Skocz do zawartości

Księga skarg i zażaleń


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam zapytanie, ponieważ ostatnio jakoś rzadziej tu zaglądałem i może cos mi umknęło, a mianowicie - czemu na stronie DO w zakładce Galeria widoczne są tylko pojedyncze zdjęcia bez opisów, mapek i komentarzy tak jak to było kiedyś?

Czy to jakaś modernizacja stronki, czy juz tak pozostanie :-(

Zawsze tak było. Skrypt wyświetla po jednej miniaturze w kolejności pojawiania wpisów się na stronie głównej. Opis, mapka i komentarze są widoczne w każdym poszczególnym wpisie.

 

 

Mnie się marzy żeby na stronie głównej w najlepszych zdjęciach tygodnia pojawiło się od czasu

do czasu jakieś zdjęcie planetarne :) ponieważ spora grupa osób tym się interesuje a uzyskiwane

przez kolegów efekty są na coraz wyższym poziomie. Na te kilka zdjęć tworzących pasek główny

jedna pozycja powinna zostać zarezerwoana na planetki i Księżyc.

Tym bardziej że jak pisałem już - w tej chwili level setupu i wiedzy koniecznej do wykonania przyzwoitej

fotki zbliża się powoli wymagających poziomów wystepujących przy astrofotografii DS-owej.

A.

Kolego to nie ten dział. My tu się zajmujemy dalekimi obserwacjami naziemnymi ;)

Wybierane najlepsze zdjęcia tygodnia nie obejmują naszego działu bo z astrofotografią poza sprzętem zazwyczaj niewiele mamy wspólnego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było. Skrypt wyświetla po jednej miniaturze w kolejności pojawiania wpisów się na stronie głównej. Opis, mapka i komentarze są widoczne w każdym poszczególnym wpisie.

 

 

Dałbym głowę :) , że kiedyś mogłem w każdym zdjęciu w galerii zobaczyć jego szczegóły. Czyli co trzeba zrobić, żeby zobaczyć opisy, mapki i komentarze do zdjęć sprzed kilku lat czy miesięcy, bo jakoś nie mogę do tego dojść :-)

Edytowane przez vrg
nie zamknięte tagi cytatu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze tak było. Skrypt wyświetla po jednej miniaturze w kolejności pojawiania wpisów się na stronie głównej. Opis, mapka i komentarze są widoczne w każdym poszczególnym wpisie.

 

 

Dałbym głowę :) , że kiedyś mogłem w każdym zdjęciu w galerii zobaczyć jego szczegóły. Czyli co trzeba zrobić, żeby zobaczyć opisy, mapki i komentarze do zdjęć sprzed kilku lat czy miesięcy, bo jakoś nie mogę do tego dojść :-)

Faktycznie, coś się popsuło. Powinno być tak, iż w galerii która wyświetla po jednej miniaturce z każdego wpisu wystarczy kliknąć wybrany obrazek aby przenieść się do danego wpisu z archiwum. I tak to zawsze działało. Faktycznie coś się schrzaniło bo po kliknięciu przenosi bezpośrednio do zdjęcia.

 

Dzięki za zwrócenie uwagi. Na pewno tym zajmiemy. :Salut:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

PROSZĘ O WRZUCANIE ZDJĘĆ DO ODPOWIEDNICH WĄTKÓW

Zdjęcia koledzy wrzucacie piękne ale tytuł tematu brzmi "Komunikaty o dobrej widzialności i spotkania obserwacyjne".

 

No właśnie w przypadku moich zdjęć z Krakowa i podobnych zdjęć kolegów przydałby się jakiś nowy temat w stylu "Dalekie Obserwacje z Małopolski". Miałem je wrzucić (jak kiedyś) do tematu "<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic", ale to znowu mogłoby być mylące ze względu na jego nazwę. Jakieś pomysły?

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w przypadku moich zdjęć z Krakowa i podobnych zdjęć kolegów przydałby się jakiś nowy temat w stylu "Dalekie Obserwacje z Małopolski". Miałem je wrzucić (jak kiedyś) do tematu "<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic", ale to znowu mogłoby być mylące ze względu na jego nazwę. Jakieś pomysły?

Przecież nic nie stoi na drodze by stworzyć nowy wątek ;) Osobiście jestem za tym by powstawały nowe tematy. Jak człowiek później czegoś szuka to musi się przekopywać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nic nie stoi na drodze by stworzyć nowy wątek ;) Osobiście jestem za tym by powstawały nowe tematy. Jak człowiek później czegoś szuka to musi się przekopywać przez kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt stron...

