Skocz do zawartości

dystrybutor sprzętu zza Buga


amikosik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Janusz_P.

Ja bym osobiście nie zaryzykował zakupu w firmie przy takiej znajomości tematu czyli oferowanego sprzętu.

Przykładowy Cytat ze stronki to niezły zeszyt humoru:

 

ZT 15-60x66

 

WŁAŚCIWOŚCI:

- luneta silnie powiększająca od 15 x do 60x

- statyw dołączony jest do kompletu

Powiększenie, razy - 15-60

Świetlna średnica obiektywu, mm - 66

Kąt pola widzenia, stopni - 3,1-0,48

Średnica soczewki wychodzącej, mm - 2,35-1,14

Oddalenie soczewki wychodzącej, mm - 16

Maksymalna centralna dopuszczalność, sek. kątowe -2,8

Wymiary, mm - 570x66

Waga, kg. - 1,5

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius
Ja bym osobiście nie zaryzykował zakupu w firmie przy takiej znajomości tematu czyli oferowanego sprzętu.  

Przykładowy Cytat ze stronki to niezły zeszyt humoru:

 

ZT 15-60x66

 

WŁAŚCIWOŚCI:

- luneta silnie powiększająca od 15 x do 60x

- statyw dołączony jest do kompletu

Powiększenie, razy - 15-60

Świetlna średnica obiektywu, mm - 66

Kąt pola widzenia, stopni - 3,1-0,48

Średnica soczewki wychodzącej, mm - 2,35-1,14

Oddalenie soczewki wychodzącej, mm - 16

Maksymalna centralna dopuszczalność, sek. kątowe -2,8

Wymiary, mm - 570x66

Waga, kg. - 1,5

 

:lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:

Toż to bardzo kiepski przekład ,,na żywca'' z ruskiej instrukcji (niestety, bez znajomości tematu i języka) :oops: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

He he z naprawą gwarancyjną polecisz zapewne na stadion na górna koronę gdzie jest kramik firmowy i siedziba firmy, patrz dane o firmie :wink:

Ale masz rację to wolny kraj i co zrobisz ze swoją kasą to tylko twoja sprawa 8)

 

Ps. Składaków bazarowych nie serwisujemy nawet pogwarancyjnie, to tylko gwoli infirmacji :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem ich trochę i...

...chyba sprzedają sprzęt jak ziemniaki. Bez większego zainteresowania i najchętniej na kilogramy.

 

Na mejla nie odpisali choć zapewniają że:

"Korzystając ze skrzynki info@pryzmat-fotooptyka.com.pl , możecie Państwo wysyłać do nas zapytania na które zawsze odpowiedzą szybko nasi fachowcy."

 

Spróbowałem ich ponękać przez telefon.

Słuchawkę odebrała pani która była bardzo miła ale ceny podała "coś około". Widać nie chciało jej się szukać cennika. Mimo to było taniej niż w deltaoptical.

 

Pozdrawiam

Amikosik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Na popularyzowaniu hobby to nam oczywiście zależy ale to jest raczej antyreklama tego sprzętu, nie sądzisz???

Dlaczego nie naprawiamy i nie serwisujemy składaków???

Z prostej przyczyny, często są składane ze złomowych i odpadowych części wyniesionych z fabryki i nawet po prawidłowym justowaniu nie osiagają ani zasięgu ani deklarowanej zdolności rozdzielczej nie wspominając już o kontraście obrazu.

Czyli optykę trzeba by w nich z zasady w całości wymienić na w pełni sprawną i zgodna z wymaganymi fabrycznymi, poskładać na nowo, zjustować, uszczelnić korpusy składane na sucho bez szczeliwa optycznego i wtedy ich cena znacznie przewyższy cenę pełnowartościowego, nowego wyrobu :shock: :shock: :shock:

Tak więc kupowanie składaka uważam za objaw rozrzutności, naiwności i głupoty i mam podstawy aby tak sądzić bo wiele z nich już próbowałem przywrócić do pełnej sprawności ale bezskutecznie z powodu ich kiepskiej i mocno wybrakowanej optyki :Cry::Cry::Cry:

(źle rozumiana oszczędność do oczywista strata, nerwów, pieniedzy i czasu)

Szkoda mojego czasu pracy i pieniedzy klienta na pracę która nie przyniesie klientowi zadowolenia ani oczekiwanych po servisie efektów w postaci ostrego i kontrastowego obrazu, takie jest moje skromne zdanie w tej materii Piotrze 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, nie pomyślałem, że można sprzedawać ludziom taki szrot, którego nawet naprawić się nie da. To jest bardzo smutne zjawisko.

