Skocz do zawartości

Księga skarg i zażaleń


Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze raz przypominaM - NIE MA MOŻLIWOŚCI PODZIAŁU NA KATEGORIE I PODKATEGORIE !

 

Czytajcie to co piszę zanim wpadniecie na jakiś pomysł. Gdyby można było tworzyć podfora to już dawno zrobiłbym porządek.

 

Czyli jak dla mnie sytuacja jest patowa. Chcemy zrobić porządek na forum, ale nie mamy wystarczających uprawnień. Powoli dochodzę do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zarchiwizowanie tego co mamy i przeniesienie do własnego nowego forum. Zdaję sobie sprawę, że wiązałoby się to ze zmianą adresu, ale i tak większość nowych osób trafia do nas poprzez stronę główną DO więc wystarczyłoby zmienić przekierowanie linka. Wobec tego co napisał VRG innego rozwiązania jak na razie nie widzę :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak dla mnie sytuacja jest patowa. Chcemy zrobić porządek na forum, ale nie mamy wystarczających uprawnień. Powoli dochodzę do wniosku, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zarchiwizowanie tego co mamy i przeniesienie do własnego nowego forum. Zdaję sobie sprawę, że wiązałoby się to ze zmianą adresu, ale i tak większość nowych osób trafia do nas poprzez stronę główną DO więc wystarczyłoby zmienić przekierowanie linka. Wobec tego co napisał VRG innego rozwiązania jak na razie nie widzę :(

 

Od dawna forum miało zostać przeniesione na stronę DO, były już nawet próby ale niestety nie przyjęło się. Myślę, że głównym problemem był skrypt forum (mniej przyjazny niż ten) a może coś innego ?

 

Skrypt taki jak to forum kosztuje 149US$ http://www.invisionpower.com/products/board/

500zł inwestycji w forum, to trochę dużo dla jednej osoby, nie wspomnę że nie mam pewności czy użytkownicy przeniosą się do nowego forum.

 

Bez problemu mogę zainstalować forum http://www.phpbb.pl/forum/ jest darmowe dać admina kilku osobom niech zrobią co chcą z działami i kategoriami, ale czy użytkownicy się przeniosą ?

Forum mogłoby być pod adresem http://forum.dalekieobserwacje.eu lub np www.dalekieobserwacje.eu/forum/ to już jest dowolność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rafał podał tu sensowny podział, który warto wdrożyć od nowego roku, np

2012 Śląsk - obesrwcje gór

2012 Sudety industrial

 

Ma to jeden feler, bo np ze Śląska można obserwować zaròwno Tatry jak i Pradziada ale innej możliwości nie widze....

Ps. to tak jak z samolotami- przelotówki nad krajem są dzielone na lata i miesiące ;)

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie parafialne:

 

Poświęciłem na to pół nocy ale udało się. Temat "DO na północy i w centrum kraju" podzieliłem na:

- Dalekie widoki na północy kraju

(podtytuł: Obserwacje morskie, pomorskie, wysoczyzna elbląska i mazury)

http://astropolis.pl/topic/27085-dalekie-widoki-na-polnocy-kraju/

 

- Dalekie widoki w centralnej Polsce

(podtytuł: Lubuskie, łódzkie, wielkopolskie, mazowieckie ... )

http://astropolis.pl/topic/37385-dalekie-widoki-w-centralnej-polsce/

 

Mam nadzieję że nic nie pominąłem. Przynajmniej jeden temat mamy z głowy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i stało się to co było chyba nieuniknione.

 

Może od początku ale i w skrócie. Ponad rok temu MMateusiak założył ten temat abyśmy mogli w końcu wypisać co nam leży na wątrobie. Komentarze się posypały. Zwróciłem uwagę, iż moje uwagi przesyłane do kolegów z Team'u DO pozostają bez żadnego odzewu a sam Team jest zbyt zamknięty na resztę grona.

Ja i MMateusiak zostaliśmy przyjęci do Team'u. Dostęp do strony otrzymałem chyba jednak tylko ja. Zacząłem działać. Wprowadziłem kilka dość istotnych zmian na stronie które spowodowały, że zamiast kilku maili na tydzień zaczęło do nas spływać kilka na dzień! Postanowiliśmy odciążyć admina i radykalnie zmieniliśmy zakładkę Kontakt. Zmieniliśmy również zakładkę Team gdzie znalazło się więcej informacji "o nas". Poświęciłem na ich przygotowanie sporo czasu. Największa innowacja polegała jednak na tym, iż maile przyjmowaliśmy od tej pory na adres team@dalekieobserwacje.eu a nie jak wcześniej tylko na adres admina (Rafał ZOOM). Maili było tak dużo, że wprowadziliśmy własną wewnętrzną listę zadań. Zaczęło hulać całkiem nieźle. Ja z braku czasu i doświadczenia w publikacji zdjęć starałem się ogarniać troszkę inne sprawy. Ale chyba za bardzo wczułem się w rolę i komuś nadepnąłem na odcisk.

 

Decyzją Mateo i Rafała zostałem usunięty z Teamu DO i tym samym kończymy współpracę.

