Skocz do zawartości

PHILIPS SPC880NC


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Kamera Philips SPC900NC ma 1,3mpx a kamera Philips PHILIPS SPC880NC z tego co podaje sprzedawca ma 0,3mpx. Spora różnica na minus dla tej tańszej. Mówię tu o zastosowaniu do fotografii planetarnej.

Czy ktoś posiada jakieś bliższe informacje na ten temat?

pozdrawiam

Hubert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Kamera Philips SPC900NC ma 1,3mpx a kamera Philips PHILIPS SPC880NC z tego co podaje sprzedawca ma 0,3mpx.

 

Obie mają tą samą matrycę. Webcamy stosują jednak kompresję i interpolację obrazu tak więc nagle 1/4" matryca da ci rozdzielczość lustrzanki, tyle że z bardzo niską jakością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

UWAGA! :helo: Ta przejściówka jest przystosowana wyłącznie do transmisji generowanej przez soft EU-HOU, czyli SalsaJ.

Nie będzie działać z K3CCD i innymi programami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harryLH

UWAGA! :helo: Ta przejściówka jest przystosowana wyłącznie do transmisji generowanej przez soft EU-HOU, czyli SalsaJ.

Nie będzie działać z K3CCD i innymi programami!

 

Ktora zatem jest warta uwagi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktora zatem jest warta uwagi?

 

Dobre pytanie. Chodzi o to, że zwykłe przejściówki się nie nadają, bo są przystosowane wyłącznie do transmisji danych z drivera drukarki. W SalsaJ problem jest rozwiązany w ten sposób, że jeśli wybrać odpowiednią opcje to program wie że rozmawia z naszą przejściówką i odpowiednio wysyła "dane" po USB. Znalazłem w sieci coś takiego , z tego co piszą to jest uniwersalne, to znaczy będzie pracować z każdym programem do sterowania kamerką z długim czasem ekspozycji, ale głowy nie daje, bo nigdy tego rozwiązania nie testowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jest może gdzieś jakiś tutorial do przeróbki takiej kamerki na długie czasy. Wszystko opisane krok po kroku ze zdjęciami i wykazem potrzebnych części? Nigdy nic takiego nie robiłem, chciałbym spróbować, ale po prostu nie wiem jak. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam, Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie :notworthy: Jednak nie wiele rozumiem. Mógłby mi ktoś napisać jakie części (podzespoły) dokładnie muszę kupić do tej modyfikacji, ponieważ z tekstu za bardzo nie mogę wyczytać. Z góry dzięki :rolleyes:

 

Pozdrawiam, Daniel z Sycowa :Salut:

Edytowane przez danio115
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość danio115

ściągałem z sieci sterowniki do różnych kamerek, a nawet całe płyty instalacyjne i nie udało się

potem tak jak napisał Iluvatar ściągnąłem program WcRmac oraz plik spc900nc

żeby podmienić tym programem firmware trzeba wcześniej zainstalować kamerkę by była widoczna w systemie. W tym celu ściągnąłem driver do SPC880NC i zapisałem na dysku

po podłączeniu kamerki do USB uruchomił się kreator dodawania sprzętu, a w nim zaznaczyłem opcję ręcznego wyboru sterownika i podałem ścieżkę dostępu do ściągniętego wcześniej drivera. Kamerka została bez problemu zainstalowana i była widziana jako PCVC750k. W tym momencie już nadawała się do użytku. Po wykręceniu obiektywu i wkręceniu złączki na 1/25" można ją podłączyć do teleskopu i avikować

 

w programie WcRmac podmieniłem firmware na SPC900NC tak jak opisał to Iluvatar

w menu WebCam wybrałem DS Interface i wyświetliło się okno z widoczną kamerką Philips PCVC750k. W tym okienku kliknąłem na przycisk Connect, a następnie w zakładce Binaries zapisałem na wszelki wypadek obecny firmware kamerki przyciskiem Get currenr and Save as. Po zakończeniu wybrałem plik SPC900NC i kliknąłem na Load into cam... i po ptokach :D

program wymagał by w czasie tej operacji włączony był dowolny program przechwytujący obraz z kamerki. Ja użyłem Irisa bo akurat miałem go pod ręką :D

 

cała operacja zajęła kilka minut bo miałem wcześniej zainstalowaną kamerkę SPC900NC więc ten etap mi odpadł

