Skocz do zawartości

Uczestniku - przedstaw się!


ZLOKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zanim przystąpisz do obserwacji zachęcamy Ciebie do przedstawienia się na forum konkursowym.

 

Możesz w tym wątku napisać jakie zadanie będziesz wykonywać, gdzie się uczysz, dlaczego lubisz patrzeć w niebo, jaki sprzęt obserwacyjny posiadasz itp. W razie pytań lub wątpliwości na tym forum możesz zadać dowolne pytanie dotyczące zadań.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Więc nazywam się Przemek Zientała, mam 15 lat i będę chodził do 3 kl. gim. w Lesznowoli.

Lubię patrzeć w niebo, ponieważ pozwala mi to uciec od wszystkich obowiązków życia codziennego i wyciszyć się, a przy okazji poobserwować otaczającą mnie naturę.

Mój sprzęt to Synta 8" na Dobsonie i kitowe okularki (25mm i 10mm).

Zadania, które mam zamiar wykonać to: obserwacja obiektów z katalogu Messiera przez teleskop, obserwacja planet, opis gwiazdozbiorów, obserwacja meteorów (Perseidy), obserwacja sztucznych satelit, obserwacje Księżyca

Edytowane przez Przemek Zientala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eryk Szymański z Torunia, 14 lat, uczę się w gimnazjum nr 29. Interesuje się astronomią, fizyką, biologią, chemią, japonistyką i kuglarstwem Poi. Lubię patrzeć w niebo, ponieważ jest niesamowicie ciekawe i nieprzewidywalne. Posiadam lornetkę 10x42 oraz teleskop Sky-Watcher SK1149EQ1 (montaż słaby, ale do obserwacji wizualnych się nadaje). Planowane przeze mnie zadania: obserwacja obiektów z katalogu Messiera, gwiazdozbiory, planety, Księżyc, meteory (głównie Perseidy), ISS oraz flary Iridium.

Edytowane przez ErykUzumaki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może ja zacznę, jako "odważna dziewczyna".

Julka z Białegostoku, 16 lat. W tym roku rozpoczynam naukę w liceum. Posiadam Sky-Watcher 1309 EQ-2 i lornetkę, która niestety za bardzo nie nadaje się do obserwacji nieba. Na chwilę obecną planuję obserwacje Księżyca, planet, sztucznych satelitów, meteorów, zjawisk atmosferycznych, obiektów z katalogu Messiera i opis gwiazdozbiorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joł tu Daniel ;)

Mam lat 17 i uczę się w II Liceum w Ostrowie Wielkopolskim, ciekawi i fascynuje mnie wszystko co znajduje się ponad moją głową, także każde z zadań wydaje mi się ciekawe. Mam teleskop Sky-Watcher Synta R-70/500 AZ-2 i życzę wszystkim powodzenia i miłej zabawy. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nazywam się Ola Hamanowicz, mam 17 lat. Pochodzę z małej miejscowości Wydminy na Mazurach, ale uczę się w Liceum Akademickim w

Toruniu. Astronomią interesuję się od dziecka, pierwszy (i jedyny :D ) teleskop dostałam na dziesiąte urodziny. Jest to Bresser Optik na montażu azymutalnym. Nie jest zbyt przydatny w obserwacjach (trzeba mieć do niego dużo cierpliwości) ale "podstawowe" obiekty można obserwować. Jeśli chodzi o astronomię to najbardzie interesuje mnie jednak kosmologia stąd też moje zainteresowanie fizyką. Biorę też udział w Olimpiadzie Astronomicznej.

Zadania które chcę wykonać? Obserwacje gwiazdozbiorów, Księżyca, obiektów katalogu Messiera (lornetka teleskop), planet. Myślę też o wirtualnych obserwacjach za pomocą udostępnionych w sieci teleskopów.

 

Jeśli ktoś z was chciałby pogadać o astronomii podaje maila ahamanowicz@gmail.com. Chętnie poznam nowych miłośników astronomii.

