Skocz do zawartości

Czy koniec obserwatorium PTMA Warszawa ?


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Ja z wlasnych doswiadczen pamietam podobna sytuacje kiedy podczas pomiarow BTS przez sanepid przyszla kobieta z sasiedniego bloku i opowiadala jakie to starszne katusze przezywa od czasu kiedy ta stacja dziala. Panie z sanepidu poszly z analizatorem widmoa do jej domu i okazalo sie ze zrodlem mikrofal przekraczajacym wielokrotnie dop. natezenie jest kuchenka mikrofalowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pamiętam jak mi pokazali jak sieje monitor komputerowy ale z tyłu (bo oszczędzono na ekranie). Czesto się zdarza, ze przy biurku siędzą dwie osoby na przeciw siebie i monitory są ustawione tyłem do sąsiada:-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamietam dokladnie jaka czesc mocy tej kuchenki mf. wydostawala sie na zewnatrz. Chyba bylo to sto kilkadziesiat watow. Problem tkwil w nieszczelnosci zamkniecia drzwiczek w mikrofali. Chociaz pomiary w pomieszczeniu obok rowniez wykazywaly obecnosc blikiego zrodla mikrofal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt w mieszkaniu w dokladne pomiary gestosci (w odniesieniu do metra powierzchni) sie raczej nie bawil. Zrodlo mikrofal udalo sie ustalic w zasadzie natychmiast. Przy drzwiczkach kuchenki bylo najgorzej sto kilkadziesiat Watow w innych pomieszczeniach roznie -raczej po kilakdziesiat Watow

 

Kuchenka mf to cholernie silny generator, klikadziesiat razy silnijeszy niz jakakolwiek stacja GSM i kilkaset razy silniejszy niz jakakikolwiek telefon komorkowy. Ludzie jednak czesto z duzo wiekszym uprzedzeniem odnsza sie do GSM niz do kuchni mf. Nie jestem spaecjalista w sprawach mikrofalowego AGD ale slyszalem, ze zwlaszcza w tych tanszych mikrofalach producenci czesto oszczedzaja na wykonczeniu  drzwiczek (oszczednosci na siatce filtrujacej, specjalnej  gumie dociskowej, zamku itp) i potem wychodza takie kwiatki jak ten.  Warto tez pamietac aby nie brac mfalowek przecenionych z uszkodzonymi drzwiczakmi czy z 2rugiej reki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takich też powodów zanęcony reklamą hipermarketową i naleganiami żony pojechałem po kuchenkę mikrofalową za 450 zł. Po szczerej rozmowie ze sprzedawcą w Euro AGD zmieniłem zadanie na Whirlpoola za 1.800 zł. I nie dlatego, że gościu koniecznie chciał mi opchnąć droższą (były takie i za 2.500 zł), ale facet lojalnie mnie uprzedził o sianiu mikrofal w tych najtandetniejszych "markach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie w tych kuchenkach mikrofalowych jedno czy takie "nie trzymanie" mikrofal w obrębie kuchenki nie jest przypadkiem sprzeczne z normami i przepisami. Jeżeli tak jest to słabe są w polsce ruch konsumenckie w normalnym kraju sprzedawca czegoś takiego poszedł by z torbami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze jest sprzeczne. Trzeba dokladnie przeczytac ustawe ale zdaje sie w ze przypadku AGD jes tak samo jak wczesniej pisalem- czyli  od 300 do 300.000 MHz dop promieniowanie  moze miec- 0,1W/m2. Kuchania mf pracuje na 900 Mhz wiec lapie sie w ten zakres

 

Mirek - wiesz mowia , ze Polska tak jak stany jest krajem szansy dla wszystkich ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie będziemy uczestniczyć w pomiarach SANEPIDu i zobaczymy jak te natężenia się kształtują. A jeśli będzie bardzo źle, to pokazy tymczasowo przeniesiemy na dół na taras zewnętrzny i będziemy organizowali jakieś miejsce na obserwacje gdzieś na peryferiach Warszawy. Pierwsze wstępne rozmowy już przeprowadziłem i w okolicach Otwocka byłoby miejsce na obserwacje, ale na razie bez możliwości zostawiania tam sprzętu. Tak sobie również myślę, że może UW odstąpiłby nam kawałek miejsca w Ostrowiku do naszej dyspozycji?  Zobaczymy co się uda załatwić.      Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.