Skocz do zawartości

Obróbka foto


Rekomendowane odpowiedzi

Si si :)

W końcu znalazłem ten opis - http://forum.astropo...post__p__351251

O tym właśnie myślałem ;) O tej technice focus stacking nawet nie wiedziałem. Zresztą fotografia macro mało mnie interesuje. Ponadto jeśli chodzi o samą obróbkę to bodajże Rafał pisał właśnie o "wyciąganiu" na kilku warstwach poszczególnych planów kadru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kombajn dla osób mających cierpliwość, wolne moce przerobowe w kompie i duużoo pamięci, dobra wołaczka RAW: PHOTIVO stosuje najlepsze dostępne algorytmy, nawet jeśli niektóre powodują ewidentne zwolnienie szybkości pracy. Oferuje najbardziej elastyczne i wydajne w świecie open source algorytmy odszumiania, wyostrzanie i lokalnego zwiększania kontrastu (fake HDR)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Szykuję materiał dalekoobserwacyjny z wczoraj. Chciałem zrobić GIMPem panoramę z kilku zdjęć robionych Panasonikiem FZ 18, jak to zwykle robię. Ogniskowa wynosiła 12 mm, minimum to 4,6 mm (ekwiwalent 28 mm). Z przerażeniem spostrzegłem, że zdjęcia w ogóle nie chcą się pokryć! Dopasuję u góry, to odstaje na dole. Jeżeli aparat drgnie mi o jakiś kąt, to zawsze poprawiam z dobrym skutkiem narzęciem "obrót" w menu "narzędzia przekształcania". Dzisiaj nie pomaga. Czyżby przy takiej ogniskowej nadal działała deformacja szerokiego kąta obiektywu? Przy 14 mm ogniskowej już mi pięknie kiedyś połączyło. Jakieś inne rady?

Edytowane przez Paweł W.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szykuję materiał dalekoobserwacyjny z wczoraj. Chciałem zrobić GIMPem panoramę z kilku zdjęć robionych Panasonikiem FZ 18, jak to zwykle robię. Ogniskowa wynosiła 12 mm, minimum to 4,6 mm (ekwiwalent 28 mm). Z przerażeniem spostrzegłem, że zdjęcia w ogóle nie chcą się pokryć! Dopasuję u góry, to odstaje na dole. Jeżeli aparat drgnie mi o jakiś kąt, to zawsze poprawiam z dobrym skutkiem narzęciem "obrót" w menu "narzędzia przekształcania". Dzisiaj nie pomaga. Czyżby przy takiej ogniskowej nadal działała deformacja szerokiego kąta obiektywu? Przy 14 mm ogniskowej już mi pięknie kiedyś połączyło. Jakieś inne rady?

Mam ten sam sprzęt co Ty, natomiast Ja zawsze używam programu Panorama Factory do składania panoramek :)

Efekt: http://www.dalekieobserwacje.eu/wp-content/uploads//2011/09/Sarnow-Tatry+Fatra.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

ja robię wszystko w Corelu, ale to chyba wszystko jedno, w jakim programie ?? , przecież swoje na klawiaturze tak samo i tyle samo trzeba wystukać, w czym by nie robić, a może są takie programy z przetwornikiem głosu, które opisują same po pokazaniu rysikiem na ekranie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Dobry też jest Microsoft ICE

Miałem problem z połączeniem kilku zdjęć robionych na stosunkowo niewielkiej ogniskowej w porównaniu z minimalną danego obiektywu: zniekształcone, niepasujące do siebie boki. Spróbowałem wspomnianego w cytacie darmowego programiku i na razie jestem bardzo zadowolony. Szybki, żadnych rozmyć, bez utraty jakości. Jedyne drobne utrudnienie-pod Windows XP działa z NET Framework 4, więc może być konieczna dodatkowa instalacja jeśli się ma wcześniejszą wersję.

Standardowo na dużych ogniskowych łączę ręcznie gimpem, bo na dużych boki zdjęć pasują do siebie, ale jak spojrzałem na panoramkę zrobioną przez Microsoft ICE przed kadrowaniem (tzn. na nierówne brzegi) to widzę że w trudnych sytuacjach skichałbym się z gimpem a nic nie zrobił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.