Skocz do zawartości

Sezon na Jowisza - 2010/2011


riklaunim

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Astromiłośnik

Zastanawiam się w jaki sposób, wyciągacie tyle szczegółów na swoich zdjęciach :notworthy: , rozumiem, że trzeba nagrać filmik, ewentualnie zrobić sporo zdjęć(zdjęcia to nie jest dobre rozwiązanie)wyciągnąć jak najlepsze klatki, a potem porządnie poskładać do kupy, i właśnie na tym ostatnim etapie wysiadam, w jaki sposób to się robi i jaki preferujecie program do tego ??, jeżeli ktoś mi wyłoży podstawy to mi wystarczy, sprytna bestia jestem, do reszty sam dojdę o ile to nie będzie, aż tak skomplikowane. :szczerbaty:

 

Co do tego wpisu to ja już wiem, co i jak, dzięki koledze, tak więc nie musicie odpowiadać, pozdro astro bracia. Wasze Jowisze, świetne. :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj seeing był naprawdę dobry, szczególnie pod koniec, koło 4:10 gdy już porządnie świtało ;) Fotki przy f/20, SCT 8", DMK21:

 

Ir-RGB

Czerwony księżyc to Io, brązowy - Calisto:

big20.jpg

 

Kanał IR (Pro Planet 742)

big20-ir.jpg

 

Animacje

- Ir-IrGB

- Ir-RGB bez rozmycia

- Ir-RGB z rozmyciem

 

 

Ir-R/O-III/B

Ciekawostka - gdy kanał zielony zastąpiłem kanałem O-III wyszła pasiastość na północy:

ir-ro3b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Riklaunim - Jowisz wyszedł Ci naprawdę EXTRA. Serdecznie gratuluję.:notworthy:

 

Widzę, że podobnie jak ja, focisz bladym świtem. Powiem więcej, że paradoksalnie mój setup nie przepada za nocą, ale właśnie lubi świt (ewentualnie zmrok). Zarówno Księżyc tak i Jowisza avikowałem z dobrym rezultatem właśnie po zachodzie i przed wschodem słońca :Salut:

 

Cieszę się, że pełniłeś "patrol" podczas dobrego seeingu, który niestety - nie często się zdarza. (to z moich lokalnych obserwacji)

 

O oto mój wynik z dzisiaj, przy nieco gorszym stanie atmosfery w stosunku do dnia wczorajszego o ok. 2 punkty w 10 stopniowej skali.

 

Lotar

jowisz_Mak180_2010-07-11rgb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizualnie ciężko by było - bez dobrych warunków, obserwatorium z odpowiednio dużym sprzętem się nie da raczej.

 

Jak duży musiał by być to sprzęt? Co do warunków to rozumiem że z Polski się nie da. Hawaje, Peru, Chile ,a najlepiej orbita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie o animację. Wgrałem sobie virtualdub, wszystko jasne i łatwe ale jak

uzyskujecie jednakową pozycję planetki na poszczególnych klatkach do składania?

Wgrywając kilka klatek z poziomu frame seguence vdub tworzy filmik ale planeta skacze

sobie zgodnie z pozycjami poszczegolnych klatek?

Można w ps oczywiście kombinować ale to zawracanie głowy.

Mógłym ofrs ustawić podczas nagrywania np księżyc Jowisza zawsze startowo w tym samym miejscu

kadru i wybierać taką klatkę jako referencyjną ale to trochę upierdliwe.

Montaż z quide? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co virtualdub? Użyj Castratora / Autostakkerta do automatycznego przycinania i stackowania avików :) Dzięki castratorowi wszystki będzie wycentrowane i gotowe później do zestawiania animowanych gifów.

 

Mam te softy ale autostakkert wali się na 12bit avi. Obsługuje 8/16bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.