 

Właśnie, niech moderatorzy podejmą decyzję i wezmą się do roboty ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, niech moderatorzy podejmą decyzję i wezmą się do roboty ;)

Ciężko jest zazwyczaj ocenić czy można coś gdzieś przenieść aby nie rozwalić zbytnio dyskusji. Rozmawiamy o warunkach i jeśli w tym samym poście ktoś dla przykładu poda zdjęcia to nie warto ich przenosić. Dlatego też to użytkownicy w chwili pisania powinni się zastanowić nad tym czy jeśli "dla przykładu" wrzucą kilka, kilkanaście zdjęć to nie będzie to już lekka przesada wprowadzająca nieporządek na forum ;)

Pamiętajcie o tym pisząc na forum - mam info o pogodzie - daję info w tym temacie, a relacja z obserwacji - do innego wątku.

 

Jednocześnie informuję, że nie będzie wielkiej czystki w tematach bo potem nic już na forum nie będzie się dało znaleźć jak posty będą fruwać pomiędzy wątkami ;)

 

Powstał kiedyś wątek "Dalekie obserwacje z Gliwic" - wielkiej kariery nie zrobił, fotki i tak lądowały w głównym wątku. Jeśli komuś coś brakuje ja nie bronię zakładać nowych tematów, najwyżej scalę z już istniejącym. W razie czego jest temat "Inne zdjęcia: wszystko, co nie mieści się w pozostałych wątkach".

 

ja nie znalazłem wątku dalekie obserwacje z hałd :P

A te hołdy to gdzie ? Śląsk. A Śląsk to Katowice ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o porządkach w wątkach na Forum to ja również chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Nie jest to ani zażalenie ani skarga - bardziej sugestia. Mianowicie mamy temat "DO na północy i w centrum kraju". Czy ten wątek nie powinien być rozbity na dwa tematy. Domyślam się, że został on kiedyś założony w takiej postaci bo nikt na początku nie przypuszczał, że z tych rejonów można coś ciekawego zobaczyć. Rzeczywiścość jednak pokazała coś innego i mamy teraz taki mały misz-masz obserwacji niemalże od Tatr po Bałtyk (albo odwrotnie) :) To jedna rzecz. Druga - przyszedł mi do głowy taki pomysł: co jakiś czas ktoś podsyła ciekawy link do strony nt. warunków atmosferycznych itp. Czy nie byłoby fajnie gdyby takie linki zebrać w jedno miejsce i umieścić jako oddzielną zakładkę na głownej stronie DO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mówimy o porządkach w wątkach na Forum to ja również chciałbym wtrącić swoje trzy grosze. Nie jest to ani zażalenie ani skarga - bardziej sugestia. Mianowicie mamy temat "DO na północy i w centrum kraju". Czy ten wątek nie powinien być rozbity na dwa tematy. Domyślam się, że został on kiedyś założony w takiej postaci bo nikt na początku nie przypuszczał, że z tych rejonów można coś ciekawego zobaczyć. Rzeczywiścość jednak pokazała coś innego i mamy teraz taki mały misz-masz obserwacji niemalże od Tatr po Bałtyk (albo odwrotnie) :)

Masz rację. Prześledzę wątek i zobaczę czy da się zrobić. Może uda się morze wydzielić z tych gór ;)

 

To jedna rzecz. Druga - przyszedł mi do głowy taki pomysł: co jakiś czas ktoś podsyła ciekawy link do strony nt. warunków atmosferycznych itp. Czy nie byłoby fajnie gdyby takie linki zebrać w jedno miejsce i umieścić jako oddzielną zakładkę na głownej stronie DO?

Na stronie DO jakieś linki mamy w kolumnie po prawej stronie, ale kto tym zarządza nie mam pojęcia :szczerbaty:

Linków na tym forum jest tyle że cała encyklopedia by powstała. Większość jest w odpowiednim temacie. Przynajmniej mam taką nadzieję ;)

http://astropolis.pl...ezione-w-sieci/

 

A zatem od nowego roku czas na zmianyyes.gif. Proponuję dodać wątki wg województw śląskie, małopolska, opolskie itd przy czym będzie to miejsce zrobienia zdjęcia.wink.gif

Oj to chyba nie jest dobry pomysł. Bajzel byłby jeszcze większy niż obecnie z prostej przyczyny - dotychczasowych wątków nie jest w stanie nikt podzielić a jeśli się tego nie zrobi i po prostu przerzucimy się do nowych działów a stare zostawimy w dotychczasowej formie to chaos będzie podwójny.

