Skocz do zawartości

Pytania o konkurs


Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie. Czy mogę napisać artykuł np. o układach podwójnych gwiazd ?

 

Konkurs jest przede wszystkim obserwacyjny - więc jeśli opowiastka będzie okraszona Twoimi obserwacjami lub na południu Polski nie ma pogody to śmiało pisz.

 

Uczuliłem Mentorów i pozostałych Jurorów, iż najważniejsze w ocenach wpisów blogoych, jest przedstawienie własnych obserwacji, zjawisk astronomicznych obserwowanych za oknem. Wikipedia i zebranie wiadomości z internetu jest drugorzędną sprawą... choć z drugiej strony może to być doskonałe przygotowanie do obserwacji ;) do czego zachęcam.

 

Pogodnego nieba!

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, już 2 zapisało się po czasie. Czy oni nie potrafią czytać tego co jest na głównej stronie czerwonymi literami ?

 

Magda, mi się zdaje, że ta opcja powinna być zablokowana rano przez admina, bo są jednak tacy ludzie, którzy zasad nie przestrzegają... Świat nie jest idealny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu organizatorów zastanowiłbym się nad maksymalną ilością obserwacji. Brak takiego ograniczenia znacznie utrudni pracę mentorom. Tak samo jak stale rosnąca liczba uczestników. Mogę sobie wyobrazić zalew prac w ostatnich dniach konkursu i ilość pracy przy ocenianiu tych artykułów.

Edytowane przez Ewald
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na miejscu organizatorów zastanowiłbym się nad maksymalną ilością obserwacji. Brak takiego ograniczenia znacznie utrudni pracę mentorom. Tak samo jak stale rosnąca liczba uczestników. Mogę sobie wyobrazić zalew prac w ostatnich dniach konkursu i ilość pracy przy ocenianiu tych artykułów.

 

1. Ocenianie prac jest dobrowolne. W ogóle wszystko jest dobrowolne. ;)

 

2. Magda już wie dlaczego zapisy jeszcze nie są zablokowane... może uda się w poniedziałek.

 

3. Poza tym mamy circa 5 dni na ocenę między 10-15 września.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczniejszy byłoby ograniczyć ilość zadań do rozsądnej ilości niż potem przekonać się, że prac każdy posłał 50 z czego 49 byle jakich. Że wszystko jest dobrowolne to nie znaczy że każdy może robić co mu się podoba. Może by wprowadzić jakieś normy w końcu? To jest tak jakbym ja ocenił jakąś pracę na 40 punktów bo wszystko jest dobrowolne. Niech ten konkurs jest zorganizowany a nie chaotyczny. Oczywiście prace osób które zgłosiły się po czasie automatycznie oceniam na 1 punkt (jeśli ocena 0 jest niemożliwa, choć kto to wie). Mam takie wrażenie że nikt już nie panuje nad tym co tutaj się dzieje. Uśmiech tego nie zmieni. Uczestnicy walczą o wartościowe nagrody więc nie powinien rządzić chaos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba logiczniejszy byłoby ograniczyć ilość zadań do rozsądnej ilości niż potem przekonać się, że prac każdy posłał 50 z czego 49 byle jakich. Że wszystko jest dobrowolne to nie znaczy że każdy może robić co mu się podoba. Może by wprowadzić jakieś normy w końcu? To jest tak jakbym ja ocenił jakąś pracę na 40 punktów bo wszystko jest dobrowolne. Niech ten konkurs jest zorganizowany a nie chaotyczny. Oczywiście prace osób które zgłosiły się po czasie automatycznie oceniam na 1 punkt (jeśli ocena 0 jest niemożliwa, choć kto to wie). Mam takie wrażenie że nikt już nie panuje nad tym co tutaj się dzieje. Uśmiech tego nie zmieni. Uczestnicy walczą o wartościowe nagrody więc nie powinien rządzić chaos.

