Skocz do zawartości

M51 Wirówka z DSI III Pro


coy_coyote

Rekomendowane odpowiedzi

Noooo...widać potencjał:) Na Twoim miejscu dopaliłbym jeszcze co najmniej dwa-trzy razy tyle luminancji- nie masz zupełnie tła na tej fotce, jest jednolicie szare a kosmos taki wcale nie jest !

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Twoim miejscu dopaliłbym jeszcze co najmniej dwa-trzy razy tyle luminancji- nie masz zupełnie tła na tej fotce, jest jednolicie szare a kosmos taki wcale nie jest !

 

 

 

Maciek, poza Drogą Mleczną kosmos jest raczej jednolity. A jeśli pomyślimy o IFN'ach i innych to ok, ale one są tak słabe, że nawet 10x więcej materiału przy tak jasnym niebie nic nie da :) Tło jest jak dla mnie OK, zresztą cała fota jest dobra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noooo...widać potencjał:) Na Twoim miejscu dopaliłbym jeszcze co najmniej dwa-trzy razy tyle luminancji- nie masz zupełnie tła na tej fotce, jest jednolicie szare a kosmos taki wcale nie jest !

Pozdrawiam

Maciek

Mam w planach dopalenie luminacji. Co do tła Maćku to tyle się napracowałem żeby je wyrównać hahaha.gif

 

 

Wg mnie bardzo fajnie. W tle też się sporo dzieje, widać delikatne obiekty, zdjęcie nie jest "sklipowane".

Widzę zaś inny problem, coś chyba szarpnęło montażem (widać na jasnych gwiazdach).

Dziękuję Adam, tak rzeczywiście zamiotło montażem (wiaterek blink.gif) na jednej z pierwszych klatek.

Szczerze mówiąc liczyłem na fakt że Maxim sobie z tym poradzi podobnie jak ze śladem przelotu satelity na innej klatce g.gif

Teraz się zastanawiam czy ta jedna klatka nie popsuła trochę detalu samej eMki. Złożę bez niej i sprawdzę cool.gif

 

 

Maciek, poza Drogą Mleczną kosmos jest raczej jednolity. A jeśli pomyślimy o IFN'ach i innych to ok, ale one są tak słabe, że nawet 10x więcej materiału przy tak jasnym niebie nic nie da :) Tło jest jak dla mnie OK, zresztą cała fota jest dobra.

Dziękuję Kuba właśnie miejskie niebo ma to do siebie że te nierówności tła wychodzą i jak zmora się ciągną przez całą obróbkę.

Jednak w kamerze mono jakoś łatwiej nad tymi nierównościami zapanować i je wyeliminować.

Mnie też się wydaje że w takim małym polu, poza Drogą Mleczną tło powinno być raczej jednolite.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.