Skocz do zawartości

Zlot na Górze św. Doroty


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Tyle tu już zdjęć się pojawiło, że nie wiem czy wklejać swoje, gdyż będzie to tylko powielenie. :) Ale spróbuję:

 

Tak powstawała nasza symulacja z Dorotki w formie papierowej:

 

04.jpg Dziewczyny dzielnie pracowały :)

 

Zamek Ogrodzieniec:

 

03-Ogrodzieniec.jpg

 

Tradycyjna panorama Jeseników :)

 

01-panoramaJeseniki.jpg

 

Na południu z minuty na minutę było coraz lepiej. Powoli wyłaniająca się Babia Góra:

 

05-babia.jpg

 

I panorama na Beskidy i Tatry (Wysokie?):

 

02-panorama-poludnie.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od razu mówiłem, że to Tatry wysokie, wtedy też dzwoniłem do Romana, że je widzę. Potem obalono moją teorię i pojawiły się zachodnie. Ale te zdjęcia dają potwierdzenie moim pierwotym obserwacjom :lol:

 

A tak w ogóle to Zbyszek, Twoje zdjęcia pierwsza klasa ! :helo: . Powiedz tylko jaki to obiektyw, bo chyba na taki zapoluje, skoro kupuje lustro :D

 

A Robert znów przeszedł sam siebie i zmiażdzył zdjęciem :szczerbaty:

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z waszymi fotkami, szczególnie Zbyszka nie będę rywalizował bo to nie realne ale jestem ze swoich zadowolony ;)

 

Po kolei, trochę fotek "zlotowych":

 

1001864.th.jpg 1001879.th.jpg 1001883u.th.jpg 1002070b.th.jpg 1002073g.th.jpg 1002075a.th.jpg 1002082c.th.jpg 1002085v.th.jpg

 

troszkę obserwacji:

Kosztowy, Hrobacza a pod nią miejscowość o wdzięcznej nazwie Kozy:

kozy_pod_hrobacza.jpg

 

Ogrodzieniec:

Ogrodzieniec.jpg

 

Rzędkowskie Skały, które wszyscy ochrzcili Górą Włodowską ;) Po prawej widać kościół św.Bartłomieja we Włodowicach

rzedkowskie_skały.jpg

 

Paralotniarz nad Sosnowcem, w tle Potrójna i Łamana Skała:

skoczek.jpg

 

zabudowania w Sułkowicach, w tle Beskid Mały:

sulkowice_beskid-maly.jpg

 

Góra Żar i Jaworzyna w tle:

zar.jpg

 

I dwie panoramki:

pano3_m.jpg pano4_m.jpg

 

Pełna galeria z całej imprezy w mojej galerii: >KLIK<

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia Kocurka z imprezy: http://picasaweb.google.pl/kocurek2002/20100808DorotkaIDalekieFoty#

IMGP8936.JPG

 

 

A co do Tatr które rzekomo pojawiły się nad Krowiarkami to mamy tu coś takiego jak ta Hala Miziowa na Pilsku którego koniec końców nie było widać ;)

Z Dorotki widać jedynie dwa czubeczki szczytów Tatr Zachodnich (Starobociański i Bystra), a to co widać to niemalże jakieś Alpy :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna relacja i kolejne fotki od kolegów i koleżanek z czeladz.org.pl ;)

 

http://www.czeladz.o..._-_relacja.html

 

Przez wiele godzin można było oglądać prezentacje multimedialne wyświetlane we wnętrzu kościoła przez FdZD na temat szlaku Via Regia i przez miłośników dalekich obserwacji, którzy zaprezentowali zebranym jak wiele można zobaczyć i sfotografować m.in. z Góry Św. Doroty.

http://picasaweb.goo...a/Pomniejszone#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Tatr które rzekomo pojawiły się nad Krowiarkami to mamy tu coś takiego jak ta Hala Miziowa na Pilsku którego koniec końców nie było widać ;)

Z Dorotki widać jedynie dwa czubeczki szczytów Tatr Zachodnich (Starobociański i Bystra), a to co widać to niemalże jakieś Alpy :szczerbaty:

 

Bylem pewny ze się Bystra pokazała, ale jak widzę po zdjęciach u każdego ma inny kształt i pojawia się w innym miejscu... Możemy sobie zatem niestety niedzielne Tatry umieścić w dziale Sci-Fi :szczerbaty:.

