Skocz do zawartości

Czy istnieje Bóg?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Pragnę powrócić to tematu Ufo, który przerodził się w temat wiary w Boga, w którym niestety nie miałem możliwości uczestniczenia. Chciałbym jednak, żeby przytaczać nie filozofie, czy dogmaty, tylko argumenty oparte na żelaznej logice lub nauce.

 

Pytanie: Czy wierzymy w Boga, czyli inteligentnego Stwórcę?

 

Oto moje zdanie na ten temat (w wielkim skrócie), na które dowody zbierałem przez całe swoje nie aż takie długie życie :)

 

Edwin Hubble dowiódł, że wszechświat się rozszerza. Dowodzi to, że miał on początek.

 

Obecnie wszechświatem żądzą precyzyjnie dostrojone siły. Jest on niezwykle uporządkowany pod każdym względem (nawet słowo "kosmos" znaczy: zorganizowanie, porządek, przeciwieństwo chaosu). Biorąc pod uwagę jedno z podstawowych praw fizyki - entropię, wszechświat już na początku swego istnienia (kiedy był nieskończenie mały i masywny), musiał być już tak uporządkowany jak dzisiaj, lub nawet jeszcze bardziej.

 

Jak zatem wyjaśnić tak niezwykłą precyzję występującą w przyrodzie jeśli nie przez istnienie inteligentnego Stwórcy? Przecież jak patrzymy np. na skomplikowany teleskop, wiemy, że miał on swego projektanta. Co dopiero powiedzieć o wszechświecie, Ziemi, materii i nas samych?

 

Jeszcze na koniec mała dygresja: Jak uważają naukowcy, każdy skutek ma naturalną przyczynę. Zatem jeśli Bóg rzeczywiście istnieje i stworzył nas i wszechświat to na pewno w jakimś celu. W jakim? To już osobny temat.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tematy związane z Bogiem nie powinny być poruszane na forum. To osobista sprawa, czy ktoś wierzy czy nie. Wymiana poglądów zawsze kończy się przekonywaniem: "Bóg istnieje bo...", "Nieprawda, Boga nie ma, ponieważ..." itp... "Nakłanianie" kogoś do zmiany wiary jest totalnie bez sensu, tak samo jak i prowadzenie dyskusji na forum astronomicznym na tematy teologiczne. Wiara to wiara, nie oparta na dowodach, lecz na... wierze (odkrywcze co?). Zatem jestem za skończeniem przytaczania swoich racji i przemyśleń, bo nic to nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się w pełni z powyższymi opiniami.

Też sądzę, że w wątku "UFO" (choć wg mnie, w pewnym momencie powinien być zmieniony tytuł np. na "UFO a sprawa wiary"), zostało już wszystko powiedziane i nie ma co poruszać tego tematu tu na forum astronomicznym.

Może na jakimś forum teologicznym? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie wpiszmy ją na listę stron zakazanych a jej twórców spalmy na stosie :twisted: :astrobrac: ...............żarty sobie stroje oczywiście (without conflict please :| ) poprostu stronka dla racjonalistów i nie ma się jejku co denerwować 8) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małek ma rację, wiara jest oparta na wierze a nie na dowodach. Ja patrząc w niebo jestem całkowicie przekonany o istnieniu Stwórcy.

 

Patrząc na piękne rozgwieżdżone niebo na pewno tak. Ale jak patrzę na te chmury, które obecnie domunują nad naszymi głowami to myślę o diabelskich figlach. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na piękne rozgwieżdżone niebo na pewno tak. Ale jak patrzę na te chmury, które obecnie domunują nad naszymi głowami to myślę o diabelskich figlach.  :wink:

 

A może inaczej

Jakby powiedział mój znajomy- "Stwórca sprawdza nasza wiarę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja patrząc w niebo jestem całkowicie przekonany o istnieniu Stwórcy.

 

Oskar to wierzysz, że widzisz? :lol: czy wierzysz, bo widzisz? :lol:

 

Bo jak to co widzisz nie można w twoim przypadku nazwać dowodem...

:shock:

 

Ja juz niechce za dużo tu mówić po tym "koniec" ale wiara z greckiego jest bliskoznaczna ze słowem Hipoteka i Gwarancja (to tak na okolicznośc tego bez dowodów :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie korcisz! :D

 

Jakbyś nigdy nie widział też byś wierzył?

 

Sam napisałeś: "Ja patrząc w niebo jestem całkowicie przekonany o istnieniu Stwórcy."

 

Logiczny rozbiór zdania wskazuje, że patrzenie ma związek całkowitym przekonaniem.

 

Dowód? Poszlaka? Przesłanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakis tam pan filozof powiedzial :"Sa dwie rzeczy,ktore napelniaja dusze podziwem,niebo gwiazdziste nade mna,prawo moralne we mnie.Sa to dlamnie dowody,ze jest Bog nade mna i Bog we mnie"

Moze ktos z was wie kto to powiedzial ,ja nie ale to taki tu pasujacy cytat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.