Skocz do zawartości

Tutorial - obiekty DS


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tutorial, z gradientami tego jeszcze nie próbowałem.

Co do prowokowania innych- naturalna śmierć wątku o ewentualnych warsztatach obróbki astrofotek nie wróży raczej entuzjastycznego dzielenia sie swoimi umiejetnościami.

Aczkolwiek każdy , kto przebrnął już przez podstawy obróbki zaczyna zdawać sobie sprawę z tego, że podstawą sukcesu jest dobrej jakości materiał początkowy i żadne sztuczki w PS-sie cudów z niczego nie wytworzą ( no chyba że zaczniemy malować :) )

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo sobie wyobrażam malowanie, pewnie dlatego, że nie mam talentu ale u niektórych wszystko możliwe. Niezłym przykładem są szkice szczególnie te w których autorzy (szacunek dla zdolności) rysują zaobserwowane obiekty ciemnym 11"/f10 teleskopem. Obiekty, których osobiście nie widziałem w jasnym 14"/f4.5 teleskopie a wzrok mam wyrobiony :) Po za tym dość łatwo wykryć malarskie praktyki. Co do dzielenie się umiejętnościami to tak naprawdę mało jest podobnych do mnie szaleńców, chcących odkryć karty. Dobry materiał - wymaga bardzo niewielkiej ingerencji, ale bądźmy szczerzy, że jednak zawsze jej wymaga friends.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jale... co do odszumiania to wydaje mi się, ze nie jest to najszczęśliwsza droga do sukcesu bo..... prowadzi do rozmiękczania gwiazd i jest to raczej blurowanie zdjęcia niż odszumianie. Według mojej wiedzy funkcja odszumiania to w istocie ( kodzie fotoszopa ) nie jest zwykły blur tylko bardziej zawansowana technika. Stosując po prostu blur niejako rezygnujesz z wielu godzin pracy ludzi pracujących nad tym by filtr "Reduce Noise" był lepszy.

Ja rozumiem, że akurat Tobie chodzi między innymi o rozmiękczenie gwiazd ( czego osobiście nie rozumiem, ale to kwestia gustu ) ale tak sobie myśle, ze dużo lepiej było by wybrać obszary fotki po jasności, następnie ciemniejsze partie odszumić bardziej a jasniejsze mnie ( wg uznania ) używając Reduce Niose a następnie wybrać same gwiazdy i je poddać blurowi... fotkę bedziesz miał podobnie "rozmiękczoną" ale z większą ilością detalu w strukturach obiektu...

Poza tym robiąc maskę z fotki nie zblurowanej do blurowania wprowadzasz " szum w stopniowaniu" blurowania.... czyli nie równo blurujesz w partiach gdzie blurowanie powinno być jednolicie intensywne.... to nie jest jakis wielki problem, takie niuanse, ale jednak...

 

Tak czy inaczej wspaniałą robote odwalasz...

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filip rozumiem Cię i właściwie mamy podobny sposób rozumowania. Ale do zastosowania tej techniki nie jako pchnęła mnie krytyka. Co do zakupionego prze ze mnie pluginu Remove Grain to stosowałem go i uważam, że jest tragiczny - produkujący artefakty. Plugin "Reduce Noise" uważam za "mordercę detali. Po wielogodzinnych próbach stwierdziłem, że blur stosowany selektywnie jest najlepszy. Oczywiście nie można działac od sztancy. Prezentowane prze ze mnie metody należy stosować z umiarem i bardzo ostrożnie :) lub nie stosować w ogóle stop.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

dzięki JaLe - bardzo się przydało a dobrze też się czegoś nauczyć

Ciągły brak czasu powoduje to, że nie mogę nagrać następnych części, a mam jeszcze kilka pomysłów. Kolejnym filmikiem powinno być zmniejszanie największych gwiazd, następne - łagodne wyciąganie szczegółów z tła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kolejnym filmikiem powinno być zmniejszanie największych gwiazd, następne - łagodne wyciąganie szczegółów z tła.

 

No właśnie JaLe :-) czy masz jakiś tutorialik na zmniejszanie największych gwiazd?

Przyznam, że Twoje tutoriale najbardziej do mnie przemawiają więc i takowy by sie przydał.

 

Paweł

  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli można wyrazić życzenie.

Szukam tutka, który obrazował by oddzielny sposób obróbki dla obiektów mgławicowych i tła. Może ktoś wspomoże linkiem? Nie ukrywam że wersje JaLe jakoś najbardziej do mnie przemawiają i żywię cichą nadzieję, że coś nowego niedługo się pojawi. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.