 

To było właściwie przesądzone od samego początku. Niektórzy wiedzą o co chodzi i wiedzą że to nie pierwsza taka "afera". Proszę nie traktować tego jak wylewania żali. Chcę abyście drodzy koledzy i koleżanki widzieli, iż nie wszystko jest takie różowe jak się wydaje. "Królowie" z Teamu DO zapomnieli że Dalekie Obserwacje to nie tylko oni, a cała masa ludzi w terenie. Łatwo jest stracić taki potencjał i autorytet. Szkoda by było, nieprawdaż ?

 

Dziękuję za uwagę. Koniec ogłoszenia. Zbędne komentarze będą usuwane. Skupię się teraz na forum, w końcu ono nie należy do szanownej "redakcji" DO.

 

Jeśli będą jakieś wnioski co do porządków na forum to przyjmuję wszystkie o ile będzie to technicznie wykonalne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam jeden wniosek i proszę o pozytywne rozpatrzenie. Proszę o postawienie nowych tematów, z tych bardziej chodliwych, z przedrostkiem 2012. Nie ma co pogrążać kolejne topiki w 300 stron tak jak mój kochany OT ze Śląska :)

 

Co do usunięcia - gratuluję powrotu do żywych :rofl: Swoje zdanie mam wyrobione z Romkiem ORJ nt DO więc je zachowam dla siebie... :Salut:

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłaszam jeden wniosek i proszę o pozytywne rozpatrzenie. Proszę o postawienie nowych tematów, z tych bardziej chodliwych, z przedrostkiem 2012. Nie ma co pogrążać kolejne topiki w 300 stron tak jak mój kochany OT ze Śląska :)

Poddaję pod dyskusję bo osobiście jestem temu przeciwny. Niektóre tematy mają zaledwie kilka czy kilkanaście stron. Niemniej jednak sprawa głównego wątku to zupełnie odrębna kwestia bo jest tam zbyt wiele rzeczy których być nie powinno. Może ktoś wzorem kolegi hp. który bardzo pomógł przy podzieleniu tematu "DO na północy i w centrum kraju" będzie chętny wziąć na warsztat któryś z tematów i wskazać które posty czy wręcz całe dyskusje są nie w tym temacie w którym być powinny ? Wtedy może dopiero się okazać że jakie nowe tematy mogą się przydać ;)

 

Rozpocznijmy akcję wielkie sprzątanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

W związku ze zmianami na astropolis wdarły nam się jakieś internetowe chohliki. Przy przenoszeniu ostatnich postów dotyczących Śnieżki z Krotoszyna do tematu "Sudety" dziwnym trafem razem z nimi scalony został cały temat "Panoramy", który przestał tym samym istnieć. Przy okazji - kolego gezeb dziękuję za czujność i informację na PW.

Co najmniej kilka godzin zajęło mi naprawienie szkód, jednakże wszyscy wiemy jak często wyglądają dyskusje na naszym forum kiedy łączy się 7 różnych spraw w jednym poście istnieje duże prawdopodobieństwo że nie przywróciłem wszystkiego tam gdzie trzeba. Część postów, które dało się wydzielić z tematu Sudetów, np te dotyczące obserwacji z Zielonej Góry czy Rawicza zostało przeniesione do tematu "Dalekie widoki w centralnej Polsce" - myślę że będzie łatwiej to teraz znaleźć.

 

W temacie Sudety niech przynajmniej w teorii pozostaną obserwacje ze wszystkich województw przyległych - czyli dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego i ewentualnie małopolskiego. Lubuskie i Wielkopolska w obserwcjach z centralnej Polski.

 

Gdyby jednak ktoś miał czas i ochotę to może przejrzeć te kilka wymienionych tematów tj: Sudety, Panoramy i Dalekie widoki w centralnej Polsce. Jeśli jakieś posty wciąż nie są na swoim miejscu to bardzo proszę o ich wskazanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy jest jakaś szansa na zmianę nicku? Czy nie,bardzo mi na tym zależy

Na starej wersji forum chyba była taka możliwość. W nowej nie znalazłem takiej możliwości. Regulamin tego nie przewiduje.

Napisz PW z uzasadnieniem do admina: http://astropolis.pl/user/158-adam-jesion/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki problem - od pewnego czasu mam na telefonie aplikację Tapatalk, ale nie mogę się zalogować. Mimo wpisywania prawidłowego hasła i nazwy użytkownika.

A wersja mobilna bardzo by mi się przydała - np. szybko mógłbym powiadomić innych o dobrej widoczności. Albo odwrotnie - szybko się dowiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy mi się zdaję czy część fotek została usunięta z DO?

 

np:

 

http://www.dalekieob...ny-z-pradziada/

 

Strona nie istnieje...

 

 

Część stron jest obecnie niedostępna, ponieważ dodaliśmy do istniejących wpisów nowe zdjęcia i czekają one w kolejce do opublikowania na stronie głównej. A dzięki aktywności dalekich obserwatorów kolejkę mamy zaplanowaną do połowy stycznia :)

Edytowane przez voytasosuch
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy każdy kto na DO dopisuje komentarz a w nicku jest link do jakiejs strony - w moim przypadku Panoramio - musi oczekiwac na moderację ? Pytam bo dawniej było tak ze jak nie zamieszczalem w tresci zadnych linków to mimo zlinkowanego nicka szło od razu a teraz widze ze sie nie da i musi czekać .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.