Skocz do zawartości

Zlot na Górze św. Doroty


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Jak już wcześniej wspomniał Krzysiek na 8-ego sierpnia szykuje nam się duża impreza na Górze Świętej Doroty. Ponieważ organizatorzy uwzględnili nas w gronie współtwórców tego wydarzenia, chciałbym ogłosić ten dzień mianem ZLOTU DO, z którego organizacją i tak zanosiliśmy śię od dawna. Tego dnia zaplanowane są z naszej strony m.in. pokaz slajdów ze zdjęciami dalekoobserwacyjnymi w znanym Wam wszystkim kościołku na szczycie, spotkania z uczestnikami imprezy zainteresowanymi daleką fotografią, "obserwatorów rozmowy" przy sprzęcie i kilka sesji foto w zależności od warunków. W skrócie chcemy pogodzić dwie rzeczy - spotkanie obserwatorów w akcji oraz promocja hobby wśród osób postronnych. Tego dnia spodziewamy się tam sporej liczby osób potencjalnie zainteresowanych poszerzaniem horyzontów. Na tę chwilę zapowiedziało się ok. 7 osób z naszej strony, ale naturalnie im nas więcej, tym lepiej. Zapraszamy gorąco do współuczestnictwa w imprezie, o której szczegółach napisze Krzysiek.

 

A oto oficjalny plakat imprezy. Jak widać widniejemy tam jako współorganizatorzy.

2010_07_23_DorotkaViaPlakat_www.jpg

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się cieszę, że udało mi się przekonać Starostwo Powiatowe w Będzinie do tego aby pomogli nam wziąć udział w tej imprezie. Jeszcze bardziej cieszy mnie to że udało mi się zaangażować Team DO w tę imprezę , bo przecież właśnie dla promocji strony i naszego hobby starałem się załatwić tą imprezę ;)

 

Dzięki uprzejmości nowego proboszcza parafii św.Katarzyny w Będzinie-Grodźcu nasze stoisko, całodniowa prezentacja multimedialna zdjęć, symulacji i wszystkiego co z DO związane, w którą zaangażowało się już kilka osób z Teamu DO będzie wyświetlana właśnie we wnętrzu kościółka na szczycie Góry św.Doroty. Chciałbym zachęcić wszystkich do przyjazdu ze swoim sprzętem obserwacyjnym abyśmy zaprezentowali nie tylko stronę dalekieobserwacje.eu ale i siebie jako grupę fajnych ludzi poszerzających horyzonty. Będę bardzo wdzięczny wszystkim którzy przyczynią się jakkolwiek do tego aby ten nasz zlot i prezentacja na tejże imprezie wypadły okazale.

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś zdjęcia z Dorotki, albo ukazujące tą górę z daleka proszę o przesyłanie ich na mój email lub bezpośrednio do Voytasa który poświęca swój czas aby przygotować wspaniałą prezentację.

vrg@vp.pl

voytasosuch@gmail.com

 

Oprócz miejsca w kościółku, będziemy mieli do dyspozycji prąd, rzutnik oraz ewentualnie głos ze sceny jeśli znajdzie się ktoś chętny do jakiejś opowieści o DO.

 

Na imprezie na 100% będzie Dziennik Zachodni i prawdopodobnie TVS. Jest to więc wspaniała okazja do wypromowania się dzięki tym mediom o czym pisałem już wcześniej, ponieważ zainteresowani są zrobieniem materiału o Dalekich Obserwacjach.

 

Oprócz plakatu na którym widniejemy, a który rozwieszany jest w całej okolicy w liczbie około 6000szt Starostwo Powiatowe wystosowało oficjalną zapowiedź tej imprezy:

 

„Wszystkie oczy na Dorotkę”, czyli odpust pełen niespodzianek i atrakcji

Niedziela 8 sierpnia br. będzie niezwykłym dniem na górze św. Doroty w Będzinie – Grodźcu. W tym szczególnym dniu, poświęconym św. Dorocie, zostanie otwarty zagłębiowski odcinek Drogi św. Jakuba oraz odbędzie się II Zagłębiowski Zlot Motocyklowy pod honorowym patronatem Starosty Będzińskiego Adama Lazara.