Biorąc pod uwagę Twoje Januszu doświadczenie w tej materii, trudno się z Tobą nie zgodzić.

 

Ale czy taka hipoteza może być prawdziwa: sprzęt nie jest wybrakowany, tylko przerzucany jakimiś "cichymi" kanałami do Polski bez wnoszenia oficjalnych opłat za takie przedsięwzięcia, opłat, które w naturalny sposób podwyższają cenę takich produktów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Tak też czasem bywa ale w przemycie jednostkowym , który teraz praktycznie ustał po wprowadzeniu wiz dla Obywateli zza Buga ale z reguły hurtowo przemyca się składaki z powodu ich startowej niskiej ceny oczywiście z chęci większego zysku po sprzedaży ich końcowemu klientowi i ich pozornie zachęcającej ceny :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne na bazarze sprzedała pierwszą lornetkę w 1990 roku

 

To jest Janusz nieładne.

 

Ja jechałem w 1991 roku zarejestrować firmę rozlatującym się samochodem Syrena. Pierwsze pieniądze zarobiłem handlując hurtowo na bazarze konserwami mięsnymi. Teraz moja firma dobija do 10 milionów obrotu w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Arku to właśnie po obejrzeniu opisu artykułów skreśliłem firmę z listy potencjalnych konkurentów a wpisałem w listę humoru zeszytów (stron www)

Mam zwyczaj robić w życiu to na czym się naprawdę znam i co sprawia mi wielką przyjemność czyli produkuję i projektuję teleskopy astronomiczne. Gdyby wszyscy robili to na czym się naprawdę znają to bylibyśmy krajem miodem i mlekiem płynącym i nie oglądalibyśmy stron nadających się na pajacyki dla Mana i Materny :wink:

Widzę Mirku że też jesteś dobrym fachowcem w branży telewizji przemysłowej i zabezpieczeń o czym świadczą Twoje wypowiedzi i porady na forum i tym bardziej szanuję Twoje zdanie ale poczytaj opisy do eksponowanej oferty, to rozrywka równie przednia jak na Allegro 8)

Moje obroty są na razie 10x niższe od twoich ale zacząłem busines w dość egzotycznej branży dopiero w 1996 roku czyli 5 lat po Tobie i firmę też rejestrowałem jeżdżąc 24-ro wtedy letnim Trabantem, takie były wtedy czasy :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jeśli tak rozumujesz to zamiast kupić na placu kilo ziemniaków spożywczych przyniesiesz do domu ziemniaki pastewne i wytłumaczysz swojej kobiecie że sprzedawca nie miał rozeznania w towarze i wiedzy co sprzedawał a Ty się na tym nie znasz, nie bądź śmieszny Arku bo tak to wygląda i w takiej sytuacji jest stawiany potencjalny klient przez takie firmy :lol::lol::lol:

Ja rozumiem trudne początki ale firma z tradycjami od 1990 roku powinna juz reprezentować choć przeciętny poziom wiedzy ze swojej branży, nie sądzisz :?: :?: :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze, że to dobrze, iż ta firma nie potrafi operować porawnym słownictwem

optycznym. Twierdze, że niesmaczne jest sugerowanie, że oni handlują szajsem oraz

że ich sprzęt to tandetne składaki, bez przekonania się czy tak jest naprawdę.

 

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Arku, za słownictwem stoi zwykle nawet podstawowa wiedza której tutaj boleśnie brakuje a ja nie lubię jadać ziemniaków pastewnych tylko dlatego że ktoś próbuje mi je sprzedawać jako jadalne bo nie zna się na ziemniakach , czy nadal nie rozumiesz prostej aluzji :?: :?: :?:

To może z innej strony tego worka ziemniaków, jedne i drugie ziemniaki to pasza ale jedne jako produkt finalny do "spasania" Homo Sapiens a drugie do tuczu trzody chlewnej jako pośrednie ogniwo w "spasaniu" :wink: Homo Sapiens, czy teraz lepiej widzisz różnicę pomiędzy zastosowaniami tych ziemniczków, jeśli nadal nie to pozostaje mi tylko życzyć smacznego a dalsza dyskusja staje się już bezprzedmiotowa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Niestety nie znam się na tym, więc po co biedne świnki mają cierpieć, niech sie nimi zajmie fachowiec z powołaniem i odpowiednim wykształceniem a na wyniki nie będzie trzeba zapewne długo czekać 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.