Skocz do zawartości

[S] Meade 5000 SWA 20, SWA28, TMB 9


panasmaras

Rekomendowane odpowiedzi

Zgodnie ze starosłowiańską zasadą "albo rybki albo akwarium", aby zbliżyć się do wymarzonej apertury, muszę pozbyć się paru szkiełek:

 

1. Okular Meade 5000 SWA 20mm (pole 68°) - sprzedany!

Bardzo dobra alternatywa dla LWV 22. Pole nie jest w nim skorygowane tak dobrze jak w LVW (dobra korekcja w ok. 85% pola), ale za to ma zauważalnie lepszą transmisję od okularów Vixena.

Rewelacyjne wykonanie okularu, bardzo wygodna regulowana muszla oczna. Stan okularu bardzo dobry.

Swego czasu udało mi się nadepnąć na górną zaślepkę, ale jest sklejona i dobrze się trzyma oprawy okularu. Pudełko również jest podklejone w paru miejscach i obecnie dobrze spełnia swoje zadanie.

Cena: 300zł + 15zł wysyłka.

 

2. Okular Meade 5000 SWA 28mm (pole 68°) - sprzedany!

Świetny okular długoogniskowy, choć mam wrażenie, że skorygowany nieco gorzej niż jego mniejszy braciszek (ok. 80% dobrze skorygowanego pola). Najczęściej używane przeze mnie szkiełko. Optymalne w Syncie 8"/F5,9 do szerokich kadrów (bez znacznego pojaśnienia tła) - dawało źrenicę ok. 4,7mm, prawie 1,6° rzeczywistego pola widzenia (Plejady się mieszczą :)). Moim bardzo subiektywnym zdaniem najpiękniej pokazywał Veila - a porównywałem widok z ES 20 (100°) i Naglerem 31.

Wady - nie lubi nieosiowego patrzenia, ale można w ciągu sekundy zniwelować tę przypadłość przez małe wysunięcie muszli ocznej.

Stan bardzo dobry.

Cena: 330zł + 20zł wysyłka.

 

3. TMB Planetary 9mm (pole 58°)

Rewelacyjny okular księżycowo-planetarny. Pole skorygowane w 85%, świetna transmisja i kontrast.

Stan bardzo dobry, zaślepki są, pudełka brak.

Cena: 150zł + 10zł wysyłka.

 

okulary.jpg

 

EDIT: mój mail dla zainteresowanych: mareknawrocki@tlen.pl

Edytowane przez panasmaras
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.