Sorry Benji, żeby był porządek tak jakiego bym sobie życzył to trzeba by wszystko wyrzucić i rozpocząć od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry Benji, żeby był porządek tak jakiego bym sobie życzył to trzeba by wszystko wyrzucić i rozpocząć od nowa.

 

W końcu jest nowy rok i pewne zmiany można wprowadzić. Np. przez rok wątki mogą działać równomiernie i niezależnie. Po roku znikają wątki '' Beskidy i tatry z Katowic; Dalekie widoki na północy i w centrum kraju". :)

Edytowane przez Benji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu jest nowy rok i pewne zmiany można wprowadzić. Np. przez rok wątki mogą działać równomiernie i niezależnie. Po roku znikają wątki '' Beskidy i tatry z Katowic; Dalekie widoki na północy i w centrum kraju". :)

Usunął byś z forum dorobek ponad pięciu lat ? Ja nigdy takiej decyzji nie podejmę. Zapomnij.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Usunął byś z forum dorobek ponad pięciu lat ? Ja nigdy takiej decyzji nie podejmę. Zapomnij.

 

Miałbyś rok czasu żeby przenieść te dwa wątki... W przypadku "Beskidy i Tatry z Katowic" wystarczy zmienić nagłówek. Masz takie możliwości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zatem od nowego roku czas na zmianyyes.gif. Proponuję dodać wątki wg województw śląskie, małopolska, opolskie itd przy czym będzie to miejsce zrobienia zdjęcia.wink.gif

 

W pełni się z tym zgadzam. A dlaczego - to opisuje w dalszej części postu.

 

Oj to chyba nie jest dobry pomysł. Bajzel byłby jeszcze większy niż obecnie z prostej przyczyny - dotychczasowych wątków nie jest w stanie nikt podzielić a jeśli się tego nie zrobi i po prostu przerzucimy się do nowych działów a stare zostawimy w dotychczasowej formie to chaos będzie podwójny.

Sorry Benji, żeby był porządek tak jakiego bym sobie życzył to trzeba by wszystko wyrzucić i rozpocząć od nowa.

 

Myślę, że dotychczasowych wątków nie można podzielić, a to z takiej przyczyny, że jest to po prostu niemożliwe. Nie da się podzielić tylu powiązanych rozmów, odniesień do innych postów itd. Teraz trzeba sobie postawić pytanie jak wygląda obecnie podział na wątki. Moim zdaniem nie wygląda zbyt dobrze. Wynika to wprost z tego, że tematy te rozrosły się do dużych czy nawet monstrualnych rozmiarów, bo wcześniej nie ich nie dzielono na różne wątki. Po prostu zainteresowanie DO stało się tak duże, że nikt nie spodziewał się, że przybiorą one taką wielkość.

 

Pomyślmy jak sytuacja wygląda obecnie:

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic - monstrualny wątek na niemal 250 stron. Temat jest niezmieniony od początku mimo, że wrzucane są tu zdjęcia już nawet nie z Katowic czy Śląska i Zagłębia, ale też z Jury czy z Małopolski (Kraków). Tak naprawdę nie jest dokładnie określone co w nim można zawrzeć. Jeśli nic się nie zmieni to wątek wkrótce będzie miał 300 czy 400 stron. Praktycznie niemożliwe jest proste wyszukanie w nim jakiś informacji. A już na pewno nikt kto czegoś szuka nie wie czego się tam można spodziewać.

Dalekie widoki na północy i w centrum kraju - następny wątek, w którym są wymieszane obserwacje o zupełnie innym charakterze, czyli obserwacje na nizinach i nad morzem. Dodatkowo o ile dobrze pamiętam są tu obserwacje Sudetów (Śnieżka), które równie dobrze mogłyby być w wątku SUDETY.

SUDETY - w miarę wydzielony wątek, ale już zaczyna się rozrastać.

ROZTOCZE, PODKARPACIE, KARPATY WSCHODNIE i RUMUŃSKIE - kolejny w miarę wydzielony wątek.