 

rozebrałem obie kamerki tzn. SPC900NC oraz SPC880NC i pobieżnie przejrzałem elektronikę ale ta stara jest przerobiona na SC1 więc nie wszędzie mogłem zajrzeć bez rozlutowywania. Nie znalazłem różnic więc podejrzewam, że tą też można przerobić na długie czasy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ściągałem z sieci sterowniki do różnych kamerek, a nawet całe płyty instalacyjne i nie udało się

potem tak jak napisał Iluvatar ściągnąłem program WcRmac oraz plik spc900nc

żeby podmienić tym programem firmware trzeba wcześniej zainstalować kamerkę by była widoczna w systemie. W tym celu ściągnąłem driver do SPC880NC i zapisałem na dysku

po podłączeniu kamerki do USB uruchomił się kreator dodawania sprzętu, a w nim zaznaczyłem opcję ręcznego wyboru sterownika i podałem ścieżkę dostępu do ściągniętego wcześniej drivera. Kamerka została bez problemu zainstalowana i była widziana jako PCVC750k. W tym momencie już nadawała się do użytku. Po wykręceniu obiektywu i wkręceniu złączki na 1/25" można ją podłączyć do teleskopu i avikować

 

w programie WcRmac podmieniłem firmware na SPC900NC tak jak opisał to Iluvatar

w menu WebCam wybrałem DS Interface i wyświetliło się okno z widoczną kamerką Philips PCVC750k. W tym okienku kliknąłem na przycisk Connect, a następnie w zakładce Binaries zapisałem na wszelki wypadek obecny firmware kamerki przyciskiem Get currenr and Save as. Po zakończeniu wybrałem plik SPC900NC i kliknąłem na Load into cam... i po ptokach :D

program wymagał by w czasie tej operacji włączony był dowolny program przechwytujący obraz z kamerki. Ja użyłem Irisa bo akurat miałem go pod ręką :D

 

cała operacja zajęła kilka minut bo miałem wcześniej zainstalowaną kamerkę SPC900NC więc ten etap mi odpadł

 

rozebrałem obie kamerki tzn. SPC900NC oraz SPC880NC i pobieżnie przejrzałem elektronikę ale ta stara jest przerobiona na SC1 więc nie wszędzie mogłem zajrzeć bez rozlutowywania. Nie znalazłem różnic więc podejrzewam, że tą też można przerobić na długie czasy

 

pozdrawiam

 

 

Mam prośbę. Mógłby by mi ktoś przysłać na maila ten driver, ponieważ mam problem z hotfile.com i nie mogę go pobrać, a kamerki już są. Proszę :friends:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem od ZbyT'a driver, za co serdecznie dziękuję. Próbowałem to zrobić według opisu, i wszystko z pominięciem zapisania poprzedniego firmwaru, ponieważ zawiesił mi się komputer. Gdy kazałem załadować oprogramowanie od NPC900 program załadował i kazał odłączyć kamerkę. I też tak zrobiłem. Okazało się po ponownym podłączeniu że soft się nie wgrał, ponieważ komputer nie widzi nawet kamerki. Przy próbie zainstalowania sterowników od 740k wyskakuje mi komunikat "W podanej lokalizacji nie ma informacji o używanym sprzęcie" Co powinienem teraz zrobić.? Jednak kiepski ze mnie informatyk :(

Pozdrawiam, Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję panie Zbyszku :notworthy: . Wszystko działa !!! A już się wystraszyłem że kamerki popsułem :rolleyes: Zrobiłem prowizoryczne mocowanie z opakowania po kliszy, i jak będzie pogoda to spróbuje nagrać jakąś planetkę. Acha, jeszcze ostatnie pytanie. Jakim programem nagrywacie AVIki z kamerki?

 

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Pozdrawiam serdecznie, Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do nagrywania z kamerki najchętniej używam k3ccd. Wersja 1.1.7 jest bezpłatna ale w pełni funkcjonalna z tym, że trzeba co kilka miesięcy pobierać nowy klucz. Ten program obsługuje też długie czasy. Można go pobrać ze strony autora

kiedyś stosowałem Iris ale ma kilka denerwujących mnie wad

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

do nagrywania z kamerki najchętniej używam k3ccd. Wersja 1.1.7 jest bezpłatna ale w pełni funkcjonalna z tym, że trzeba co kilka miesięcy pobierać nowy klucz. Ten program obsługuje też długie czasy. Można go pobrać ze strony autora

kiedyś stosowałem Iris ale ma kilka denerwujących mnie wad

 

pozdrawiam

 

 

A jakim zlaczem LPT Pan laczy kamerke z komputerem - ktore Pan poleca?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Witam wszystkich w tym dziale w sprawie kamerki :D Właśnie dziś odebrałem Kamerkę Philips SPC880NC. Mam pytanko co do sterowników, bo sprzedawca przesłał mi sterowniki do tej kamerki czyli spc880nc.inf i czy najpierw mam zaistalować ten sterownik spc880nc.inf... czy od razu ten mam zainstalować NCP900NC B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astrodamian27

Najpierw zainstaluj z tym plikiem, który dostałeś, żeby w ogóle komputer rozpoznał sprzęt. Potem upgrade do 900NC.

 

Dzięki,ale już sobie poradziłem teraz Kamerka jest jako Philips SPC900NC :D Tylko mam problem jak dokładnie ściągnąć obiektyw w tej kamerce chodzi o ten pierścień co się ostrość ustawia kręcąc,żeby coś nie urwać :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.