Skocz do zawartości

Przetwarzanie astrofoto


Rekomendowane odpowiedzi

W lokacjach:

 

http://markbrom.eu.org/foto/Jove.zip

http://markbrom.eu.org/foto/Mars.zip

http://markbrom.eu.org/foto/Saturn.zip

 

są do pobrania i twórczego wykorzystania pliki zawierające wyniki sesji obserwacyjnych. Wszystkie rejestracje zrealizowano teleskopem C14 (apertura 35 cm, ogniskowa 3950 mm) bez użycia Barlowa i oczywiście Vestą.

 

Chętnych do pokazania "lwich pazurków" w przetwarzaniu astrofoto zapraszam do wspólnej zabawy z prezentacją otrzymanych rezultatów włącznie.

 

Pozdrawiam :D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjeciu micro tutorialik - mysle, ze przyda sie na przyszlosc i nie bedzie was juz taki buraczkowy kolor przerazal, bo wbrew pozorom, tam jest pelna informacja o kolorze, ale balans bieli jest w "kosmosie"

 

Do Jowisza dolaczylem tez zabawe z b/w majaca na celu pokazanie roznych struktur zawirowan. Jak sie przyjrzycie, to zobaczycie, ze nie sa to zwykle desaturacje.

 

jupiter.jpg

 

saturn.jpg

 

Za marsa juz nie mialem czasu sie wziac. Generalnie widac b. duzy potencjal C14. Przede wszystkim trzeba wydluzyc ogniskowa i czekac na bardziej stabilna atmosfere, bo tu niestety nie bylo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale numer - co :?:

 

Nie jest to co prawda moja strona, ale firmy edukacyjnej, dla której prowadzę wykłady z telekomunikacji, jednak cała historia (przez link) trochę i mnie dotyczy. Dzięki za sygnał Adam, dałem już cynk właścicielom i pewnie sobie z tym poradzą.

 

 

Pozdrawiam :D

 

P.S. Mam nadzieję, że będziesz aktywnie uczestniczył w dyskusji wspomagając astroobróbkowiczów w charakterze eksperta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Oto moje "dzieło" po obróbce Registaxem v1.1 i drobnym retuszu w Paint Shop Pro 6. Niestety przy brzegu wyszły drobne przebrawienia.

 

Tak wogóle jest to świetny pomysł z tą obróbką. Może po serii planet spróbować podobnej zabawy z DSami?

Pozdrawiam

jowis_registax1_psp6_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Marku B., masz fajną stronkę i niezły plon astrofoto ale permanentny brak opisu parametrów metody, sprzętu, detektora i ekspozycji znacznie zaniża jej wartość dydaktyczną :? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emde - świetna ilustracja tego, co w astrofoto znaczy kolor :D

 

CDeV - cała trójka świetna - spróbuj coś wymyślić na finalne wygładzenie i bodaj przesunięcie błękitu nada się w tuningu :D

 

Januszku - istotnie - myślę o uporządkowaniu strony już od dawna i to w kierunku jaki sugerujesz. Dzięki za bodziec do działania :D

 

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tylko Saturna. Nie ustawiałem niczego w Registaxie, puściłem jak leci, bez wyostrzania. W PhotoShopie zastosowałme filtr wzmocnienie, ale delikatnie, potem lekko rozmyłem gausem i zmniejszyłem nasycenie czerwieni, na korzyść żółtego w balansie świateł. Starałem się oddać kolorystykę tak, jak widzę w teleskopie.

SaturnHSTbig.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDev:

 

Saturnowi trochę zwiększ kontrast i daj delikatny szum rozmywający "tarkę", natomiast Jowisza lekko przyciemnij i trochę wyostrz. Co do Marsa sugerowałbym przesunięcie składowej błękitnej w Registaxie 2 (ekran Wavelet Processing, Options, Set RGB Shift) :D

 

 

lemarc:

 

Fajnie Ci wyszedł Cassini - widać go na całym obwodzie, a to już coś. Gratulacje :D

 

:):):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja długo się wahałem czy zamieścić tu toto co mi wyszło ale jako, że jest to moje pierwsze spotkanie z Registaxem to może pokarzę.

 

Na razie jeszcze nie wiem za bardzo co i jak ale myślę, że z dnia na dzień będzie coraz lepiej. Na razie nie miałem czasu zobaczyć jak ten programik działa (jutro mam egazmin kompetencji z polskiego a w środę z matematyki) i wyszło to nie za bardzo ale w końcu nie od razu Rzym zbudowano :wink:

Oto co "wykombinowałem" :? :? :?

 

Teraz miło by mi było gdyby ktos z zacnych forumowiczów powidział mi co mogę zrobić żeby to miało ręce i nogi :roll:

 

Pozdrawiam Piotrek

Saturn.jpg

 

Jupek.jpg

 

Marsio.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius
Jowisza rozjaśnić i przykontrastowac, Saturna rozjasnic i zbalansowac kolor, a Marsa od nowa (z czystego zestackowanego wyostrzonego materialu) nieco przyciemnic i TROSZECZKE przykontrastowac 8)

Zatem zrób to (jeśli potrafisz), i pokaż rezultaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jowisza rozjaśnić i przykontrastowac, Saturna rozjasnic i zbalansowac kolor, a Marsa od nowa (z czystego zestackowanego wyostrzonego materialu) nieco przyciemnic i TROSZECZKE przykontrastowac 8)

Zatem zrób to (jeśli potrafisz), i pokaż rezultaty.

 

Ażebyś wiedział :twisted:

out.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.