Skocz do zawartości

Katowice i okolice


mardudus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Schmidt

Dobra ludzie ja mam kare na kompa (100%) i na gwiazdki ale z ulgą na noc z Soboty na Niedziele, więc jak coś to ja tylko w Sobote pojade. A i właśnie gdybyście mogli podać mi wszyscy nr. telefonów (na priva) - jakoś se je odbiore.

Dobra to ide coś zpapać i na spotkanie PTMA

 

P.S. Podobno odcieli zasilanie do WPKiW :D

 

Narazie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś lub w kolejnych dniach w zależności of pogody wybieram się na polowanie C/2001 Q4. Teraz z każdym dniem świeci już coraz wyżej nad horyznotem, ale i tez zaczyna już niedługo słabnąć.

Może zna ktoś z was ciekawe miejsce z odsłoniętm południowym horyzontem ? (chodzi mi o miejsce do fotografii z ciekawym horyzontem w promieniu 30km od Katowic)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu wreszcie się wyrobiłem w wszystkimi sprawami.

Zgadza się. Całość zajeła mi ponad pół roku i jestem teraz bardzo zadowolony, że znów mogę robić to co lubię. Odkurzyłem kupioną też pół roku temu cyfrówkę, a pierwsze próby utrwalania nieboskłonu za pomocą tego aparatu wzbudziły we mnie szereg nadzieji. Kometa C/2001 Q4 jest jak ulał do tego tylko szkoda, że nie jest tak jasna jak początkowego obliczenia.

 

Rogożnik jest OK, ale o ile wiem jest to na północ od nas, a patrząc na południe mamy całe niebo rozjaśnione przez Chorzów, Siemianowice, Katowice. Chyba, że nie jest tak źle jak mi się wydaje, bo jeszcze tam w nocy nie byłem

 

Wybieram się w pierwszy pogodny wieczór licząc od wczoraj (piątek). Wczoraj było do bani, dzis nie lepiej się zapowiada. Nie mogę tylko 10-go, bo wybieram się na urodziny

 

Dziś (sobota) kometa o godz. 21-szej jest już u nas: 15,5° / Słońce: -6,8°

Jutro (niedziela) kometa o godz. 21-szej jest już u nas: 20,3° / Słońce: -6,6°

Poniedziałek o godz. 21-szej jest już u nas: 24,8° / Słońce: -6,4°

Wtorek o godz. 21-szej jest już u nas: 29° / Słońce: -6,2°

Środa o godz. 21-szej jest już u nas: 32,8° / Słońce: -6°

 

Jasność w tym czasie zmienia się z 3,2 do 3,5

 

Jakby co jestem prawie cały czas pod numerm GG: 1000693. Będzie dziś pogoda OK, jadę dziś. 128MB na karcie mam do wypełnienia :-)

 

Zapraszam. Ogółem mogę zabrać z 2-3 osoby - jak ktoś ze sprzetem to nieco mniej ;)

 

[ Add: Sob 08 Maj, 2004 ]

Dziś zapowiada się kolejna klapa pogodowa

 

meteosat-latest?imgtype=color&format=jpeg&C.x=109&C.y=15

 

Chodź przebłyski są widoczne

 

(zdjęcie zmienia się samo, aktualizując stan zachmurzenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Rogożnika i ja mam niedaleko więc jak moge też z przyjemnościa bym pojechał, jak coś teraz telepa nie będe brał ale lornetke wezmę ;) Zawsze będzie więcej miejsca, tylko piście kiedy co i jak :)

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 15 lat później...

Cześć, mieszkam koło Chrzanowa, czasem jeździmy z kolegami to tu to tam, nie wiem czy w okolicy Sosnowiec coś znajdziesz, pochodzę z Dąbrowy Górniczej i z tego co się orientuję to raczej tam nic nie ma ciekawego, lepiej byłoby w kierunku południowym albo do dawnego kieleckiego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.