 

1. Ja nie potrafie zablokowac zapisów. Pisalem trzykrotnie do osoby, ktora ma piecze "techniczna" nad strona aby zablokowac zapisy najpozniej 20 sierpnia rano. Nie czuje sie winny tej sytuacji.

 

2. Oceny niemerytoryczne bede odrzucal. Postaw sie na miejscu mlodego czlowieka, ktoremu udalo sie rzutem na tasme, poprzez nieodpatrzenie organizacyjne zapisac... byc moze zaobserwuje i napisze cos ciekawego? Dajmy im szase :)

 

3. Konkurs organizuje jedna osoba - ja, z niewielka pomoca 2-3 osob. Robie wszystko co moge w nim jak tylko potrafie najlepiej.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Że nie czujesz się winny to nie znaczy że nie możesz nic z tym faktem zrobić. Na stronie głównej była informacja o czasie zakończenia rejestracji.

2. Jeżeli w takim razie uważasz że młodzież nie musi się stosować do terminów rejestracji, tematyki zadań itp. to proszę aby przywrócić ilości punktów które uczestnicy otrzymali od osób niezarejestrowanych. Postaw się na miejscu młodego człowieka któremu udało się zebrać ponad 200 głosów, poprzez niedopatrzenie organizacyjne. Dajmy im szansę.

3. Zawsze możesz liczyć na pomoc i sugestię innych. Widzę, że zamiast z tego korzystać po prostu rezygnujesz z kolejnych wymagań w stosunku do uczestników nazywając to dobrowolnością.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie bierzmy pod uwagę osób, które się zarejestrowały po czasie? Co za problem posyłać im prywatne wiadomości, że jakby nie zauważyli termin zgłoszeń już się skończył?Ja się mogę nawet tym zająć, bo te zasady ludzi z "pieczy technicznej", którzy traktują konkurs i uczestników niepoważnie, jest poniżej wszelkiego poziomu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może po prostu nie bierzmy pod uwagę osób, które się zarejestrowały po czasie? Co za problem posyłać im prywatne wiadomości, że jakby nie zauważyli termin zgłoszeń już się skończył?Ja się mogę nawet tym zająć, bo te zasady ludzi z "pieczy technicznej", którzy traktują konkurs i uczestników niepoważnie, jest poniżej wszelkiego poziomu..

 

 

Poza tym byłem na spacerze i nie będę kontynuował tego tematu w tym wątku.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Panie Ewaldzie, czy supernowe należą do zmiennych kataklizmicznych? Bo w jednym poście pisze pan, że: "A co do zmienności gwiazd to warto wspomnieć o zmiennych kataklizmicznych – nowych, supernowych." Natomiast w następnym pisze Pan: "Supernowe nie należą do zmiennych kataklizmicznych. Gwiazdy nowe owszem."

 

Pozdrawiam,

Przemek

 

 

 

Przemku, generalnie jest tak, że nowe zalicza się do „układów kataklizmicznych” a supernowe do „gwiazd wybuchowych”, aczkolwiek w stosunku do supernowych czasami używa się określenia „gwiazda kataklizmiczna” (ale nie układ kataklizmiczny) i ja osobiście uważam, że nie jest to błędem, wszak wybuch supernowej to całkiem spory kataklizm ;)

 

http://www.sswdob.republika.pl/artykuly/jspeilkataklizmiczne.htm

 

Pozdrawiam

KK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc!

 

Dzisiaj jest zaćmienie Algola, które miałam zamiar obserwować, ale pogoda jest koszmarna - czarne grube chmury a aktualnie pada deszcz. Szanse nawet na znośną pogodę w nocy są znikome. Czy ktoś z mentorów lub uczestników planuje dziś takie obserwacje i mógłby podzielić się wynikami? Bardzo potrzebuję danych z drugiej części zaćmienia bo poprzednie obserwowałam. Oczywiście chodzi o suche dane które opracowywałabym już samodzielnie. Wszelkie publikacje tych danych w jakiś konkursach czy referatach były by oczywiście za zgodą ich autora. Jeśli ktoś będzie chętny mi pomóc dzisiaj lub podczas kolejnego dostępnego od obserwacji zaćmienia to będę bardzo wdzięczna za pomoc.