Komunikaty o dobrej widzialności i spotkania obserwacyjne - tu też często pojawiają się zdjęcia z obserwacji, ale dlaczego nie są w innych wątkach?

woj. Świętokrzyskie - fajny wątek, który wydziela szczegółowo pewną tematykę i obszar. Tak powinny wyglądać też inne.

 

To tylko kilka przykładów. Moim zdaniem nie można tu mówić o jakimś wielkim porządku. W miarę upływu czasu każdy z tych tematów będzie się dalej rozrastał i na pewno ani nie ułatwi to znalezienia czegoś ani nie zwiększy przejrzystości tematów. Moja propozycja jest następująca - główny wątek <OFF> Beskidy i Tatry z Katowic należy przypiąć i zmienić jego nazwę na coś w rodzaju Dotychczasowe obserwacje ze Śląska i okolic. Rozdzielić Dalekie widoki na północy i w centrum kraju póki jeszcze nie ma tu za dużo postów. Pozostałe tematy w miarę uporządkować przez zmianę nazwy czy dodanie ich opisu. W końcu trzeba założyć wątki poświęcone poszczególnym tematom, najlepiej chyba według miejsca obserwacji, czyli np. Województwo małopolskie, Województwo opolskie itp.

 

Wiem, że to dość drastyczny plan, ale trzeba sobie uświadomić jedno. Dotychczasowy układ jest niewystarczający jak na zainteresowanie tematem i ilość postów jaka się pojawia. Z upływem czasu bałagan będzie się pogłębiał i będzie coraz trudniej wprowadzić jakieś porządki. Mam nadzieję, że potraktujecie mój post jako konstruktywną krytykę, a nie jakiś "atak" na dotychczasowy układ forum ;) Po prostu chciałbym ułatwić korzystanie z tego działu zarówno piszącym jak i czytającym.

Edytowane przez kuba_mar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co byście powiedzieli jakby każdy z działów był rozdzielony na lata, np 2006 <OFF> Beskidy i Tatry z Katowic zawierał by tylko obserwacje z tego okresu. Nowy rok to nowe obserwacje i nowe wpisy plus uwagi Kuby_Mar. Co Wy na to ?

Edytowane przez merti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jeszcze inaczej. Ponieważ porządkowanie wątków to iście benedyktyńska robota i o ile np. temat widoków w centrum i na północy choć czasochłonny byłby w miarę łatwy do rozdzielenia to z pozostałymi tematami już tak prosto nie będzie. Może więc kolejnym rozwiązaniem byłoby stworzenie z obecnych wątków swego rodzaju archiwum, a z dniem np. 1 stycznia 2012 obowiązywałyby nowe tematy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Morze z wątku Dalekie widoki na północy i w centrum kraju można wydzielić bez problemów. Jeśli będzie taka potrzeba wskażę posty "morskie".

Tak, taka lista postów będzie na pewno bardzo pomocna! Mnie pozostanie tylko wybranie ich z listy i wydzielenie. :notworthy:

 

 

Miałbyś rok czasu żeby przenieść te dwa wątki... W przypadku "Beskidy i Tatry z Katowic" wystarczy zmienić nagłówek. Masz takie możliwości?

Okej, a gdzie te "stare" wątki miały by lądować ? Zmieniać nazwy owszem możemy ale mamy jedno zasadnicze ograniczenie - nie możemy zrobić kategorii i podfor - chciałem kiedyś uporządkować wątki dot. kamer DO (mamy ich co najmniej kilka) - w tym celu potrzebne byłoby jedno podforum "Kamery" i tam poszczególne tematy. Pisałem wielokrotnie do głównego Admina ale niestety póki co niestety efekty są jak widać żadne :)

 

 

A może jeszcze inaczej. Ponieważ porządkowanie wątków to iście benedyktyńska robota i o ile np. temat widoków w centrum i na północy choć czasochłonny byłby w miarę łatwy do rozdzielenia to z pozostałymi tematami już tak prosto nie będzie. Może więc kolejnym rozwiązaniem byłoby stworzenie z obecnych wątków swego rodzaju archiwum, a z dniem np. 1 stycznia 2012 obowiązywałyby nowe tematy.

Jak wyżej. Niestety nie ma możliwości stworzenia jakiegokolwiek nowego działu nad czym ubolewam.

