Skocz do zawartości

WENUS W DZIEŃ - środa 13:30


Marcin_G

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, hej

U nas w Łodzi jest dziś pięknie i słonecznie 8) , więc postanowiłem polookać na plamy na Słońcu i na Wenus

Słońce: nuda....nic się nie dzieje.....dłużyzna.....brak akcji.

Więc skierowałem Intesa (Łysy - pozdrawiam) na Wenus. A jaj jaj, jak pięknie! Ponieważ Intes nie wustudził się wystarczająco, najlepsze widoki przy małym powiększeniu z 15 milimetrowym Ploesslem Meade.

 

Ludziska! za lornetki i polować na Wenus w dzień!!

Dziś jadę w Tatry i waham się czy brać "miniaturowego" Oriona 20x80...

pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Darku, dziś w Kraku Wenus jara jak ten wybuchajacy ostatnio transformator i aż kłuje po gałach na granatowo czarnym niebie jakiego od prawie pół roku w mieście nie widziałem, ale czad 8) :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, dziś w Kraku Wenus jara jak ten wybuchajacy ostatnio transformator i aż kłuje po gałach na granatowo czarnym niebie jakiego od prawie pół roku w mieście nie widziałem, ale czad 8)  :lol:  :lol:  :lol:
W Rabce bylo tak samo :)

 

Też wybuchł transformator?? :lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darku, dziś w Kraku Wenus jara jak ten wybuchajacy ostatnio transformator i aż kłuje po gałach na granatowo czarnym niebie jakiego od prawie pół roku w mieście nie widziałem, ale czad 8)  :lol:  :lol:  :lol:
W Rabce bylo tak samo :)

 

Też wybuchł transformator?? :lol::lol:

Gorzej: Wenus odbila swiatlo od Slonca :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 2 razy Aldebarana w dzień widziałem!

A nawet widziałem w dzień niebo pełne gwiazd.............ale to było na całkowitym zaćmieniu Słońca :lol:

Ale Aldebarana widziałem w dzień przy Księżycu. No i kilka razy widziałem zakrycia gwaizd 3-4 mag podczas gdy Słońce było teoretycznie 0 stopni nad horyzontem. Raz pamiętam zakrycie 3.5 mag podczas Slonca 1 stopień nad horyzontem!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja 2 razy Aldebarana w dzień widziałem!

A nawet widziałem w dzień niebo pełne gwiazd.............ale to było na całkowitym zaćmieniu Słońca :lol:  

Ale Aldebarana widziałem w dzień przy Księżycu. No i kilka razy widziałem zakrycia gwaizd 3-4 mag podczas gdy Słońce było teoretycznie 0 stopni nad horyzontem. Raz pamiętam zakrycie 3.5 mag podczas Slonca 1 stopień nad horyzontem!

Z glebokiej studni mozna obserwowac w dzien gwiazdy chyba do 2 mag :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak a propos tematu to w Niemczech pomiędzy Frankfurtem a granica Niemiecką biegnie pas brzegówki gwiazdy 3 mag i Niemieccy koledzy organizują normalną ekspedycję mimo, że Słońce ma zachodzić równo ze zjawiskiem! Tak więc nie jest to niezwykłość tylko normalnie ciężko tę gwiazdę wylukać! Ale jak masz określony kąt przy brzegu Łysego to jest to do zrobienia.

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.