Skocz do zawartości

Jupiterek


Andrzej (Lysy)

Rekomendowane odpowiedzi

Księżyc z lewej wyglada pięknie (jak gdyby był w fazie!) ale to niestey złudzenie-po prostu przesunął się (liniowo-prawie o swoją średnicę) przy trwającym ok. 200sek filmiku. Z Jowiszem trzeba się spieszyć przy avikach, nie mam mowy o sklejaniu klatek z kilku filmów, za szybko się wszystko zmienia.

Sorry za niewykadrowanie fotki, ale może to mieć znaczenie informacyjne-ten Księżyc z lewej górnej strony jest tu oryginalym obrazem w registaxie nie objętym żadną bez obróbki graficznej ("goły" efekt stackowania).

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet się nie obraziłem tylko nie mogę odpalić w Gimpie "kolorowania"-(jest opcja umożliwiająca nadania barw obrazom black-wh). Spróbuję ściągnąć jeszcze raz programik może się uda. Niestety nie mam PSP -Gimp jest mocno skomplikowany i mało "intuicyjny" w obsłudze-ale uparłem się i powalczę jeszcze trochę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wielu dniach bez skrawka czystego nieba , z niedzieli na poniedziałek przepiękna pogoda i doskonała przejrzystość , niestety seeing jak to w takich okolicznościach bywa , kiepski.

Z tego powodu zdecydowałem się na małą apreturę i mimo cienkich warunków do dużych powiększeń , postanowiłem poraz pierwszy w tym roku ustrzelić Jowisza. Refraktor APO 128/1040mm, Barlow 3 X , ToUcam 740.

Seeing 3-4/10.

600 kl. avi , wykorzystałem ok.300 w Registaksie.

 

album_pic.php?pic_id=524

 

Pozdrawiam

Waldek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak intensywny kolor wychodzi tylko na zdięciach, na żywca kolor owszem jest , mocno stonowany i trzeba się dłużej powpatrywać żeby dostrzec subtelne barwy. Niemniej one tam są.

Starałem się jak najwierniej oddać kolor , oczywiście na moje oko , ustawiając parametry zapiu w sofcie ToUcama.

W obróbce po zestakowaniu , praktycznie ninimalne zmiany tonalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgryzłem się nieco w obróbke graficzną w gimp i wydaje mi się że jednak warto dopieszczać warsztat w tym kierunku. Przejechałem w zblizonych procesingach zdjątko Waldiego i moje. Na granicy pojawiania się artefaktów uzyakałem takie wyniki:

 

album_pic.jpg

 

jo1.jpg

 

Nie chodzi mi oczywiscie w tej chwili o piękno czy kolorystykę zdjęć tylko o czyste techniczne pytanie o mozliwość uzyskiwania nowych szczegółów.

Hej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Krawędzią Jowisza Waldka można się aż skaleczyć!!! :wink:

2. Teraz na prawdę Andrzeju rozchybotałeś mnie. Ostatnio robię konfrontację na papierze, tzw. drzewo decyzyjne (pani z kossu mnie nauczyła :lol: ) pomiędzy Newtonem 170mm i Tałem 100RSM i tą fotę na pewno dopiszę na korzyść Newtona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.