Pozdrawiam i życzę miłej zabawy podczas obserwacji konkursowych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam odwazne dziewczyny: Julke i Olcie a takze (jak najbardziej meskiego) Daniela ;)

 

Jest nas coraz wiecej... nawet ilosc uczestnikow przekroczyla ilosc Mentorow.

 

Zastanawia mnie czy macie jakies pytania dotyczace planowanych przez Was obserwacji? Jesli tak to nie wahajcie sie i piszcie nowe watki na forum SkyQuest.

 

Kamil

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!Jestem kolejną " odważną dziewczyną ";) Na imię mam Kinga.W tym roku będę szła do 2 klasy gimnazjum.Pochodzę z Częstochowy.Zadania,które chcę wykonać to:

1)obserwacja meteorów

2)Obserwacja księżyca

3)Obserwacja zjawisk atmosferycznych

4)Obserwacja sztucznych satelitów ziemskich.

Dlaczego lubię spoglądać w niebo? Lubię jego ciemny kolor i migoczące na nim gwiazdy. Potrafię położyć się w trawie lub na dachu mojego domu i leżeć godzinami wpatrując się w granat,który pomaga mi się wyciszyć i przemyśleć różne sprawy. Nie jestem doświadczoną obserwatorką,lecz mam nadzieję,że wszystko jeszcze przede mną.!;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc może i ja się przedstawię. Na imię mi Magda, uczę się w IVLO w Rybniku, jestem tegoroczną maturzystką. Własnego sprzętu nie posiadam, jednakże styczność z teleskopem mam na każdym kole astronomicznym (teleskop systemu Cassegraina, firmy Uniwersał.) Poza tym, dzięki uprzejmości mojego mentora korzystam również z teleskopu Sky Watcher Mak 127. Astrofotografie wykonuję aparatem firmy Canon 450D. Co do zadań, które będę jeszcze wykonywać, to zobaczę, wiele z nich jest ciekawych.

Jeśli chodzi o pytanie, dlaczego lubię patrzeć w niebo.. przychodzi mi na myśl cytat M.Kopernika, który przeczytałam wiele lat temu i utkwił mi w pamięci do dziś; "A cóż piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko co piękne." Otóż to.;-)

 

Życzę wszystkim owocnych obserwacji! :astronomer2:

Edytowane przez Magdalena Krzemińska
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Nazywam się Paweł, astronomią zainteresował mnie tata.Były to materiały edukacyjne do Celestii. A dokładnie wszystko zaczeło się od sondy Galileo, ale to już inna i długa historia. Obecnie mam 13 lat i idę do pierwszej klasy gimnazjum. Do konkursu zachęcił mnie tata. To tyle w skrócie o mnie.

Obserwacje, które na razie chcę wykonać to:

1)Obserwacje księżyca

2)Gwiazdozbiory

3)Wirtualne obserwacje nieba

4)Meteoryty

... Na razie tyle...

 

Pozdrawiam serdecznie i życzę powodzenia :D

Edytowane przez Paweł Kupras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie: Przemku, Kacprze, Kingo, Magdaleno i Pawle.

 

Zapamiętałem...? Tak udało się! :)

 

Życzę udanych obserwacji nieba i nie tylko.

 

Wkrótce pojawią się nowe wskazówki dotyczące obserwacji: gwiazd zmiennych, komet i wirtualnego Wszechświata.

 

Pozdrawiam,

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Na imię mam Jakub, chodzę do trzeciej klasy gimnazjum.

Interesuję się wszystkimi naukami przyrodniczymi ale astronomia jest moją ulubioną. Dlaczego?

Lubię samemu odkrywać to co mnie interesuje - planety i gwiazdy.

Mój sprzęt to teleskop - PowerSeeker 80 EQ i lornetka.

Zadania, które wybieram to obserwacje m.in. Księżyca, sztucznych satelitów, księżyców Jowisza i obiektów Messiera.

Wspaniały pomysł na konkurs! Życzę wszystkim powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam na imię Krzysiek, idę do klasy drugiej gimnazjum.

