Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś około 18-tej przechodziła burza nad g.Opawskimi

Panorama wykonana z przed domu.

pano1.jpg

• Lubię 3

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Dziś około 18-tej przechodziła burza nad g.Opawskimi

Panorama wykonana z przed domu.

pano1.jpg

Piękna chmurka. Ten sam typ pojawił się dzisiaj w Pszczynie o 16:00

img5771sh1600.jpg

Edytowane przez Rafał ZOOM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Cóż za dramatyzm na zdjęciach. U Roberta wygląda na "zwykłe" zdjęcie lecz u Ciebie Rafale to niewątpliwie HDR ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

siedze na tej stronie całymi dniami. Jest dokładna. Czekam tylko aż dużo X pojawi się nad GOPem :) Upał jest nie do wytrzymania. W domu mam obecnie 32st.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

siedze na tej stronie całymi dniami. Jest dokładna.

Przy wczorajszej burzy jaka przeszła nad Zagłębiem strona pomyliła się o równo dwie godziny. Albo po prostu ja nie potrafię analizować tych kropeczek :szczerbaty:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

W Siemianowicach jedynie troszke pokropiło, może dlatego coś tam nie grało. Całość piorunów była nad Beskidem i w okolicach Pszczyny :szczerbaty: Ja naładowałem akumulator do aparatu na max i czekam na wyładowania. Zdjęcia powinne być fajne, z racji tego, że jeśli wyładowania będą to bardzo obfite.

na alert24.pl znalazłem informację o burzach które własnie przechodzą na pomorzu. Z gór przesuwa się wgłąb polski burza, ale w kierunku Krakowa jak widzę. Może coś ją skręci;]

"Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu, powalone drzewa i zablokowane drogi - tak wygląda krajobraz po burzy, która przeszła przez województwo zachodniopomorskie. - W ciągu 20 min temperatura spadła o 11 stopni - poinformował Alertowicz."

Edytowane przez MMateusiak

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Nie wiem czy już było na tym forum, ale chciałbym przedstawić ciekawe strony pokazujące aktualna sytuacje pogodowa w Polsce i Europie

Zaczniemy od stron Polskich:

Najlepsza mapa radarowa burz nad polską znajduje się na stronie pogodynki

Burze nad Polską - pogodynka

Czerwone punkty pokazują aktualnie burze nad danym rejonem.

Druga mapa pokazująca stan nad Europą to:

Blitzortung.org

tu natomiast kolor biały pokazuję nam aktualną burzę nad danym rejonem, natomiast

gdy wejdziemy w opcje "Uderzenia" skieruje nas na dokładniejszą mapę "Google Maps".

Jeszcze jedna strona niemiecka warta uwagi, również pokazująca burze to:

BLIDS

poniżej mamy nazwy państw, które po kliknięciu pokażą nam sytuacje aktualnych burz (podobna do pogodynki)

Natomiast ciekawą stroną pokazującą nam aktualną sytuacje chmur nad Polską i Europą jest:

www.sat24.com

mapa pokazuje nam aktualne fronty, możemy sprawdzić gdzie świeci słonce, a gdzie niebo jest zachmurzone.

Jeszcze jedna godna uwagi jest strona "łowców burz"

na której znajduje się mapa ostrzeżeń nad Polską:

KLIK

Na podstawie tych wszystkich stron możemy sobie sami przewidzieć pogodę na najbliższy czas :)

Edytowane przez patrykos

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

pewnie było, choć to nie istotne :)

Dzięki temu ja (mając kilkuletnią forumową przerwę) przypomniałem sobie niektóre serwisy. Dzięki.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Świetne linki, dzięki! Do tego należy dodać jeszcze portal GdzieJestBurza.pl z którego do tej pory korzystałem. Dosyć dokładny, choć zazwyczaj ma ok 1h opóźnienie w stosunku do tego co jest w rzeczywistości ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka ciekawostka - co się u mnie wczoraj po burzy pojawiło.

01.jpg 02.jpg 03.jpg 04.jpg

LINK

Podobno nie pojawiają się tylko przy najsilniejszych burzach, ale często przy pierwszych wiosennych burzach w marcu i kwietniu

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mała ciekawostka z dzisiejszego dnia, nie jest związana z obserwacją terenu, lecz... chmury dymu, pochodzącej z pożaru hal magazynowych w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. W godzinach popołudniowych resztki chmury, pędzone północno-wschodnim i północnym wiatrem, widoczne były z Tomaszowa Mazowieckiego (woj.łódzkie), odległość od miejsca pożaru to nieco ponad 80 km.

Ciemniejszy wał widoczny był na wschód i północny-wschód od miasta i przemieszczał się na południe.

Potwierdza to ZDJĘCIE NASA, umieszczone w serwisie twojapogoda.pl

Wał przebiegał w połowie drogi między Tomaszowem i Opocznem. Był widoczny także w okolicach Opoczna.

Artykuł na TVN24.pl

chmura.jpg

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Taka mała ciekawostka.

Dzisiaj nad Buskiem o zachodzie Słońca pojawił się przepiękny mammatus!

DSC_0011.jpg DSC_0020.jpg DSC_0024.jpg DSC_0026.jpg DSC_0028.jpg

• Lubię 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Mocne! Niczym z jakiegoś filmu SF.

ps: tylko czemu to wątku z panoramami ? :rolleyes:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Gość twmichal

Mocne! Niczym z jakiegoś filmu SF.

ps: tylko czemu to wątku z panoramami ? :rolleyes:

Bo na początku to miały być panoramy, ale zdecydowałem że takie kadry lepiej wyglądają. :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro jesteśmy ostatnio przy burzach, to może warto założyć temat jako taki dodatek do DO :) Podobno burze idzie zobaczyć z ponad 200 a nawet 300 km, nie wiem czy to prawda ponieważ sam nie sprawdzałem w takiej odległości ale zdarzyło mi się widzieć błyski z Gliwic nad Babią Górą (100 km)

W aktualnej chwili pisania tego postu burza jest w okolicy Katowic, podobno widać ją a właściwie rozbłyski na niebie z Tarnowa oraz z Ostrzeszowa. Podobno według łowców burz ze Górnego Śląska, zdarzyło im się oglądać burze z Czech oddaloną faktycznie o te 250 km. Mam nadzieje ze zainteresuje kogoś tematem i pojawią się ciekawe fotki :)

Aktualne burze można sprawdzić na stronach:

http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=6

http://www.pogodynka.pl/polska/burze/safir/

http://www.industry.siemens.com/industrysolutions/global/de/blids/service/spion/Seiten/spion_pl.aspx

natomiast same chmury na znanej już

http://www.sat24.com/pl

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Skoro jesteśmy ostatnio przy burzach, to może warto założyć temat jako taki dodatek do DO :)

Podobny temat założony nomen omen przez Ciebie Patryku już był więc scalam oba ;)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta