Skocz do zawartości

Pytanie dot. teleskopu


boos03

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sądzicie na temat tego teleskopu: http://allegro.pl/item1161052938_teleskop_luneta_bresser_skylux.html

Ja potrzebuje teleskop który pomoże mi w obserwacji samolotów . Nie potrzebuje żadnych udziwnien do oglądania gwiazd czy coś bo moją pasją sę samoloty.Proszę o ocenę teleskopu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ten akurat model posiada "udziwnienia" do ogladania gwiazd, ktore będą Ci nieco przeszkadzać. Pierwsza to montaz parlaktyczny, ale to akurat najmniejszy. Głównym jest katówka w wyciagu okularowym, typu diagonalnego. Nie odwraca ona w pełni obrazu do normalnej orintacji. Pozostaje zamieniony kierunek lewo-prawo,jak w lustrze [litery wspak]. Można ją wymienić na pryzmatyczną odwracajacą [np. taką 45-stopniową]. Obraz bedzie miał wtedy normalną orientację, jak w lunecie obserwacyjnej czy lornetce. Z innych drobiazgów zdziwi Cię np. odwrócony obraz w szukaczu.

Podsumowując, to nie jest sprzęt idealny do Twoich celów, przynajmniej bez pewnych adaptacji.

Pozdrawiam

-J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plastikowe soczewki i brak montażu.....i zdaje się mikroskop na dokładkę...

 

Celuj w coś na montażu dobsona bo montaż paralaktyczny nie nadąży za samolotem...o sztywności nie wspomnę a drgający obraz to nic ciekawego

 

Synta 6'' na dobsonie powinna załtwić sprawę

Edytowane przez rodom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam mam pytanie chce kupic teleskop juz wybralem model Tuba optyczna SkyWatcher N-250/1200 OTA ale jest bez montazu pisza ze jest potrzebny eq-5 ale jakos nie moge go znalesc czy moglby mi ktos cos doradzic albo inny tele z gory dzieki

 

a do jakich zastosowań ma służyć? taka tuba jeśli nie jest używana w astrofoto albo wyłącznie do planet w dużych powerach - a z założenia, że to jasny Newton, to pewnie nie planujesz takich zastosowań tylko raczej DS - to o wiele lepiej spisze się zwykły Dobson. Cena montażu paralaktycznego który uniesie taką krowę przekroczy jej cenę i to znacznie. Poza tym... masz miejsce na tak wielkiego paralaktyka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.