Astronomią interesuje się od początku pierwszej gimnazjum i uczęszczam na zajęcia do MOA w Niepołomicach.

Własnego teleskopu nie mam, lecz z pewnością mogę wykorzystać sprzęt obserwacyjny.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Krzysiek "Luq" Sokołowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem Jakub. Jestem chyba najstarszym uczestnikiem konkursu bo mam aż 19 lat. Chodzę do IV klasy Technikum Ekonomicznego w Zespole Szkół im W. Witosa w Suchej Beskidzkiej. Astronomią tak na poważnie to zacząłem się interesować rok temu. Najbardziej lubię wizualne obserwację meteorów. Mam teleskop SW Synta 8" dobson przez który lubię także zaliczać obiekty z katalogu Massiera. Pozdrawiam wszystkich uczestników :Beer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dwóch Jakubów i Krzyśka na SkyQuest-owym pokładzie!

 

Życzę Wam powodzenia w obserwacjach ... :astronom:

 

i sprawnego ich opisywania na naszym wspólnym Blogu. :rtfm:

 

Do tej pory przedstawiło się kilka osób, zatem zachęcam pozostałych aby poszli w Wasze ślady!

 

Kamil Złoczewski

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej ho.

Rysiek jestem, a lat mam pewnie około 16 :)

Dołączyłem do grona uczestników w ostatniej chwili i mam nadzieje na miłą zabawę.

Niedawno wróciłem z mojego pierwszego zlotu (OZMA) i muszę przyznać, że było świetnie. Wszystkich którzy jeszcze nie byli gorąco zachęcam, bo takiej atmosfery nie ma nigdzie indziej :)

Za 2 tygodnie liceum, więc wypada się wcześniej rozerwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem z mojego pierwszego zlotu (OZMA) i muszę przyznać, że było świetnie. Wszystkich którzy jeszcze nie byli gorąco zachęcam, bo takiej atmosfery nie ma nigdzie indziej :)

 

Ja także uczestniczyłem w ozmie tylko z tą różnicą że byłem w tym czasie na obozie PKiM-u.

A i tak było świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc.

Nazywam się Sebastian, jak to można wywnioskować po moim loginie. Mam 14 lat i będę uczęszczał do 2 klasy gimnazjum w Krośnie. Interesuje się Astronomią, chemią, biologią czyli podsumowując, naukami przyrodniczymi. Myślę że podczas konkursu będę się świetnie bawił a ewentualna nagroda będzie tylko dodatkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Mam na imię Maciek. Mam 15 lat. Astronomią interesuje się od 6 lat. Chodze do gimnazjum nr 1 w Gdańsku i właśnie idę do 3 klasy. Lubie nauki ścisłe.

Mój sprzęcik do obserwacji nieba to sky-watcher 150750 EQ3-2. Na obserwacje zacząłem jeździć na domek. Rozpocząłem fotografować niebo, a głównie to perseidy ale muszę to poprawić bo coś nie wychodziło. Wkrótce postaram się bardziej :P

 

Planuję obserwacje Jowisza i porobienie zdjęć, Perseidów jak już wcześniej mówiłem, galaktyk oraz porobienia zdjęć lustrzanka D 3000 połączonej z moim teleskopem.

Edytowane przez Sironfin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Planuję obserwacje Jowisza i porobienie zdjęć, Perseidów jak już wcześniej mówiłem, galaktyk oraz porobienia zdjęć lustrzanka D 3000 połączonej z moim teleskopem.

 

Witaj,

 

Z tymi Perseidami to musisz się spieszyć bo niedługo się skończą. Tymczasem zachęcam do aktywności obserwacjnej i pozdrawiam.

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć;) Nazywam się Izabela Skoczeń. Uczęszczałam do Gimnazjum Publicznego nr. 3 w Juszczynie;) teraz wybieram się do technikum na dział mechatronika ;P

Od dziecka fascynuje mnie niebo, zaraził mnie tym mój tata. Moim pierwszym zad. konkursowym będzie opisanie roju Perseidów ;)

Edytowane przez ZLOKA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.