 

 

Teraz trzeba sobie postawić pytanie jak wygląda obecnie podział na wątki. Moim zdaniem nie wygląda zbyt dobrze. Wynika to wprost z tego, że tematy te rozrosły się do dużych czy nawet monstrualnych rozmiarów, bo wcześniej nie ich nie dzielono na różne wątki. Po prostu zainteresowanie DO stało się tak duże, że nikt nie spodziewał się, że przybiorą one taką wielkość.

(...)

Wiem, że to dość drastyczny plan, ale trzeba sobie uświadomić jedno. Dotychczasowy układ jest niewystarczający jak na zainteresowanie tematem i ilość postów jaka się pojawia. Z upływem czasu bałagan będzie się pogłębiał i będzie coraz trudniej wprowadzić jakieś porządki.

Chyba wszyscy się z tym zgadzamy dlatego podejmujemy w ogóle tak potrzebną dyskusję.

 

 

Myślę, że dotychczasowych wątków nie można podzielić, a to z takiej przyczyny, że jest to po prostu niemożliwe. Nie da się podzielić tylu powiązanych rozmów, odniesień do innych postów itd.

Tak - i to niech mają wszyscy najmocniej na uwadze. Bałagan zawdzięczamy sami sobie nie pilnując tego gdzie piszemy. Nie mówię o tym, że posty dot. sudetów trafiają do wątku z samolotami ale raczej że piszemy w jednym poście/dyskusji o 5 różnych sprawach które spokojnie można by rozdzielić na 5 innych bardziej odpowiednich tematów.

 

 

Komunikaty o dobrej widzialności i spotkania obserwacyjne - tu też często pojawiają się zdjęcia z obserwacji, ale dlaczego nie są w innych wątkach?

Sztandarowy przykład braku dyscypliny piszących. To właśnie to o czym pisałem wyżej.

 

 

<OFF> Beskidy i Tatry z Katowic - monstrualny wątek na niemal 250 stron. Temat jest niezmieniony od początku mimo, że wrzucane są tu zdjęcia już nawet nie z Katowic czy Śląska i Zagłębia, ale też z Jury czy z Małopolski (Kraków). Tak naprawdę nie jest dokładnie określone co w nim można zawrzeć. Jeśli nic się nie zmieni to wątek wkrótce będzie miał 300 czy 400 stron. Praktycznie niemożliwe jest proste wyszukanie w nim jakiś informacji. A już na pewno nikt kto czegoś szuka nie wie czego się tam można spodziewać.

To największy problem co z tym wątkiem zrobić. Na chwilę obecną jestem za tym aby temat zostawić tak jak jest a starać się pisać w coraz bardziej sprecyzowanych tematach.

Nie oznacza to jednak że pokusił bym się o rozczłonkowanie dyskusji na:

- woj.śląskie

- woj.opolskie

- woj.małopolskie

itp itd

Dlaczego ? Bo w momencie dyskusji np o Pradziadzie z Mysłowic ktoś wtrąci Pradziada z Trzebini a to już inne województwo. Dlaczego mielibyśmy tego bronić skoro miejsca obserwacji będą się niemal zacierać ?

To może jeszcze inny podział:

- Tatry z woj. Ślaskiego

- Tatry z woj.Opolskiego

- Tatry z woj.Małopolskiego

- Tatry z woj.Podkarpackiego

- Tatry z woj.Łódzkiego

- Sudety z woj.Śląskiego

- Sudety z woj.Opolskiego

- Beskidy z woj.Śląskiego

........ itp itd.

 

ZGINIEMY W TYM!! :rolleyes:

 

 

Mam nadzieję, że potraktujecie mój post jako konstruktywną krytykę, a nie jakiś "atak" na dotychczasowy układ forum ;) Po prostu chciałbym ułatwić korzystanie z tego działu zarówno piszącym jak i czytającym.

Tylko i wyłącznie tak to traktuję :)

 

 

A co byście powiedzieli jakby każdy z działów był rozdzielony na lata, np 2006 <OFF> Beskidy i Tatry z Katowic zawierał by tylko obserwacje z tego okresu. Nowy rok to nowe obserwacje i nowe wpisy plus uwagi Kuby_Mar. Co Wy na to ?

A po co dzielić wg dat? Co to da ? Będziemy mieli tylko o kilka tematów więcej - merytorycznie dalej nie wiadomo gdzie co by należy szukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To największy problem co z tym wątkiem zrobić. Na chwilę obecną jestem za tym aby temat zostawić tak jak jest a starać się pisać w coraz bardziej sprecyzowanych tematach.