 

Lufę sobie zostaw tylko spiłuj trochę przejściówkę ;)

Hmm... O co że tak spytam kaman :g:?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiedziałem ci taki patent, bo założyłem że masz podłączany starszy obiektyw M42 poprzez przejściówka do lustra ;)

 

I stąd moje małe osłupienie, mam Sigmę 70-300 ale pod Canonowski gwint EF, stąd w mojej 350d brak Auto Focus, piłowanie mogłoby zaszkodzić :szczerbaty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze w ramach reminescencji pozlotowych.

 

Panoramy w stronę Jury jeszcze nie było więc wrzucam (bo przecież widoczność w tamtym kierunku była rewelacyjna). Jednocześnie nurtuje mnie widoczność zamku w Mirowie, zaznaczyłem na panoramie podejrzany obiekt który może nim być - kierunek 100% się zgadza, wzgórze na którym stoi jest na pewno zasłonięte ale wieża? Kto wie czy to nie ona wystaje :szczerbaty:

 

ps. Tatr wg mnie także nie było <_<

pano_jura.jpg

mirow.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panoramy w stronę Jury jeszcze nie było więc wrzucam (bo przecież widoczność w tamtym kierunku była rewelacyjna).

Ty, wiesz że o tym nie pomyślałem ? .......

Wyszło świetnie! Można sobie na spokojnie wszystko teraz zidentyfikować, aż się kurcze prosi o naniesienie, ale mnie natomiast nurtuje pytanie dlaczego uciąłeś kadr z Ogrodzieńcem ? :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyszło świetnie! Można sobie na spokojnie wszystko teraz zidentyfikować, aż się kurcze prosi o naniesienie, ale mnie natomiast nurtuje pytanie dlaczego uciąłeś kadr z Ogrodzieńcem ? :unsure:

 

A dlatego, że go nie mam.... z miejsca z którego robiłem składowe tej panoramy nie widać było Ogrodzieńca - widok kończył się na Zawierciu. Szczerze mówiąc także nie pomyślałem żeby podreptać te 100 m dalej i dorobić kilka kadrów dalej w prawo....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna relacja, tym razem Starostwo Powiatowe.

http://www.powiat.be...3565&templId=31

 

czytamy tam między innymi:

Przez cały dzień w kościółku na górze można było obejrzeć dwie prezentacje multimedalne: Stowarzyszenia FdZD "Via Regia" oraz grupy Dalekie Obserwacje pt: 'Dorotka" ( zdjęcia przedstawiające co widać z Dorotki przez teleobiektywy, a także jak jest widziana góra Dorotka z zewnątrz).
Impreza została zorganizowana przez parafię św. Katarzyny - na czele z jej proboszczem ks. Piotrem Pilśniakiem - i Powiat Będziński, który m.in. ze środków publicznych z otwartego konkursu dotował utworzenie przez stowarzyszenie regionalne Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego Szlaku św. Jakuba na naszym terenie a także ufundował pokaz swiatła i sztucznych ogni. Współorganizatorami były także Urząd Miejski w Będzinie oraz grupa DalekieObserwacje.

2010_08_08_ViaRegia_041.jpg2010_08_08_ViaRegia_015.jpg2010_08_08_ViaRegia_016.jpg2010_08_08_ViaRegia_017.jpg

 

Nawet zostaliśmy przyłapani na gorącym uczynku podczas obserwacji :D

 

 

 

 

Mam tak propozycję, aby oprócz jakiegoś wpisu na stronie DO z tej imprezy stworzyć dział "Dalekie Obserwacje w mediach" i wstawiać tam kolejne cytaty z gazet czy z internetu gdzie opisują naszą grupą, tak właśnie jak przy okazji tejże imprezy na Dorotce ;)

Edytowane przez vrg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tak propozycję, aby oprócz jakiegoś wpisu na stronie DO z tej imprezy stworzyć dział "Dalekie Obserwacje w mediach" i wstawiać tam kolejne cytaty z gazet czy z internetu gdzie opisują naszą grupą, tak właśnie jak przy okazji tejże imprezy na Dorotce ;)

 

Dobry pomysł.

 

Szykuje się kolejne "uderzenie" promujące DO. Wspominał o nim Mateusz.

Zatem Panie i Panowie "szable" w dłoń bo czas ucieka :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.