Skocz do zawartości

M27


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z ostatnich anomalii pogodowych w Polsce i mając ciemne, dobre, bezchmurne niebo wykorzystuję je na maxa :) Szkoda tylko, że ciemna noc to 3 godziny...

 

Nie zdawałem sobie sprawy z tego, że wyciągnięcie tego halo wokół M27 jest tak trudne. U mnie niby widoczne dosyć dobrze, ale zakładałem że będzie lepiej.

 

FLI3200ME, EQ6, TSA-102S

23x600 Ha + 8x300 RGB

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

M27-HaRGB.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, ale Ty masz kolorki z tej kamerki :)

JaLe powdziwiasz obróbke czy możliwosći rejestracji dobrego koloru :unsure: Nie rozumiem ale "nasze" 2000 też rejestrują dobry kolor.

Ba nawet kolorowa matryca 2000XCM rejestruje kolor :D

 

http://forum.astropolis.pl/topic/27800-m27-ad-2009/page__view__findpost__p__353659

 

Krzysztofie - czy sygnal Ha zjadł wszystkie gwiazdki z mgławicy ? Samo zdjecie prezentuje sie bardzo dobrze. Ładna otoczka bo ona jest trudna do wyłuskania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JaLe powdziwiasz obróbke czy możliwosći rejestracji dobrego koloru :unsure: Nie rozumiem ale "nasze" 2000 też rejestrują dobry kolor.

Ba nawet kolorowa matryca 2000XCM rejestruje kolor :D

 

http://forum.astropo...post__p__353659

 

Krzysztofie - czy sygnal Ha zjadł wszystkie gwiazdki z mgławicy ? Samo zdjecie prezentuje sie bardzo dobrze. Ładna otoczka bo ona jest trudna do wyłuskania.

Jak zwykle droczysz się i to w dodatku bez sensu.

Krzysiek ma po prostu lepsza kamerę :) od mojej, wiem bo korzystałem z jego materiału icon_salut.gif

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztofie - czy sygnal Ha zjadł wszystkie gwiazdki z mgławicy ? Samo zdjecie prezentuje sie bardzo dobrze. Ładna otoczka bo ona jest trudna do wyłuskania.

 

Dyskusja o kolorze jest dla mnie bez sensu, bo w dużej mierze to kwestia Saturacji - kwestia podkręcenia i odpowiedniej zabawy na krzywych, a uzyskamy kolor, jaki chcemy. Chyba, że o czymś innym mówicie, albo ja czegoś nie rozumiem.

 

Osobiście odszedłem od zabawy na krzywych RGB (w sensie: każdy kanał odrębnie) odkąd mogę wreszcie poprawnie policzyć sobie współczynniki RGB dla mojego zestawu. Podkręciłem Saturation, a owszem, bo nie od dzisiaj wiadomo że lubię "Disney Land" i mocny kolor :)

 

Co do gwiazdek. Twoja czy moja kamera ma małą rozdzielczość. Nie można zrobić dużego Resize, żeby zmniejszyć wizualnie gwiazdki. Doskonałym przykładem jest tutaj każde zdjęcie Adama - jak On zrobi resize, to gwiazdki wyglądają dla mnie bajecznie - małe, szpileczki. Ja radzę sobie z tym tak, że na krzywych jak podkręcam, wyciągam zdjęcie, to te najwyższe warstwy (blisko bieli) obniżam troszeczkę - mam nadzieję, że wiecie o co mi chodzi. Przez to gwiazdki są mniejsze, jest ich mniej. Wiadomo - lepiej byłoby zrobić resize i efekt jest o wiele lepszy, ale jak się nie ma rozdzielczości 3000x4000, to trzeba sobie jakoś radzić.

Odpowiadając, więc na pytanie - Ha nie zjadło, ale celowo obniżam "widoczność" gwiazdek, aby nie "raziły" na zdjęciu; aby nie wyglądały jak ogromne placki. Osobiście - bardziej mi się tak podoba, chyba że macie inne odczucia?

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.