Skocz do zawartości

Perseidy 2010 na Kudłaczach


M.K.

Rekomendowane odpowiedzi

M.K. - Kraków, robimy wypad na Kudłacze na Perseidy ?

wolforzech - Maćku ja się piszę jak coś :)

Michał_Ufo - Kudłacze - tak!

jarzbi - No cóż. Ja bez sprzętu, ale z Wami zawsze :)

---------------------------------------

Cieszę się, że są chetni :Salut:

To teraz ustalmy jakąś datę/y spotkania.

 

Mi pasuje:

8/9 (nie/pon)

11/12 (śro/czw - mam popołudniówkę w pracy i mogę późno skończyć)

 

Dodam, że od 1 do 15 sierpnia na Kudłaczach trwa spotkanie miłośników astro z "astromaniaka", więc obserwatorów bedzie bez liku :D

 

Max. Perseidów spodziewane jest 12/13 sierpnia, ale +- kilka nocy od tej daty też warto patrzeć w niebo i podziwiać meteory. Do obserwacji wystarczy kartka, coś do pisania i czerwona latarka. Lustra można zostawić w domu :lol:

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie wolforzech, Marek_N, Michał_Ufo i ja.

Jak ktoś chętny, to zapraszamy :yes:

 

Hej!

 

Jeśli będzie z Wami "młodzieżówka" chcąca od podstaw się nauczyć obserwacji meteorków to zachęcam ich do udziału w konkursie SkyQuest.

 

Poza tym warto swoje obserwacje wysyłać do IMO poprzez formularz internetowy.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjechaliśmy wczoraj na Kudłacze, a tu pogoda się psuje ... na szczęście przeszły chmury i od 23 część zachodnia oraz północna się wypogodziła, a po pół godzinie całe niebo ślicznie się do nas gwiaździście uśmiechało z zasięgiem 6,65 w zenicie :notworthy:

Przez 3,5 godziny obserwacji zaobserwowałem 73 meteory, z czego większość to Perseidy. W odcinku pół godzinnym zaobserwowałem 13 PER, więc było co podziwiać. Było kilka zjawisk "na minusie", aczkolwiek bolidy nas "nie odwiedziły" :( Pobliskie doliny zalała mgła, a rosa przyklejała się do wszystkiego. Noc wilgotna i zimna, ale zadowolony wróciłem do domu :brawo:

 

Dziękuję za spotkanko i mam nadzieję, że na max. tez pogoda dopisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wrzucę trzy zdjęcia - mają charakter raczej wyłącznie "pamiątkowy" z racji warunków klimatycznych i prowizorki przy fotografowaniu ;).

 

Okolice Perseusza, Kasjopei i Andromedy (widać M31):

 

1 Perseusz 3.jpg

 

Droga Mleczna w Łabędziu i Cefeuszu, Lutnia:

 

2 Łabędź.jpg

 

Mgły snujące się w dolinie a ponad nimi Droga Mleczna (okazała się dużo słabsza od LP :():

 

3 Dolina.jpg

Koło Liska widać ślad - meteor?

 

Dziękuję wszystkim za spotkanie i do zobaczenia przy następnej okazji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

warto swoje obserwacje wysyłać do IMO poprzez formularz internetowy.

Kamilu, moje oberrwacje już wysłane do IMO: http://umdb.urania.be/v2/obsview/view.php?id=6439

 

Niestety nie mam dobrych wiadomości odnośnie obserwacji na Kudłaczach 11/12 sierpnia :sorry:

Będę po pracy dopiero koło północy, więc jeśli będzie pogoda, to jedźcie beze mnie. Ja bedę obserwował od siebie po północy, ale duchem będę z Wami!

Edytowane przez M.K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.