Zapowiada się niezwykły dzień, pełen niesamowitych wrażeń, atrakcji oraz niespodzianek. Trzeba tylko cierpliwie zaczekać do samego końca i koniecznie patrzeć w kierunku Dorotki. Góra ta bowiem będzie w centrum wydarzeń i na nią w tym dniu należy zwracać szczególną uwagę. To miejsce magiczne, o czym wszyscy ponownie się przekonamy.

 

Impreza rozpocznie o godz. 11.00 pielgrzymką z kościoła pw. Św. Katarzyny do kościoła pw. Św. Doroty. Tam o godz. 12.00 odbędzie się suma odpustowa, w czasie której nastąpi poświęcenie tablicy i symbolu św. Jakuba. Po sumie będzie można w kościółku oglądać wystawy fotografii: VIA REGIA oraz "Dorotka" grupy Daleke Obserwacje - zdjęcia przedstawiające co widać z dorotki przez teleobiektywy a także jak jest widziana góra Dorotka z zewnątrz.

 

Już o godz. 14.00 na scenę wkroczą motocykliści. Ich zbiórka będzie miała miejsce na parkingu przy kościele pw. św. Antoniego w Dąbrowie Górniczej - Gołonogu. Mamy informację, że przybędzie ponad 500 motocyklistów. Przejadą oni ulicami zagłębiowskich miast by dotrzeć na Dorotkę, gdzie o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji Motocyklistów, uczestników II Zagłębiowskiego Zlotu Motocyklistów. Potem już będzie coś dla ciała, czyli piknik oraz występ DJ i koncert zespołu „Dysonans”. Około godz. 19.30 nastąpi uroczyste otwarcie szlaku św. Jakuba z udziałem m.in. Starosty Powiatu Będzińskiego Adama Lazara, Prezydenta Miasta Będzina Radosława Barana, przedstawicieli kościoła i regionalnego stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego. W programie przewidziano następnie występ Mariusza Kalagi & „Partners” oraz koncert Zespołu „EIER”.

 

Punktualnie o godz. 22.00 wszystkie oczy powinny być zwrócone na Dorotkę. O tej godzinie rozpocznie się pokaz świateł i sztucznych ogni. Nie można tego przegapić! Gdziekolwiek będziesz: na Śląsku czy w Zagłębiu, to spójrz na Dorotkę, a nie zawiedziesz się! Czegoś takiego jeszcze u nas nie było! Prawdziwa sensacja!

 

Tegoroczna impreza zostanie zorganizowana przez parafię św. Katarzyny i jej niezawodnego proboszcza ks. Piotra Pilśniaka, we współpracy z powiatem będzińskim, który ze środków publicznych w otwartym konkursie dotował utworzenie przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Szlaku św. Jakuba na naszym terenie. Powiat „ufunduje” też koncert świateł na zakończenie święta. Swój udział ma też miasto Będzin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję inicjatywy i dziękuję Krzyśkowi (VRG) za jego wkład w popularyzację DO, bez niego nie bylibyśmy tam oficjalnymi uczestnikami, a jedynie "doklejką", aby się pokazać szerszej publiczności. Ja również się tam pojawię, zapraszam więc wszystkich niezdecydowanych do przybycia, im nas będzie więcej tym lepiej! Jeśli ktoś nie może akurat do Będzina przyjechać to proponuję wybranie się na lokalne PO, z których widać Dorotkę i pstrykać zdjęcia w jej kierunku gdy niebo będzie rozświetlone pokazem świateł i sztucznych ogni - efekt pomimo dłuższego naświetlania może być wyjątkowo ciekawy!

 

Robert, gdyby tylko ze Śnieżki było widać Dorotkę to mielibyśmy nieziemski materiał!!!

