Skocz do zawartości

dystrybutor sprzętu zza Buga


amikosik

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Benedykt

Pozwólcie, że i ja dodam do tej dyskusji swoje trzy grosze.

 

Chciałbym zwrócić mianowicie uwagę, że firmy PRYZMAT i ASTROKRAK skierowane są na całkiem innych klientów. ASTROKRAK to firma wysoko specjalizowana, której oferta kierowana jest dla miłośników astronomii, a PRYZMAT typowo handlowa z ofertą skierowaną tak dla odbiorców indywidualnych, jak i hurtowych (tak jest napisane na stronie www).

 

Daleki byłbym od stawiania tezy, że sprzęt sprzedawany przez PRYZMAT jest gorszy od tego, który można nabyć w ASTROKRAK-u. Tak naprawdę nikt tego nie wie, aby się dowiedzieć, trzeba by to sprawdzić.

 

Ale ... sprzęt do astro musi mieć odpowiednią jakość. Zadam więc jedno pytanie : czy taką jakość jest w stanie zapewnić firma PRYZMAT, czy ASTROKRAK ? Wydaje mi się, że odpowiedź jest oczywista.

Nie dziwi mnie więc fakt, że Janusza nie postrzega firmy PRYZMAT jako konkurencję.

 

P.S.

Nie wiem czy wiecie, ale TRABANT po niemiecku to satelita.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aquarius
Trabant to po lacinie satelita  8)

Ja słyszałem kiedyś (na CB-radio ch. 19), że ,,Trabant'' to:

,,Zemsta Hoenekera'' (chyba tak się to nazwisko pisało-nie pamiętam dokładnie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A swoją drogą to ciekawy parametr ta maksymalna centralna dopuszczalność 2,7 sek.

Pewnie autor opisu dostał tą lornetką z maksymalną siłą centralnie między oczy w wyniku czego zamroczyło go na dopuszczalny czas 2,7 sek.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą to ciekawy parametr ta maksymalna centralna dopuszczalność 2,7 sek.

Pewnie autor opisu dostał tą lornetką z maksymalną siłą centralnie między oczy w wyniku czego zamroczyło go na dopuszczalny czas 2,7 sek.

 

pozdrawiam

 

:lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy widzieliście w dziale z lupami:

 

 

LP3 (90)

Lupa przeznaczona do czytania tekstów, oglądania małych przedmiotów

Powiększenie, razy- 3

średnica, mm- 8

Wymiary, mm - 195x95x20

Optyka- szkło

Obudowa- plastik

Waga, kg- 0,15

szczerze mówiąc nie wiedziałem że są takie małe lupy :wink: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

są jeszcze inne fajowe texty:

 

WŁAŚCIWOŚCI:

Lupa przeznaczona do określenia jakości powierzchni, w tym również struktury tkanin, wychwytania defektуw

 

Lupa składana na podstawie , przeznaczona do czytania, prac biologicznych, oglądania małych przedmiotów i prowadzenia prac precyzyjnych, specjalna obwódka nie pozwala na rozsypywanie się obserwowanych obiektów.

 

:lol::lol::lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

WITAM

 

Przepraszam że jako nowy na FORUM (choć czytuję je od roku) pozwalam sobie na polemikę ze Starymi Wygami. Chylę czoła przed Panów wiedzą i doświadczeniem obserwacyjnym i sprzętowym. Dzięki Wam dowiedziałem się czym patrzeć w niebo i co powinienem zobaczyć. Jednak o firmie PRYZMAT pozwólcie powiem dobrze. 1/ sprzedają na koronie bazaru - fakt. 2/ na sprzęcie do astro się nie znają ale po zakupie pozwolili wypróbować i ew. wymienić. Kupiłem u nich kiedyś BPC 8x30, póżniej kupowałem lornetkę do astro. Skończyło się na BPC 7x50 za 230pln (druga w kolejności). Chyba niezła. Gwiazdy punktowe, obraz biały!, ostrzy od niecałych 4 m, chodzi z równym oporem. Dla mnie bajka. 3/ ceny mają mają wielce interesujące. W sumie dla odważnych i wiedzących czego szukają PRYZMAT wart jest moim zdaniem zainteresowania. A poza tym można się zawsze potargować:) Przepraszam za długość postu. Więcej się to nie powtórzy:). Ale tak ich obśmiewaliście, że aż mnie podkusiło... dla równowagi... POZDRAWIAM, KUBA (jaqb)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.