Skocz do zawartości

NGC6888 z białej Polski ;)


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Ten lekko sarkastyczny tytuł nie jest przypadkowy. Trudno po namibijskich zdjęciach zaspokoić nasze bodźce estetyczne fotografią z polskiego podwórka. Nie mniej - zaryzykuję i wrzucę efekt pracy ostatnich księżycowych nocy (włącznie z pełnią). W sumie użyłem 300 min materiału (30x10 min). Mam też RGB, ale przy Księżycu to trochę marny pomysł. Spróbuję to w najbliższych dniach poskładać do koloru. Póki co, wersja mono.

 

Zdjęcie wyciągane delikatnie, bez odszumiania, czy czegokolwiek.

 

Wersja średnia:

NGC-6888_medium.jpg

 

mała:

NGC-6888_small.jpg

 

 

i crop detalu:

NGC6888_meduza.jpg

 

 

update - kolor:

NGC-6888-HaLRGB_40.jpg

NGC-6888-HaLRGB_crop60.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten lekko sarkastyczny tytuł nie jest przypadkowy. Trudno po namibijskich zdjęciach zaspokoić nasze bodźce estetyczne fotografią z polskiego podwórka...

 

Czyli ja jestem nienormalny, bo czuje się zaspokojony (bez zboczonych skojarzeń proszę :szczerbaty: ), jak patrzę na tą fotkę :dobrze:

Na pewno do koloru było by lepiej z ciemnym niebem, ale BW zaczyna mi się coraz bardziej podobać, jest bardziej dynamiczne. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam,

 

jak dla mnie - niesamowite. Detal widoczny na zbliżeniu jest tak delikatny (nie wiem jak to inaczej nazwać), że wczoraj w nocy jak to oglądałem to normalnie "gacie mi zerwało" :szczerbaty: Jak dla mnie jedna z najlepszych jakie widziałem. Może nawet szkoda do niej dodawać kolor :rolleyes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam, sztuką jest zrobić dobrą fotę w PL. Ponieważ jakiś czas temu sam strzelałem NGC6888 to mam śmiałość twierdzić, że wyszło Ci EXTRA.

Zgadzam się z przedmówcą - "dobre bo polskie" .

 

Ps. Swoją drogą, grupie astro-podróżników z Namibi już gratulowałem i jeszcze raz to czynię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Lotar. A jak tam Twoja astrofotografia? Czekamy na coś nowego :)

 

Ja posiedziałem na materiałem RGB i generalnie, strasznie mnie zmęczyło to zdjęcie. Ledwo żyje. Próba robienia w RGB słabych części mgławic to jest naprawdę droga przez mękę (w PL). Przy wielkości mojej matrycy samo znormalizowanie tła i balansu RGB to jest szczyt szczytów (moich oczywiście).

 

Mam dosyć, muszę odpocząć. Zawziąłem się i coś ukręciłem z tego materiału, ale naprawdę, było ciężko. Tak to jest, jak się fotografuje przy pełni ;)

 

NGC-6888-HaLRGB_crop60.jpg NGC-6888-HaLRGB_40.jpg

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.