Nie oznacza to jednak że pokusił bym się o rozczłonkowanie dyskusji na:

- woj.śląskie

- woj.opolskie

- woj.małopolskie

itp itd

 

W sumie zgadzam się z tym. Trzeba dokładnie przemyśleć tę sprawę, dlatego faktycznie jak najwięcej osób powinno się wypowiedzieć ze swoimi propozycjami.

 

Myślę, że dobrą datą na wprowadzenie nowego układu działu będzie 1 stycznia. Nie chodzi tu o konkretne wyróżnianie obserwacji według daty, ale będzie łatwej zapamiętać, że do końca 2010 r. posty były według starego porządku, a potem według nowego.

Edytowane przez vrg
Chyba powinno być do końca 2011r ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na 1 stycznia 2012

 

Pierwszy podział

- woj.śląskie

- woj.opolskie

- woj.małopolskie

- woj.podkarpackie

etc...

w każdej z kategorii

- woj.śląskie

-- obserwacje gór

-- obserwacje industrialu

-- komunikaty o widzialności i spotkania obserwacyjne

- woj.opolskie

-- obserwacje gór

-- obserwacje industrialu

-- komunikaty o widzialności i spotkania obserwacyjne

etc...

Tworzą sie już grupy fotografów zależnie od lokalizacji...najpierw Śląsk, teraz Podkarpackie...podział na lokalizacje jest idealny.

 

w kategorii "obserwacje gór" mają być oczywiście góry na zdjęciach a nie kominy czy budynki

w kategorii "obserwacje industrialu" mają być na zdjęciach budynki/maszty/kominy

Niezależne czy góry z góry czy z nizin, czy komin z gór czy z nizin...kategoria dotyczy tego co widać na zdjęciu a nie skąd zostało zrobione zdjęcie.

 

Do tego kategorie główne bez podziału na województwa. :

obserwacje chmur i zjawisk atm

obserwacje samolotów

garnek - zrzutka wszystkiego co nie mieści się w pozostałych wątkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec wychodzi na to, że w wątku "woj. opolskie" będę sam pisywał :szczerbaty:

 

Poza tym należałoby jeszcze utworzyć takie jak Czechy, Słowacja, etc.... przecież niemal wszystkie moje zdjęcia są z terytorium Czech, nawet te z Biskupiej Kopy(wieża jest na terenie Republiki ;))

 

Coś mi się zdaje, że za bardzo zaczynamy kombinować....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na 1 stycznia 2012

(...)

w każdej z kategorii

- woj.śląskie

-- obserwacje gór

-- obserwacje industrialu

-- komunikaty o widzialności i spotkania obserwacyjne

Jeszcze raz przypominaM - NIE MA MOŻLIWOŚCI PODZIAŁU NA KATEGORIE I PODKATEGORIE !

 

Czytajcie to co piszę zanim wpadniecie na jakiś pomysł. Gdyby można było tworzyć podfora to już dawno zrobiłbym porządek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja na 1 stycznia 2012

 

Pierwszy podział

- woj.śląskie

- woj.opolskie

- woj.małopolskie

- woj.podkarpackie

etc...

w każdej z kategorii

- woj.śląskie

-- obserwacje gór

-- obserwacje industrialu

-- komunikaty o widzialności i spotkania obserwacyjne

- woj.opolskie

-- obserwacje gór

-- obserwacje industrialu

-- komunikaty o widzialności i spotkania obserwacyjne

etc...

Tworzą sie już grupy fotografów zależnie od lokalizacji...najpierw Śląsk, teraz Podkarpackie...podział na lokalizacje jest idealny.

 

w kategorii "obserwacje gór" mają być oczywiście góry na zdjęciach a nie kominy czy budynki

w kategorii "obserwacje industrialu" mają być na zdjęciach budynki/maszty/kominy

Niezależne czy góry z góry czy z nizin, czy komin z gór czy z nizin...kategoria dotyczy tego co widać na zdjęciu a nie skąd zostało zrobione zdjęcie.

 

Do tego kategorie główne bez podziału na województwa. :

obserwacje chmur i zjawisk atm

obserwacje samolotów

garnek - zrzutka wszystkiego co nie mieści się w pozostałych wątkach.

łatwo powiedzieć - struktura forum to nie w kij dmuchał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.