Edytowane przez Fryta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeśli ktokolwiek posiada jakieś zdjęcia z Dorotki, albo ukazujące tą górę z daleka proszę o przesyłanie ich na mój email lub bezpośrednio do Voytasa który poświęca swój czas aby przygotować wspaniałą prezentację.

vrg@vp.pl

voytasosuch@gmail.com

 

 

Na tej stronie forum: http://forum.astropolis.pl/topic/13392-%26lt%3Boff%26gt%3B-beskidy-i-tatry-z-katowic/page__st__5220 jest chyba najdalsza obserwacja Dorotki - z Biskupiej Kopy. Poproście Roberta, żeby podesłał wam oryginał, to efekt psychologiczny wsród zebranych, kiedy zobaczą, że Dorotkę można obserwować z takiej odległości, będzie bezcenny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie forum: http://forum.astropolis.pl/topic/13392-%26lt%3Boff%26gt%3B-beskidy-i-tatry-z-katowic/page__st__5220 jest chyba najdalsza obserwacja Dorotki - z Biskupiej Kopy. Poproście Roberta, żeby podesłał wam oryginał, to efekt psychologiczny wsród zebranych, kiedy zobaczą, że Dorotkę można obserwować z takiej odległości, będzie bezcenny...

Zbyszek ma w swoich zbiorach Dorotkę z BK w znacznie lepszej jakości foto w tym poście ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i Koleżanki, dogrywam ostatnie szczegóły związane z niedzielną imprezą na Dorotce. Mam już potwierdzony na 100% rzutnik od organizatorów. Teraz wielka prośba do wszystkich:

CZY KTOŚ MÓGŁBY ZAŁATWIĆ NA NIEDZIELĘ JAKIŚ EKRAN DO WYŚWIETLENIA PREZENTACJI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://katowice.gazeta.pl/katowice/1,35019,8228885,550_motocyklistow_wjechalo_na_Dorotke.html

 

"Uroczystości towarzyszyły dwie wystawy: "Viaregia", poświęcona średniowiecznemu traktowi kupieckiemu z Rosji do Hiszpani, który przecinał się z Drogą św. Jakuba oraz wystawa fotografii związanych z górą Dorotką. Były także koncerty, a po zmroku - pokaz sztucznych ogni. "

 

dziennikarz to piszący to ślepy debil. :rolleyes:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po zlocie....

 

Dzień był bardzo intensywny, dlatego dzisiaj wrzucam tylko super skróconą relację, bo trzeba odpocząć.

Ogólnie dzień bardzo udanym, nasza prezentacja wywoływała zainteresowanie i komentarze, frekwencja była duża, forumowicze w liczbie jak dobrze liczę 7+2 stawili się.

Warunki widocznościowe rano nie zapowiadały niczego dobrego - ledwo widoczna El Jaworzna ale później.... Powiem krótko było wszystko łącznie z Pradziadem i Tatrami (słabo i na krótko ale zawsze).

Poza tym dwie pionierskie obserwacje z terenów Jury - G.Zborów i przekaźnik w Niegowej.

 

Poniżej krótka fotorelacja bo materiału do obróbki jest sporo.

 

 

Wnętrze kościoła na Dorotce, precentacja DO

Baner DO i uczestnicy spotkania

Niegowa

G.Zborów

Babia Góra

Tatry Zachodnie (nad Krowiarkami)

Pradziad

8 Pradziad.jpg

7 Tatry.jpg

6 Babia.jpg

5  Zborów.jpg

4 Niegowa.jpg

3  Dortka zlot.jpg

2 Dorotka.jpg

1 Dorotka.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

forumowicze w liczbie jak dobrze liczę 7+2 stawili się.

 

O, przepraszam! 9+1 :) Też byłem. Krótko, bo krótko, ale widziałem, podziwiałem :)

 

A dlaczego "7+2"? :) 9! Ja bym nie dzielił na panie i panów. Zresztą drużyna Northwooda zawsze jest w komplecie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, przepraszam! 9+1 :) Też byłem. Krótko, bo krótko, ale widziałem, podziwiałem :)

 

A dlaczego "7+2"? :) 9! Ja bym nie dzielił na panie i panów. Zresztą drużyna Northwooda zawsze jest w komplecie :)

 

Absolutnie nie chodziło mi o podział wg kryterium płci :), a jedynie osoby obecne na forum + osoby spoza forum - ale faktycznie masz rację, takie podziały są zbędne :Salut: . Co do Twojej obecności to przepraszam, że pominąłem, mnie akurat chwilkę nie było i nie spotkaliśy się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Absolutnie nie chodziło mi o podział wg kryterium płci :), a jedynie osoby obecne na forum + osoby spoza forum - ale faktycznie masz rację, takie podziały są zbędne :Salut: .

