Skocz do zawartości

Archiwum "starego" forum już DZIAŁA!


ntwwoit

Rekomendowane odpowiedzi

Siedziałem pół nocy i jeszcze parę godzin dzisiaj rano, ale w końcu udało mi się zrobić jako tako przejrzyste archiwum naszego "starego" forum...

 

>> http://www.astro.leszno.net/archiwum-forum/ <<

 

nawet smile zmajstrowałem ;)

 

oczywiście jest wiele mankamentów (w końcu musiałem zmontować wszystko od podstaw)... kilka ważniejszych problemów to:

1) brak podziału tematów na grupy... <- nie było tych informacji w podstawowym backupie bazy, ale może jeszcze się to jakoś dorobi

2) brak sortowania tematów - no niestety w mySQL bardzo łatwo się żongluje rekordami danych, ale zrobienie sortowania danych wyjętych z plików tekstowych wymaga trochę czasu...

3) czasem nie wiem dlaczego zamiast 'buziek' pojawiają się 'puste' obrazki (mało ważne)

4) wstawione w postach linki nie działają (ale obrazki już się otwierają) -> muszę nad tym trochę pomyśleć...

 

Jeśli pojawiają się jeszcze jakieś problemy to proszę o info do mnie na priva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaraz, zaraz, spokojnie... ;D

 

ja tylko napisałem programik w C++, który podzielił bazę dostarczoną przez Bartka (4,4MB) na 502 pliki tekstowe - każdy to jeden temat z forum, a dane zapisał w nich w zjadliwy sposób

 

potem napisałem programik w PHP, który jest uruchamiany na serwerze za każdym razem, gdy ktoś chce otworzyć wybrany przez siebie temat i generuje mu HTMLa, który wygląda jak wygląda ;) hehe

 

 

Powiedzmy, że jest to czyn społeczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

To już dużo bo można coś znaleźć ze starszych ważnych rzeczy ale dalej zajmuje to masę czasu, może jeszcze da sie to poukładać w wątki  ::) ::) ::)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli zdobędę fragment bazy, w którym znajduje się przyporzątkowanie tematów do grup tematycznych - to i będzie uporzątkowanie - na razie jednak wszystko jest "uporzątkowane" wg kolejności pojawiania się tematów na forum

 

jeśli ktoś szuka jakiegoś tematu - to najlepiej niech wykorzysta wyszukiwanie tekstu na stronie - łatwo można znaleźć interesujący nas temat

 

a propo wyszukiwania - być może zrobię do tego bardzo prostą wyszukiwarke, która wskarze tematy, w których pojawiało się wyszukiwane słowo (słowa), ale to musi trochę poczekać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oryginalną to trzebaby zrobić... kto się zgłasza na ochotnika do pisania samemu forum (praktycznie nic z tego nie mając, oprócz pochwały Janusza), a ponadto poświęcając na to powiedzmy 1 dzień?

 

oto drużyna Yabbowców, którzy pisali to forum (bynajmniej nie w jedno popołudnie): http://www.yabbforum.com/team.php

 

 

- - -

 

tak przy okazji:

 

kiedyś były takie czasy, że grę komputerową pisał jeden człowiek w wenie twórczej w czasie 1-2 dni...

 

teraz przy pisaniu nowych gierek siedzi sztab programistów, grafików, dźwiękowców i naukowców (choćby zajmujących się odwzorowaniem ruchów postaci), a budżet dorównuje hollywoodzkim filmom

 

niemniej jednak niektóre gry, czy programy nad którymi siedziało kilku programistów i kilkunastu grafików (no i parę innych osóB) da się zrobić samemu (np. takie Command & Conquer - prościzna, tyle, że bez filmików), ale ile to zajmie ... niech przykładem będzie tu autor "Katedry" ;)

 

- - -

 

no właśnie ile to zajmie czasu ... - to jest moja odpowiedź dla Janusza ;) hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

No coż Bartku!!!

 

Każdy powinien dla dobra sprawy zajmować sie tym na czym się dobrze zna, ja znam się na optyce i budowie teleskopów i pomagam jak mogę, chyba wiesz ile to czasu zajmuje sadzac po ilości postów!!!

Cienki jestem w informatyce i jako pospolity klikacz w klawiaturę i myszkę nie wiele wam mogę pomóc w reanimacjii bazy.

Gdyby w tym kraju każdy zajmował się tym na czym sie naprawdę zna bylibyśmy zapewne drugą Japonią a tak to mamy polskie piekiełko postkomunistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, dzięki... czego to się nie zrobi dla forumowiczów...

 

Marcus - niestety to się nie nada, bo trzeba by przygotować kilka wersji bazy (w różny sposób posortowanej), lub zrobić dodatkowe pliki z danymi na temat sposobu układania rekordów, ale każdorazowe otwarcie archiwum oznaczało by kupę roboty dla serwera... chociaż i tak dałem mu trochę odpocząć bo pliki tekstowe z tematami z forum umieściłem na serwerze Onetu (Republiki), a nie na moim...

 

//

kurcze coś ten internecik dzisiaj nie za bardo u mnie działa... nie otwiera mi się moje ulubione radyjko internetowe, a serwer z moją stronką lezy i kwiczy od rana (przez to nie uda mi się pobic granicy 2500 odwiedzin na stronce, w tym miesiącu mam "tylko" 2442, czyli 79 dziennie - kolejny rekordzik ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.