Skocz do zawartości

Film promujący Dalekie Obserwacje.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

W dniu dzisiejszym rozpocząłem prace nad już dawno wymyślonym pomysłem do stworzenia filmu promującego dalekie obserwacje. Mateo zapewne pamięta ile czasu mineło jak mu o tym pisałem :rolleyes: . Scenariusza może nie będę zdradzał, żeby zrobić "smaczki" na efekt. Aczkolwiek każdy z was może przyłączyć się do powstawania tego filmu. Jeżeli macie jakies nagrania (wypadałoby w dobrej jakości - nie komórką) to można mi przesyłać linka z którego będę mógł ściągnąc i mam nadzieję umieścić w filmie. Głównie chce ukazać punkty obserwacyjne, sposób działalności społeczności, no i przede wszystkim złapać "dalekie widoki" :).

Na sam początek prosiłbym o przesłanie logo DO najlepiej w formacie wektorowym.

 

:Salut:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:Salut:

 

Prace wrą. Dziś byłem na G.Św.Doroty. Co prawda gór nie było a tylko pioruny na horyzoncie, to i tak troszkę materiału zebrałem. Wybieram się tam znów w piątek. Mam nadzieje, że będzie pogoda i będę mógł zakończyć materiał dotyczący "Dorotki".

 

Przyszły tydzień G. Siewierska. Ciekawe czy komuś uda się mnie dopaść w akcji :rolleyes:

 

Panoramka z dzisiejszej "mega pogody"

 

Góra Św. Doroty z dziś.

 

------------------------

Tak sobie pomyślałem, że warto wspomnieć o tym, że to będzie jeden z pierwszych moich filmów których się podejmuje. Montaż, pomysł itd. Więc jak dojdzie już do wersji finalnej to proszę o wyrozumiałość.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zatem mam do was moi mili pytanie. Poszukuje utworu który mógłbym dać w podkładzie do filmu. Dobrze, żeby w tekscie, albo i muzyka kojrzyła się z dystansem, odległymi miejscami.. Może macie jakieś propozycje. Puki co każda będzie jakąs opcją do przemyślenia. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem mam do was moi mili pytanie. Poszukuje utworu który mógłbym dać w podkładzie do filmu. Dobrze, żeby w tekscie, albo i muzyka kojrzyła się z dystansem, odległymi miejscami.. Może macie jakieś propozycje. Puki co każda będzie jakąs opcją do przemyślenia. :yes:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukuje utworu który mógłbym dać w podkładzie do filmu.

 

Jeśli chcesz zrobić dopał poszukaj coś z Hansa Zimmera, jeśli chodzi o klimat szukaj u Vangelisa, ew M. Oldfield. A jeśli coś bardziej podwórkowego innego niż Lebry na hołdzie to może ja coś będę miał swojego. Kiedyś zajmowałem się muzyką instrumentalną. Jaki czas utworu wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie róbmy sobie jaj, ten film powinien być poważny. Ja mam 3 propozycje które są takie uniwersalne i ponadczasowe:

Enya - Adiemus:

 

The Chemical Brothers - Star Guitar:

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ot w przypadku muzyki poważnej z tego co wiem, te prawa nie obowiązują (nie działają wstecz). Także jak zapuścisz "szopena i mieszka" to powinno być spoko, ale głowy nie dam, bo nie siedzę w klimacie. Osobiście walnąłbym klasykę "Led Zeppelin - Stairway to heaven", ale za prawa to zabulisz jak za zborze...

 

A to taka polska alternatywa:

jak sie wsłuchasz to wprost o maszerujących za wschód (zachód) słońca dalekich obserwatorach, za calutkim śląsku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się bardzo na tak duży odzew. Może powiem coś na temat schematu filmu. Rozpoczynać się będzie wschodem słońca, przeniesieniem akcji do mieszkania i ujęcia uruchomienia komputera, wejścia na stronę DO, sprawdzeniem widoczności i kamer obserwacyjnych (jako reklama i sposobu działania każdego z nas). Dalej akcja będzie się przenosić na różne miejsca obserwacyjne (oczywiście z różnymi efektami, przyspieszenia czasu, filtrami, co mi jeszcze wpadnie do głowy żeby film nie wyglądał jak aktualności :szczerbaty: ). Finlnym ujęciem byłoby nagranie scen ze spotkania na PO obserwatorów (chciałem wykorzystać w tym np planowane spotkanie z Dziennikiem Zachodnim jakie planuje VRG) Film myślę ukończyć do końca sierpnia.

 

Jako muzyka, myślałem o np alternatywnych zespołach. Np

 

Lali Puna (będą swoją drogą grali na OFF Festivalu w tym roku w Katowicach)

http://www.youtube.com/watch?v=NU_a98o_0pA

 

już nie patrząc na słowa, taki klimat jest fajny.

 

a tu dosłownie kawałek tego co nagrałem (punkt obserwacyjny Bytków)

Kawałek filmu- bytków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni utwór brzmi naprawdę nieźle ale jednak brakuje mi wciąż czegoś w podobnym klimacie ale żeby miało jednak jakieś szybsze, mocniejsze momenty.

 

Z innej beczki:

Sound System - Dreamscape: http://www.youtube.c...h?v=bYX1kPTCqNE

lub coś od wykorzystywanego często przez różne stacje telewizyjne (w tym Discovery Chanel) Aarona Wheeler'a:

"Run away" -

"Funky Punky" -

"Into the sunshine" - http://ekhetjouliefx..._the_sunshine_a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdyby udało mi się zrobić film do tego podkładu, myślę, że byłby naprawdę ciekawy!! Tylko będę potrzebował waszej pomocy.

Utwór mi również przypadł do gustu, jedyny mankament to zbyt małe zróżnicowane, propozycje VRG też są ciekawe, ale faworytem mimo wszystko pozostaje propozycja MMateusiaka :) (no chyba, że bierzemy pod uwagę propozycję Rafała ;))!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni utwór brzmi naprawdę nieźle ale jednak brakuje mi wciąż czegoś w podobnym klimacie ale żeby miało jednak jakieś szybsze, mocniejsze momenty.

 

Szybsze momenty jak najbardziej dodaja uroku utworowi, ale skupiając się na dalekich obserwacjach to jest to pasja raczej statyczna, nie dynamiczna. Góra w momencie szybszej muzyki nie zacznie nam skakać :szczerbaty: . Ukazanie piękna obserwacji właśnie w utworze grupy Unkle byłoby nie dość, że łatwiejsze, to jeszcze sam kawałek ma w sobie "to coś". Sam refren "Heaven's here for you and me" łatwo przekaże, że dla nas niebem jest miejsce skąd można dostrzec coś sprawiającego nam "niebiańską przyjemność", a jeszcze zachęci do tego samego uczucia, pasji inne osoby, którym obce są jeszcze obserwacje. To moje zdanie oczywiście.

:Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, więc zacząłem kręcić zdjęcia względem wcześniej wymyślonego scenariusza, sceny nie uwzględniające widoczności oczywiście, bo dzis się nie da. Ponowię prośbę, jeśli ktoś ma jakies nagrania gór, to proszę wrzucajcię mi na PW linki, tylko z opisem miejsca gdzie to było kręcone :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.