Skocz do zawartości

Ludzie!!! nareszcie!!!!


Rekomendowane odpowiedzi

Oj ten wieczór 9 lutego zapamiętam chyba na zawsze :D Nareszcie wieczorkiem po rozmytych wysokich frówających po niebie tu i tam chmurkach przed 19 odnalazłem pierwszy raz w życiu komete, oczywiście C/2002 T7 LINEAR. Teraz to odnalezienie jej to pryszcz. Ja miałem ją w polu widzenia razem z gamma Pegaza okularem 20mm. Szukam szukam, mówie se gdzieś tu jest, tylko psia krew gdzie?? no i nareszcie po chwili widze taką lekką jakby gromadę kulistą. Po wpatrzeniu się zerkaniem ledwo widziałem jaśniejsze jądro i malutki warkoczyk. Ale musze przyznać że jest całkiem wyraźna.

Potem niestety ludzie jak mi przyświecili światłami ze wszystkich stron to była już kiszka :( . Ale atmosfera po prostu CUDOOO więc lornetka 20x60 w ruch na M42 :shock: po raz pierwszy lornetką rozdzieliłem Trapez na 4 skłądniki (a 3 na pewno).

Telepem po naszkicowaniu Saturna widziałem: Tytana, Thee, Dione ledwo ledwo i Tethysa.

A i jeszcze jedno. Lookłem na Alkora i Mizara o 20:42 no i coś mi przeleciało w okularze przez ten wspaniały układ gwiazd. Jakby mały i ciemny i nie za szybki meteorek. Czy mogła być to meteoroida??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati, wyszłem na chwilę a tu wiart przywiał i mi lornetka spadła i się rozjustowała :(  :(  :(

 

Poważna sprawa :? Spróbuj pokręcić pierścieniami znajdującymi się w obiektywach.....W mojej starej jak kombinowałem to obrazy się zbliżały raz nawet prawie mi się udało.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ati, wyszłem na chwilę a tu wiart przywiał i mi lornetka spadła i się rozjustowała :(  :(  :(

 

Poważna sprawa :? Spróbuj pokręcić pierścieniami znajdującymi się w obiektywach.....W mojej starej jak kombinowałem to obrazy się zbliżały raz nawet prawie mi się udało.....

 

Najbezpieczniej bedzie chyba oddac do serwisu :? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. W każdym razie lornetka daje dwa obrazy i co najwyżej można zrobić rozbierając ją to wyjśc na zero bo na trzy obrazy juz się nie da. :wink: Jak to nie zadziała i nie da wystarczających rezultatów to wtedy do serwisu.... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A już tak się cieszyłem teraz zamiast :D jest :Cry::Cry::Cry::Cry::Cry: :x :x :x jestem wściekły na siebie. Miałem pecha, właśnie przedzwoniłem do faceta z Vademecum no i jutro ją mam pocztą do niego ją posłać no i się wszystko okarze. Jak jest oki, to będzie dobrze, ale jak będzie jakiś pryzmat pęknięty to się chyba zabieje :!: 450 zeta w błoto, oby nie :?

 

Oj chyba już wiem co się stało. Obraz daje dobry, nawet ostry, ale jak patrze od strony obiektywów na układ optyczny to chyba po lewej stronie układu coś się przestawiło lub przesunęło. Daje dobry obraz tyle że optyka nie prowadzi w stronę okulatu ale w przeciwną. Czyli jest wielka nadzieja że wszystko skończy się dobrze :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łączę się w bólu i cierpieniu. W moją bpc 20x60 syn (3lata) wjechał swoim samochodem bo nieostrożnie zostawiłem ją na statywie w kuchni. To było z 5 miesięcy temu. Oddałem ją do zakładu napraw urządzeń geodezyjnych w Poznaniu na Antoninku, robili długo, drogo i niedokładnie. Potem pojechała do jednego pana i obecnie jest to jego drugie podejście do problemu bo pierwsze było całkowitą porażką. Nie powiem kto to bo prace trwają i nadal wierzę, że się wszystko dobrze skończy. Jak się skończy źle to :Cry: albo :evil: albo jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Benedykt

Witam kolegów z rozregulowanymi lornetkami !

 

Pamiętajcie, że Janusz z Astrokraka jest specem od lornetek. Moim skromnym zdaniem warto jemu przekazać lornetkę do justowania. Jak się da usunąć usterkę, to ją usunie, a jeśli nie, to powie to wprost bez ściemniania.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jestem panem z rozregulowaną lornetką :( jutro wyląduje w Ozorkowie no i tam mam nadzieję zostanie naprawiona. Wszystko na to wskazuje że tak naprawdę nic się nie uszkodziło tylko coś się przestawiło :? bo obrazy dawała normalne, ostre tyle że nie pojedycze. Poczekamy zobaczymy :?

A najgorsze jest to że według ICM od 11 mam mieć noc bezchmurną a ja bez lornety, został mi telep i ta mniejsza. Nie będę widział teraz widoku M42, Pasa Oriona i wuchte innych :Cry: Jak ja to przeżyjeee :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tak, jestem panem z rozregulowaną lornetką  :( jutro wyląduje w Ozorkowie no i tam mam nadzieję zostanie naprawiona. Wszystko na to wskazuje że tak naprawdę nic się nie uszkodziło tylko coś się przestawiło :?  bo obrazy dawała normalne, ostre tyle że nie pojedycze. Poczekamy zobaczymy :?

A najgorsze jest to że według ICM od 11 mam mieć noc bezchmurną a ja bez lornety, został mi telep i  ta mniejsza. Nie będę widział teraz widoku M42, Pasa Oriona i wuchte innych :Cry:  Jak ja to przeżyjeee :Cry:

 

Gościu z V na pewno cos poradzi..... 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie chyba udało mi się naprawić głowicę od statywu bo ta w skutek wypadnięcia lornety wraz z uchwytem musiała uszkodzić kieszeń na głowicy. Kupiłem kropelke i zdaje się że się z tym uporałem.

Tak się kończy pozostawienie na łonie natury sprzętu na pare minutek :x :x :evil: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.