Skocz do zawartości

Pytania o konkurs


Rekomendowane odpowiedzi

Ja też mam małe pytanie. Jak oceniani są mentorzy? Czy mentorzy też mają na zadanie wykonywać zadania, czy ich zadaniem jest tylko ocenianie i komentowanie wpisów na blogu?

 

Na zadania i ocenę Mentora składa się:

 

1. Ocenianie wpisów - dostaniesz maila/powiadomienie na Astropolis w piątek lub sobotę z prośbą o wykonanie oceny wpisów.

2. Aktywność na forum SkyQuesta i w komentarzach pod wpisami Uczestników

3. Indywidualna praca z Uczestnikami, dopracowywanie tekstów.

4. Opisanie Zadań konkursowych, do tej pory nieopracowanych.

 

Wobec Mentorów pokładamy nadzieję iż będą uczciwie i starannie dokonywać ocen oraz umiejętnie zachęcać Uczestników do prowadzenia a także opisywania obserwacji na Blogu. W zakładce "O konkursie" jest szkic punktacji jaką Jury przyznaje Mentorom. Postaram się ją uszczegółowić w najbliższych dniach.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można wklepać dwa zadania w jednym tygodniu? Pogoda nie pozwala na obserwacje.

 

Mozna.

 

Inna mozliwosc to przeprowadzenie witualnej obserwacji nieba za pomoca microObservatory, pobawic sie w interpretacje zdjec z teleskopu Hubble'a lub wziac udzial w jednym z projektow Galatycznego ZOO i opisac swoje wrazenia.

 

Zachecam do skorzystania z tej mozliwosci jesli nie ma dobrej pogody!

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie wiem czy było to pytanie, najwyżej przeoczyłem.

 

Czy podczas jednego etapu można wysłać tylko jedno rozwiązanie ?

Czy można np. wysłać 4 rozwiązania podczas i etapu i będzie się to liczyć ?

Jak dodajemy wpisy do bloga ? Gdy wchodzę na zakładkę blog nie wiedzę żadnego odnośnika? Czy dodajemy to przez "dodaj wpis" obok naszego loginu ?

Edytowane przez sebastian1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam !

Nie wiem czy było to pytanie, najwyżej przeoczyłem.

 

Czy podczas jednego etapu można wysłać tylko jedno rozwiązanie ?

Czy można np. wysłać 4 rozwiązania podczas i etapu i będzie się to liczyć ?

Jak dodajemy wpisy do bloga ? Gdy wchodzę na zakładkę blog nie wiedzę żadnego odnośnika? Czy dodajemy to przez "dodaj wpis" obok naszego loginu ?

 

Odpowiadam szybko:

 

Podczas jednego tygodnia można dać dowolną ilość wpisów. Konkurs podzielony jest na tygodnie, aby Mentorzy "dali rade" z oceną Waszych wpisów Blogowych oraz aby byl czas na ich dopracowanie zanim zostaną ocenione.

 

Do podsumowania konkursu wejda Twoje 4 zadania najwyzej ocenione.

 

Tak kliknij na "dodaj wpis". Musisz byc zalogowany w serwisie Astropolis.

 

Pozdrawiam i milych obserwacji nieba!

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiadam szybko:

 

Podczas jednego tygodnia można dać dowolną ilość wpisów. Konkurs podzielony jest na tygodnie, aby Mentorzy "dali rade" z oceną Waszych wpisów Blogowych oraz aby byl czas na ich dopracowanie zanim zostaną ocenione.

 

Do podsumowania konkursu wejda Twoje 4 zadania najwyzej ocenione.

 

Tak kliknij na "dodaj wpis". Musisz byc zalogowany w serwisie Astropolis.

 

Pozdrawiam i milych obserwacji nieba!

 

Kamil

 

Dopracowane ?

Mentorzy poprawiają nasz prace?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej w magiczny sposób rosła ilość głosów. Widać więc, że takie rozwiązanie nie było najlepsze. Na szczęście organizatorzy są elastyczni. Chwał im za to.

 

Zgadzam się. Chwała im za to! ;)

Edytowane przez Przemek Zientala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest dobrym pomysłem łączenie bezpośrednie wszystkich punktów. Jest coś takiego co się nazywa błędem pomiarowym.Krzywa nie musi przechodzić przez każdy z punktów. Powinna natomiast leżeć w miarę blisko tych punktów. Jeśli widzisz że jakiś punkt ewidentnie nie pasuje i przypuszczasz że coś jest z nim nie tak to go wyrzucasz. Nazywa się to błędem grubym. Jeśli wiesz jaki powinien być kształt wykresu, a w przypadku cefeid i zmiennych zaćmieniowych wiadomo czego oczekiwać, starasz się dopasować coś w miarę podobnego do twoich punktów. Szczerze to najlepszym narzędziem jest kartka papieru i ołówek :) Dopasowanie krzywych to naprawdę nie jest łatwa robota :) Jakby co to zawsze masz kogo spytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakim programie najlepiej opracowywać wykresy zmienności gwiazd zmiennych? Bo podobno exel nie jest najlepszym pomysłem...

 

Jak znasz w miarę angielski spróbuj programu TOPCAT. Jest on w Java więc działa pod każdym systemem.

 

Inne możliwości to:

 

http://pl.wikipedia.org/wiki/Gnuplot

 

http://maxima.sourceforge.net/

 

http://code.google.com/intl/pl-PL/apis/chart/ - tutaj można zrobić wykres on-line... szkoda, że nie ma polskiej wersji :(

 

 

 

Może koledzy mający kontakt z młodzieżą szkolną na codzień podpowiedzą co polecają swoim uczniom???

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panie Ewaldzie, czy supernowe należą do zmiennych kataklizmicznych? Bo w jednym poście pisze pan, że: "A co do zmienności gwiazd to warto wspomnieć o zmiennych kataklizmicznych – nowych, supernowych." Natomiast w następnym pisze Pan: "Supernowe nie należą do zmiennych kataklizmicznych. Gwiazdy nowe owszem."

 

Pozdrawiam,

Przemek

Edytowane przez Przemek Zientala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że do zmiennych kataklizmiczny należą nowe, natomiast supernowe oraz zmienne kataklizmiczne należą do gwiazd zmiennych. Jeśli ktoś bardzo by się upierał to mógłby na siłę do zmiennych kataklizmicznych zaliczyć supernowe Ia, które są ostatnim stadium życia zmiennych kataklizmicznych, lecz ogólnie się ich do z.k. nie zalicza. Internet to potężne narzędzie więc warto z niego korzystać :) Jeśli jeszcze coś mogę wyjaśnić to jestem do usług :) Naprawdę polecam czasami poczytać coś wartościowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.