Skocz do zawartości

PHILIPS SPC880NC


Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do przeróbki kamerki na długie czasy i mam pytanko. Czy w przypadku TEJ przeróbki mogę zastosować układ 74HC00 o którym autor wspomina?? Czy musi to być koniecznie ten HEF4066B, którego on sam używa??

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem i przelutowałem wszystkie połączenia w kamerce i na układzie CD4066. Po ponownym połączeniu pinów i padów 10 oraz 8/13 kamera dawała normalny obraz, zaś po powrocie do wersji SC1 dalej są pasy. Zastanawiam się, czy to przypadkiem układ 4066 nie będzie zepsuty, więc chyba zakupię jeszcze dwa chipy dla pewności i spróbuję jeszcze raz dokonać przeróbki od początku.

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam

mam prośbę czy ktoś posiada sterowniki do kamerki spc880nc nie mylić z kamerką spc900nc bo nie działa nie mogę jej ruszyć nie rozpoznaje system XP zainstalowałem WcRmaci dalej nić nie mogę zrobić. czy ktoś pomorze? z góry dzięki

PS. przekopałem internet nić nie znalazłem aby ruszyła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam prośbę czy ktoś posiada sterowniki do kamerki spc880nc nie mylić z kamerką spc900nc bo nie działa nie mogę jej ruszyć nie rozpoznaje system XP zainstalowałem WcRmaci dalej nić nie mogę zrobić. czy ktoś pomorze? z góry dzięki

PS. przekopałem internet nić nie znalazłem aby ruszyła

 

 

Podaj e-maila to prześle Ci te sterowniki. Podaj tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Link do sterownika jest w poście 120. Ewentualnie ściągnij program WcRmac i wgraj firmware od 900NC (http://home.versatel.nl/m.m.j.meijer/D_I_Y/spc900nc.htm na dole strony masz opis co i jak, a i przy okazji możesz odblokować tryb RAW; pisałem o tym gdzieś na początku wątku).

 

Zdravim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć!

Trafiłem ostatnio na dość ciekawą stronkę o modyfikacji SC5 webcama - dołożenie portu st4 do kamery. Słyszał ktoś, coś więcej o tej modyfikacji? Informacji w internecie jest jak na lekarstwo, a taka przeróbka byłaby bardzo wartościowa.

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie, jako nowicjusz w tym temacie. Właśnie zamówiłem w/w kamerkę, zamówiłem również adapter M12 - 28T GSO. Mam synte 10" na dobsonie bez napędu, więc czy ma jakikolwiek sens dla mnie przerabianie tej kamerki na długie czasy? I kolejne pytanie, jakie byście polecali mi programy do gidingu oraz robienia fotek dla jasnych obiektów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobson do tego bez napędów nie nadaje się do "długich" ekspozycji - więc nie masz po co przerabiać kamery na długie czasy ani nie ma sensu myśleć o guidingu.

 

Klipy AVI Księżyca, czy planet jak masz wprawną rękę do sterowania dobsona możesz nagrywać np. za pomocą ShapCap (lub ew. FireCapture).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.