Skocz do zawartości

NGC 6726 w Koronie Południowej


Tiamat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mnie też lwy nie zjadły:)

Te dwa tygodnie w Tivoli były wspaniałe. Mimo, że pod koniec byłem już zmęczony kilkunastoma dniami focenia to jednak już wiem, że za chwilę zacznę za tym bardzo tęsknić.

Podobnie jak reszta uczestników Wyprawy mam sporo materiału, nie tylko astro, na dysku. Sukcesywnie postaram się to przygotowywać. Bardzo fajnie wyszły zdjęcia na czarno-bialej kliszy robione muzealnym aparatem Mercury II. Niestety skanowanie będzie arcy mozolne.

Towarzystwo było niezapomniane!

 

Straszny uryp w domu, ale w akcie desperacji dziś znalazłem trochę czasu i zabrałem się za Coronae Australis.

Dwie klatki z STL 6303 połączone w "panoramiczną" mozaikę.

Reszta sprzętu to FSQ 106N i EM-11.

 

 

 

Duża rozdzielczość TUTAJ

 

 

Pozdrowiam

Michał Żołnowski - Tiamat

PS Dodam, że wspaniale sfotografował ten obiekt w Tivoli Bogdan J. kamerą 16803. Ja niestety musiałem podzielić obiekt na dwa razy:)

http://www.starrysite.com/index.php?site=galleryitem,192

Panoram NGC 6726 mini.jpg

Edytowane przez Tiamat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Panowie!

Nie było lekko. Czasem temperatura w nocy w Tivoli spadała do minus 10. Ostatnią rzeczą jaką się wtedy chciało to wyjść na zewnątrz, przejść do stanowiska z teleskopem i np zrotować kamerę. Po drodze wsłuchując się w napięciu w dziwne odgłosy dobiegające z sawanny. Na szczęście mieliśmy własną rozbudowaną sieć wi-fi. Dzięki temu niewymagające fizycznej interwencji czynności robiliśmy z "kontrolrumów".

To o czym wspominał już Piotrek. Jakość nieba nieprawdopodobna. Właściwie w H-alfa można było fotografować aż obiekt schował się dosłownie za horyzontem.:) Minimalna ekstynkcja. Nawet widoczny drobny fragment zachodzącego słońca nie pozwalał na nie bezpośrednio spojrzeć.

Jeszcze raz dziękuję!

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcie po prostu królewskie! (nawet z tych "połówek") :)

i genialny pomysł na ramkę, dbasz nie tylko o cuda przed oczami, ale również o otoczenie

i oglądając całość, można poczuć się jak w IMAXIE

rewelacja!

pozdrowienia

Edytowane przez sumas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, zdjęcie cudne, ale tak naprawdę to czekam na sprawozdanie z wyprawy (nikt tego nie zrobi lepiej od Ciebie).

Bardzo lubię Twoje relacje, okraszone zdjęciami i humorem. Codziennie przeglądam Starrysite w oczekiwaniu na publikacje :)

 

pozdrawiam

 

JaLe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratuluje pomysłu, realizacji i efektów wyprawy :helo:

Ale niech to będzie dla innych zachęta a nie powód do załamania - jak dla Tom-cia. To pewne że z terenu Polski takich efektów nikt nie uzyska...ale czy jest to powód do odsunięcia się od astrofoto" bo po co, skoro te zdjęcia są takie super?"

Nieeeee.... ja dalej będę strzelał w kiepskie warszawskie niebo :lol:

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, gratuluje pomysłu, realizacji i efektów wyprawy :helo:

Ale niech to będzie dla innych zachęta a nie powód do załamania - jak dla Tom-cia. To pewne że z terenu Polski takich efektów nikt nie uzyska...ale czy jest to powód do odsunięcia się od astrofoto" bo po co, skoro te zdjęcia są takie super?"

Nieeeee.... ja dalej będę strzelał w kiepskie warszawskie niebo :lol:

Maciek

 

 

Maciek lepiej napisz jakie niebo jest tam, gdzie teraz jesteś :) I czy dobrze wykorzystujesz tę cudną pogodę :astronom:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.