wybierasz 'Load into cam'. Restartujesz kamerkę i masz gotowe. Powinno też w tym programie dać się wgrać możliwość rejestrowania RAW-ów, jednak albo do mojej kamerki tego się nie da zrobić, albo będę musiał przeinstalować oprogramowanie, ponieważ mi się wiesza.

WAŻNE



Pamiętaj, że ingerujesz tutaj w wewnętrzne oprogramowanie kamery, co może doprowadzić do jej zepsucia. Autor oprogramowania nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne wyrządzone szkody.







Zdravim

 

 

@EDIT

Chyba już widzę problem. Wydaje mi się, że można wgrać RAW Mode wyłącznie do kamer Vesta i ToUcam PRO.

 

 

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli komuś pójdzie ta kamerka na win 7 to niech da znać.

 

zwlaszcza na 64 bitowym :)

 

Jesli mozna to prosze tez o opis jak zrobic RAW mode i upgrade do spc900. Z gory serdeczne dzieki:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem różnych kombinacji ale nadal nie udało mi się odpalić kamerki

na sterownikach od 750k też nie ruszyła :unsure:

z braku lepszych pomysłów rozbebeszyłem kamerkę :Boink:

elektronika wygląda identycznie jak w SPC900NC, są nawet boczne przyciski do robienia zdjęć

 

próbowałem wgrać firmware z SPC900 ale kamerka nie jest widziana przez program

może problem w tym, że mam już zainstalowane sterowniki do SPC900?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.