 

Mój mail ahamanowicz@gmail.com

 

Aleksandra Hamanowicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Olciu ;)

 

ICM pokazuje, że niebo w Toruniu powinno być całkiem znośne dzisiejszej nocy. Postaram się zatem pomóc Ci na tyle na ile potrafię. Mam też wyniki poprzedniego zaćmienia, które z ciekawością porównałbym z Twoimi.

Odezwę się na maila

Damian :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego przy dodawaniu komentarzy wyświetla mi się taki śmieszny avatar, a nie ten kory sama wstawiłam?

 

Ustawilem taki smieszny... poniewaz nie dzialal ten domyslny z forum.

 

Popytam sie w poniedzialek informatykow czy da rade cos z tym zrobic.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostateczną punktacje doliczamy punkty odwiedzających (12.09.2010: ale tylko do nagrody publicznosci!). Z tym że ograniczamy się do użytkowników Astropolis gdyż przy głosowaniu osób niezarejestrowanych istniała pokusa nadużycia (zmienne IP, głosy wszystkich krewnych i znajomych królika bez refleksji). Patrz ten wątek.

 

Dzięki temu możemy poprowadzić konkurs "fair-play" tzn. ważny jest wpis i obserwacja a nie ilość znajomych na Naszej Klasie itp. Chciałbym poprosić wszystkich aby to uszanowali.

 

Miałem nadzieję tego uniknąć ale taki jest internet...

 

Kamil

 

==========

12.09.2010

 

Ponieważ dalej niektórzy mogą mieć podejrzenie, że gra toczy się "nie fair" (tzn. nie ma niewiele wspólnego z rywalizacją dotyczącą pasji astronomicznej), powołam się na regulamin konkursu:

 

11. Ocena pracy uczestników będzie dokonywana przez Jury niezwłocznie po zakończeniu

każdego tygodnia obserwacji za pomocą systemu punktowego (w skali rosnącej od 1 do 10)

dostępnego na stronie konkursu. Ostateczna ocena każdego uczestnika będzie sumą punktów

dla 4 zadań o najwyższej ilości punktów. Jury będzie oceniać prace według ich wartości

merytorycznej, biorąc pod uwagę wiek autorów a także ocenę sugerowaną przez mentorów.

 

12. Nagrody i wyróżnienia zostaną przyznane w dwóch kategoriach: uczniowie gimnazjum i

uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Dodatkowe nagrody zostaną przyznane dla

uczestników najwyżej ocenianych przez osoby odwiedzające stronę konkursu. Przewidziane

są również wyróżnienia i drobne nagrody dla najaktywniejszych mentorów.

 

Wszystkich przepraszam za niescislosc i spowodowane tym zamieszanie.

 

1. Punkty przyznawane przez Jury i Mentorow posluza do oceny wpisow i wylonienia zwyciescow.

2. Punkty przyznane przez kibicow konkursu policzone zostana osobno i zostanie przyznana nagroda publicznosci.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil Złoczewski

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponieważ trzeba ocenić jeszcze masę prac, zliczyć punkty i ubrać to wszystko w słowa. Poza tym trzeba też porozsyłać nagrody i dyplomy.. ;)

 

Porozsyłać to pikuś... Ponieważ trzeba:

 

* poprosic wszystkich o adresy i je zebrac

* zrobic podsumowanie - Uczestnikow (w poniedzialek), Mentorow (we wtorek)

* napisac informacje prasowa dla mediow, sponsorow, patronow

* wykonac i wydrukowac dyplomy/podziekowania dla wszystkich

* odpowiednio porozdzielac nagrody

* popisac i podzwonic do sposnorow nagrod aby wszystko dotarlo gdzie trzeba

* zastanowic sie co robimy z Wami po konkursie i powoli uruchamiac nastepne dzialania

 

Kamil Zloczewski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.