Skocz do zawartości

Obserwacje burz, chmur i innych zjawisk


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

W Siemianowicach jedynie troszke pokropiło, może dlatego coś tam nie grało. Całość piorunów była nad Beskidem i w okolicach Pszczyny :szczerbaty: Ja naładowałem akumulator do aparatu na max i czekam na wyładowania. Zdjęcia powinne być fajne, z racji tego, że jeśli wyładowania będą to bardzo obfite.

 

na alert24.pl znalazłem informację o burzach które własnie przechodzą na pomorzu. Z gór przesuwa się wgłąb polski burza, ale w kierunku Krakowa jak widzę. Może coś ją skręci;]

 

"Kilkadziesiąt miejscowości bez prądu, powalone drzewa i zablokowane drogi - tak wygląda krajobraz po burzy, która przeszła przez województwo zachodniopomorskie. - W ciągu 20 min temperatura spadła o 11 stopni - poinformował Alertowicz."

Edytowane przez MMateusiak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem czy już było na tym forum, ale chciałbym przedstawić ciekawe strony pokazujące aktualna sytuacje pogodowa w Polsce i Europie

Zaczniemy od stron Polskich:

Najlepsza mapa radarowa burz nad polską znajduje się na stronie pogodynki

Burze nad Polską - pogodynka

Czerwone punkty pokazują aktualnie burze nad danym rejonem.

Druga mapa pokazująca stan nad Europą to:

Blitzortung.org

tu natomiast kolor biały pokazuję nam aktualną burzę nad danym rejonem, natomiast

gdy wejdziemy w opcje "Uderzenia" skieruje nas na dokładniejszą mapę "Google Maps".

Jeszcze jedna strona niemiecka warta uwagi, również pokazująca burze to:

BLIDS

poniżej mamy nazwy państw, które po kliknięciu pokażą nam sytuacje aktualnych burz (podobna do pogodynki)

Natomiast ciekawą stroną pokazującą nam aktualną sytuacje chmur nad Polską i Europą jest:

www.sat24.com

mapa pokazuje nam aktualne fronty, możemy sprawdzić gdzie świeci słonce, a gdzie niebo jest zachmurzone.

Jeszcze jedna godna uwagi jest strona "łowców burz"

na której znajduje się mapa ostrzeżeń nad Polską:

KLIK

Na podstawie tych wszystkich stron możemy sobie sami przewidzieć pogodę na najbliższy czas :)

Edytowane przez patrykos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mała ciekawostka z dzisiejszego dnia, nie jest związana z obserwacją terenu, lecz... chmury dymu, pochodzącej z pożaru hal magazynowych w Wólce Kosowskiej pod Warszawą. W godzinach popołudniowych resztki chmury, pędzone północno-wschodnim i północnym wiatrem, widoczne były z Tomaszowa Mazowieckiego (woj.łódzkie), odległość od miejsca pożaru to nieco ponad 80 km.

Ciemniejszy wał widoczny był na wschód i północny-wschód od miasta i przemieszczał się na południe.

 

Potwierdza to ZDJĘCIE NASA, umieszczone w serwisie twojapogoda.pl

 

Wał przebiegał w połowie drogi między Tomaszowem i Opocznem. Był widoczny także w okolicach Opoczna.

 

Artykuł na TVN24.pl

chmura.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość twmichal

Mocne! Niczym z jakiegoś filmu SF.

 

ps: tylko czemu to wątku z panoramami ? :rolleyes:

 

Bo na początku to miały być panoramy, ale zdecydowałem że takie kadry lepiej wyglądają. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Skoro jesteśmy ostatnio przy burzach, to może warto założyć temat jako taki dodatek do DO :) Podobno burze idzie zobaczyć z ponad 200 a nawet 300 km, nie wiem czy to prawda ponieważ sam nie sprawdzałem w takiej odległości ale zdarzyło mi się widzieć błyski z Gliwic nad Babią Górą (100 km)

W aktualnej chwili pisania tego postu burza jest w okolicy Katowic, podobno widać ją a właściwie rozbłyski na niebie z Tarnowa oraz z Ostrzeszowa. Podobno według łowców burz ze Górnego Śląska, zdarzyło im się oglądać burze z Czech oddaloną faktycznie o te 250 km. Mam nadzieje ze zainteresuje kogoś tematem i pojawią się ciekawe fotki :)

Aktualne burze można sprawdzić na stronach:

http://www.blitzortung.org/Webpages/index.php?lang=pl&subpage_0=6

http://www.pogodynka.pl/polska/burze/safir/

http://www.industry.siemens.com/industrysolutions/global/de/blids/service/spion/Seiten/spion_pl.aspx

natomiast same chmury na znanej już

http://www.sat24.com/pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.