Skocz do zawartości

PHILIPS SPC880NC


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie, czy tą kamerką można robić w miarę dobre zdjęcia astro? I czy pasowała by ona do synty 130/900?

 

Webcamy nadają się praktycznie wyłącznie do astrofotografii planetarno-księżycowej. Nie oczekuj aby takich fotek jak z Hubbla :) SW 130/900 bez i z Barlowem 2x powinna pozwolić na otrzymanie w miarę dobrych fotek planet. Konieczny jest napęd w jednej osi i stabilny w miarę montaż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postąpiłem zgodnie z przepisem jaki podał Iluvatar i teraz kamerka przedstawia się jako SPC900NC :yahoo:

miała mi służyć do eksperymentów lub jako dawca organów ale chyba posłuży do planetarnego foto

zobaczymy jak spisze się w praktyce

oczywiście nie omieszkam poinformować o efektach na forum

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jeszcze z nią guidingu (muszę poczekać na pogodę, laptopa i zakończenie matur B) ) ale mogę już teraz powiedzieć, że nie powinno być problemu ze zrobieniem SC1, a i tak na szybko sprawdziłem, że MaxIm DL widzi ją i pewnie będzie można wykorzystać też pozostałe programy do guidingu.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postąpiłem zgodnie z przepisem jaki podał Iluvatar i teraz kamerka przedstawia się jako SPC900NC :yahoo:

miała mi służyć do eksperymentów lub jako dawca organów ale chyba posłuży do planetarnego foto

zobaczymy jak spisze się w praktyce

oczywiście nie omieszkam poinformować o efektach na forum

 

pozdrawiam

 

Ok to chyba ja kupie:D Ale prosze Cie jeszcze o opis krok po kroku - co zostalo zrobione, co sie pokazywalo, kolejnosc pokazywania sie klopotow i jak je po kolei usuwales - jesli oczywiscie to nie klopot. Ja w tej dziedzinie jestem laikiem i to bedzie moj pierwszy sprzet, tak wiec innych przepraszam za prosbe o skladne napisane tego samego, ale prosze tez o wyrozumialosc i z gory dziekuje za zrozumienie i porady:) Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam zamówiłem sobie niedawno Philipsa toucam 2 właśnie do astro foto. Ale zastanawiam się czy jest jakaś różnica w jakości zdjęć miedzy toucam 2 a tym spc900nc(spc880nc) orientuje się ktoś może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągałem z sieci sterowniki do różnych kamerek, a nawet całe płyty instalacyjne i nie udało się

potem tak jak napisał Iluvatar ściągnąłem program WcRmac oraz plik spc900nc

żeby podmienić tym programem firmware trzeba wcześniej zainstalować kamerkę by była widoczna w systemie. W tym celu ściągnąłem driver do SPC880NC i zapisałem na dysku

po podłączeniu kamerki do USB uruchomił się kreator dodawania sprzętu, a w nim zaznaczyłem opcję ręcznego wyboru sterownika i podałem ścieżkę dostępu do ściągniętego wcześniej drivera. Kamerka została bez problemu zainstalowana i była widziana jako PCVC750k. W tym momencie już nadawała się do użytku. Po wykręceniu obiektywu i wkręceniu złączki na 1/25" można ją podłączyć do teleskopu i avikować

 

w programie WcRmac podmieniłem firmware na SPC900NC tak jak opisał to Iluvatar

w menu WebCam wybrałem DS Interface i wyświetliło się okno z widoczną kamerką Philips PCVC750k. W tym okienku kliknąłem na przycisk Connect, a następnie w zakładce Binaries zapisałem na wszelki wypadek obecny firmware kamerki przyciskiem Get currenr and Save as. Po zakończeniu wybrałem plik SPC900NC i kliknąłem na Load into cam... i po ptokach :D

program wymagał by w czasie tej operacji włączony był dowolny program przechwytujący obraz z kamerki. Ja użyłem Irisa bo akurat miałem go pod ręką :D

 

cała operacja zajęła kilka minut bo miałem wcześniej zainstalowaną kamerkę SPC900NC więc ten etap mi odpadł

 

rozebrałem obie kamerki tzn. SPC900NC oraz SPC880NC i pobieżnie przejrzałem elektronikę ale ta stara jest przerobiona na SC1 więc nie wszędzie mogłem zajrzeć bez rozlutowywania. Nie znalazłem różnic więc podejrzewam, że tą też można przerobić na długie czasy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

riklaunim

Dla lubiących majsterkować to można wymienić matrycę na tą nową ICX618 zarówno w webcamie jak i ...

 

I właśnie od jakiegoś czasu nie daje mi to spokoju ,na tyle że nawiązałem kontakt z Framos(45eur+przesył).

Czekam na przypływ got. i kupię to CCD.

Może ktoś się będzie chciał podłączyć do zamówienia?

 

Na tę chwilę ciekawi mnie jednak ,jak po zaadaptowaniu ICX618ALA do ToUcam'a poradzi sobie z nim elektronika? Jakie ograniczenia , a może full ?

Niestety nie jestem technicznie anglojęzyczny i za wiele nie mogę się dowiedzieć z istniejących opisów tej modyfikacji.

Jak wiadomo z datasheets teg CCD,to np.: jest 60 FrameRate :blink: .

Znalazłem jeszcze taką modyf. co też jest mnie intryguje :

USB only long exposure

Może to ktoś zredagować i przełożyć na PL. Byłbym wdzięczny.

Z tego co widać w opisie sama modyfikacja nie jest skomplikowana , tylko jak to się ma do typowego SC1 pomijając kwestię dodatkowego kabelka.

 

 

Do Admina

Jeśli nie w tym dziale to przepraszam i proszę o skorygowanie.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie dość szybko dotarła kamerka i jeszcze jej nie uruchomiłem, ale zająłem się za to wyciągnięciem obiektywu. Niestety nie jest on odkręcany w ten sposób jak w Toucamach. Do wyciągnięcia potrzebujemy cienki śrubokręt, którym podważamy korpus obiektywu (jest na zatrzaskach) potem już tylko odkręcamy obiektyw :)

 

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.