Skocz do zawartości

Okolice gwiazdy Sadr - serce Łabędzia


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

IC 1318 - Mgławica Motyl

Którejś pogodnej nocy testowałem niższe obiekty (w ramach badania ugięć) i ustrzeliłem Sadra wraz z Motylkiem. Bardzo ładnie widoczna ciemna mgławica LDN 889 (to ta oddzielająca dwie części mgławicy na pół).

Zdjęcie pewnie wyda Wam się niekontrastowe, ale generalnie skończyłem już z "przeginaniem" kontrastu. Staram się zachować wszystko możliwie "najniżej" kontrastu - tak żeby tylko było widać.

Godzinka materiału (6x10 min). Sprzęt bez zmian, czyli Orion AG12, FLI PL16803, AP1200, MOAG...

Wersja malutka:

ic1318_ha_small.jpg

oraz większa (50% całości)

ic1318_ha_medium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jak zmniejszam zdjęcia z KAF16803 do 1000 pikseli, to serce się kraje ;) Wygląda to totalnie inaczej. Ja oglądam je na 30" (około 2600 pikseli po szerokości) więc jest całkiem fajnie. 40" monitorów niestety nie ma, są jedynie TV, ale one nie za bardzo radzą sobie z kolorem (są profilowane pod wideo). Poza tym, 1980 (fullHD) to nadal za mało, żeby zobaczyć to w pełnej krasie. Pozostaje wydruk metr na metr ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, to nie do końca tak :)

 

Gdybyś widział pierwsze zdjęcia z tego setupu, to nie byłbyś tak optymistyczny. Zresztą - sam wiesz, ile to zajęło czasu. Do czego zmierzam? Do tego, że kwestią podstawową jest dopracowanie zestawu i jeżeli przejdziesz taką samą drogę ze swoim setupem, to jestem przekonany, że zdjęcie aż tak bardzo nie będzie odbiegać. Oczywiście będziesz musiał poświecić dużo dłużej no i nie wydrukujesz sobie zdjęcia metr na metr, ale do "internetu" - jestem przekonany - spokojnie takie zrobisz. FOV mamy chyba zbliżony?

 

Więc nie marudź, tylko weź się za swoją maszynę, bo trochę tam masz do zrobienia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda nieziemsko pięknie :) Po prostu niesamowite. Cały czas nie mogę się nadziwić jakości w prowadzeniu i ustawieniu ostrości.

Na tej wersji "malutkiej" dzięki resize prawie zniknęły gwiazdy - niesamowity efekt.

Dla mnie - rewelacja to mało powiedziane. Gratuluję świetnego zdjęcia i sprzętu.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie. Duże pole i duża rozdzielczość to jest "to". Niestety okupione ogromnym kosztem i nie mówię tu o finansach, tylko o wymaganiach precyzji, kolimacji, etc.

 

No ale właśnie - nikt nie przyczepił się do "niekontarstowości" tego zdjęcia. Czy Wam się podobają takie "niewyciągane" zdjęcia? Bo na ogół przecież staramy się ciągnąć mgławicę wyskoko - żeby była jasna i kontrastowa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie - nikt nie przyczepił się do "niekontarstowości" tego zdjęcia. Czy Wam się podobają takie "niewyciągane" zdjęcia? Bo na ogół przecież staramy się ciągnąć mgławicę wyskoko - żeby była jasna i kontrastowa?

Jeśli chodzi o mnie - jest perfekcyjnie. Widać wszystko, co trzeba - te "ciemniejsze" rejony chociaż zapewne mógłbyś wyciągnąć bardziej, to mnie się to osobiście bardzo podoba że wyłaniają się "ledwo" z tła. Dodaje to "klimatu tajemniczości" zdjęciu. Nikt się nie doczepi pewnie, bo naprawdę nie ma do czego :)

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.