Skocz do zawartości

Czy istnieje Bóg?


Rekomendowane odpowiedzi

Małek ma rację, wiara jest oparta na wierze a nie na dowodach. Ja patrząc w niebo jestem całkowicie przekonany o istnieniu Stwórcy.

 

Biblijna definicja wiary, która była także jednym z powodów napisania tego wątku:

 

"Wiara to nacechowane pewnością oczekiwanie rzeczy spodziewanych, oczywisty przejaw rzeczy realnych, choć niewidzianych."

 

A zatem sama Biblia zachęca do zbierania dowodów, żeby te rzeczy były spodziewane i realne. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McArti-odpuszcze sobie podejmowanie tej rekawicy-arogancko stwierdze ,ze nie chce mi sie po nia tak nisko schylac:)

Ale na zakonczenie maly,akcent humorystyczny:

Plywaja dwie rybki w akwarium i nad czyms mocno dyskutuja.Dyskusja jest coraz bardziej zazarta,az w koncu dochodzi do klotni i rybki obrazone na siebie odplywaja.Mija jakis czas,widac,ze jedna z rybek mocno sie nad czyms zastanawia,po czym podplywa do drugiej i mowi - no dobrze,przyjmijmy ze nie ma Boga,to kto w takim razie zmienia wode w akwarium?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bawi mnie to, jak się ktoś "wścieka", że racjonalizuje teksty, które ktoś za wszelką ceną chce utrzymać jako nieracjonalne.

 

Nie moge jak lubie? :wink:

 

ps. "brak waszego rozumu" nie miało być aroganckie, tylko nawiązanie do wypowiedzi "sprzeczne z rozumem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Nie przejmuj się McArti, młody jeszcze jesteś, masz buntowniczą naturę i chcesz świat zmieniać i zawojować ale przejdzie Ci po załatwieniu kilku spraw w naszych urzędach, to naturalna kolej rzeczy i tak jest od pokoleń, uprawiaj lepiej sporty ekstremalne, rozładujesz energię ale lepiej nie denerwuj dobrych ludzi :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

"Sa dwie rzeczy,ktore napelniaja dusze podziwem,niebo gwiazdziste nade mna,prawo moralne we mnie" - Emmanuel Kant . Tak odnośnie prawa moralnego we mnie . Dużo lat mi zajęło spostrzezenie ,że większość ludzi nie ma wrodzonego czegoś takiego jak " prawo moralne we mnie " . Jak z tym jest :?: Przyjąłem ,że im potrzebana jest religia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Re-ligia (od liga zgromadzenie, zebranie) to dosłownie ponowne zebranie, powrót do czegoś starego zapomnianego, co kiedyś było. A obecnie "prawo moralne we mnie" to fikcja. Sumienia to rynsztok, wystarczy wyjść na ulice.

 

Dlatego Re-Liga ma sens...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz tylko pytanie czy to wszystko jedno do czego wracamy ... :roll:

 

bo jak wracamy do TEGO samego co powoduje TO co mamy teraz to niema sensu wracać :?

 

no to trzeba sie zastanowic gdzie to wogóle wracać... i czy wogóle dobrze, że się wraca tam gdzie się wraca i czy nie trzeba wracać gdzie indziej... :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.