 

:)

 

Co do Twojej obecności to przepraszam, że pominąłem, mnie akurat chwilkę nie było i nie spotkaliśy się

 

To ja mogłem być tylko chwilkę i to właściwie zanim impreze rozkręciła się na dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem krótko było wszystko łącznie z Pradziadem i Tatrami (słabo i na krótko ale zawsze).

 

 

No nie powiem kto miał intuicję i poszedł sprawdzić wschodni stok :rolleyes: hehehe

 

a to pare zdjęć które mam, więcej kręciłem filmów, żeby materiał powiękrzyć.

 

1b7933ce.jpg

 

"Taki mały taki duży może w DO być" :lol:

 

a0e6493a.jpg

 

a wczoraj jeszcze rozmawialiśmy z Mateuszem nt mojego podobieństwa do wokalisty Mitch & Mitch -> zrobiłem małą grafikę porównawczą :rolleyes:

de067190.jpg

 

Sorka za lekkiego OFF topa.

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

było swietnie, z resztą reakcje ludzi na zlocie i nawet dzisiaj po dobitnie o tym świadczą. Jeszcze raz dziekuję wszystkim za obecność i pomoc przy organizacji, w szczególności Krzyskowi i Wojtkowi, bo bez nich nic byśmy tam nie zrobili. Poniżej kilka fotek ze zlotu dla tych, którzy juz żałują nieobecności :)

 

wlodowice.th.jpg - góra Włodowicka

zlot12.th.jpg - w sumie juz nie pamiętam, ale Zborów to chyba ta z lewej :)

zlot1.th.jpg

zlot2.th.jpg

zlot3v.th.jpg

zlot5.th.jpg

zlot6.th.jpg

zlot7.th.jpg

zlot8.th.jpg

zlot9.th.jpg

zlot11.th.jpg

Edytowane przez mateusz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A symulacja wytrzymała konstrukcyjnie? Ludzie jej nie zadeptali?

Wytrzymała dzięki cegłówkom z tyłu ;)

Mam ją w domu, przechowam ją razem z banerem do następnej imprezy. Ale mocowanie panoramy zdecydowanie trzeba ztuningować jakoś :szczerbaty:

 

 

Impreza mnie wykończyła totalnie, ale opłacało się, wracam do żywych powoli, zdjęcia będą trochę później ;) Mam ich tyle że właściwie nie wiem jak to ogarnąć :szczerbaty:

 

Co do ilości osób to powiem wam że dyszka strzeliła jednak, był również chwilę kolega Index_Music z Gródkowa ale nie wiem czy tylko ze mną się przywitał.

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również wszystkim dziękuję za przybycie i bardzo miłą atmosferę! Wczorajszy dzień niewątpliwie można uznać za sukces :yahoo:.

 

A oto moje wczorajsze wypociny, porównując z Waszymi wiem jedno - muszę wymienić długie szkło, mojego prktycznie w ogóle przyostrzyć na nieskończoność się nie da :no:...

 

Zamek Ogrodzieniec:

img8193.th.jpg

 

Tatry Zachodnie:

img8249ux.th.jpg

 

Jeseniki (dla odmiany od wszechobecnego Pradziada: Orlik, Keprnik i schowany za kominami Szerak, dalej Příčný vrch oraz wieńcząca dzieło Biskupia Kopa :):

img8241s.th.jpg

 

Nasza symulacja - trzeba przyzanć, że przykuwała wzrok :):

img8027.th.jpg

 

Ekipa w pracy :):

 

img8223r.th.jpgimg8127q.th.jpgimg8129n.th.jpgimg8221j.th.jpg

 

A na deser zdjęcie grupowe:

img8299.th.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.