Skocz do zawartości

Ach ta grypa


Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie dzisiaj wstałem po nieprzespanej nocy i poczułem się trochę dziwnie. Nie miałem kataru, bólu gardła, kaszlu czy innych doegliwości tylko bolała mnie głowa. Wziąłem więc termometr, zmierzyłem sobie temperaturę, odczytuję wynik i co? 38,3 stopni Celcjusza - wolnego sobie!

Wziąłem aspirynę, położyłem się do łóżka, po godzinie mierzę sobie temperaturę 37 stopni - no, już lepiej. Ułożyłem się wygodnie, zasnąłem, wstaję i znowu sobie mierzę temperaturę - 38,8 stopnia :oops: - do lekarza.

I na koniec werdykt - to grypa, zaraziłem całą rodzinę, mam brać antybiotyki i przez tydzień leżeć w łóżku.

Niezła perspektywa przed rozpoczynającym się we wtorem semestrem :Cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryk - spokojnie, to nie jest antybiotyk przeciwko grypie i wirusowym zapaleniom czegokolwiek. Nazywa się Bactrim i jeśli ma mnie wyleczyć, to wolę go brać bez względu na to czy moja lekarka ma "potajemny" kontrakt z firma, która go produkuje.,

A tak wogóle to mam dla Was najświeższe wiadmości - już mam 39,1 stopnia. Na pocieszenie mogę sobie powiedzieć, że to jest mój życiowy rekord, nigdy nie miałem takiej gorączki. Wziąłem paracetamol i zaraz mi pewnie spadnie - ale teraz znam przynajmniej "granicę" do jakiej mogę dojść 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Henrykiem - grypa to choroba wirusowa i organizm musi sam to cholerstwo zwalczyć. No chyba że jest to już pogrypowe zapalenie płuc, ale to na pewno nie w tym wypadku.

Radziłbym zażywać jak najwięcej Witaminy C, wapna musującego, soku z malin (napotne), miodu z b.ciepłym mlekiem i masełkiem (metoda jeszcze mojej babci), Sal - Emskie na mleku. Jak się będziesz pocił to temperatura sama spadnie.

Takie metody naturalne (zapobiegawczo Wit.C i soki owocowe) sprawiają, że na grypę nie chorowałem już dobrych kilka lat mimo braku szczepień.

Jestem też przeciwnikiem szczepień przeciwko grypie bo to upośledza siły obronne naszego organizmu.

Ten paracetamol, Coldrex - to ciut przereklamowane specyfiki, na mnie nie działają wogóle, nawet nie wiem ile bym tego wziął.

Na koniec - życzę szybkiego powrotu do zdrowia. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez te pier................ grype blisko półtora tygodnia byłem wyłączony z życia..........skonczyło się zapaleniem oskrzeli i nie pójściem nawet na jeden egzamin!

 

Leczyłem się niestety antybiotykiem (Duomox) nie dało się tego ominąc, do tego Tabcin (bardzo polecam, choc to zwykłey paracetamol + kilka innych trucizn) to w przypadku stadiów początkowych (poobserwacyjnych) działa rewelacyjnie i doskonale się po nim śpi.

 

Ja jako były spiewak i niedoszły (powiedzmy, że miałem nim być) śpiewak zawodowy miałem najbardziej na świecie zawalone gardło........i tu są 2 rzeczy, które działają na mnie rewelacyjnie - Drosetux i Guajazyl!

 

No to teraz koniec tej reklamy i nabijania kabzy producentom leków!

Trzeba się cholernie pilnocać............ja się załatwiłem na obserwacjach bo gdzie indziej :)

 

A tak wracając do reklamy ro na katar polecam Xylorhin......cholerstwo działa! A co do gorączki, to jak nigdy nie gorączkuje tak w tym roku tak jak Oskar miałem 39.5........myslałem, że umrę! (Ale ze mnie delikates co?) Szkoda, że nie mógł do mnie przyjechać Jurek to znaczy Aquarius on ma świetną lotniczą kurację..............................................................

 

No teraz pewnie dostanę szkołę od naszego forumowego lekarza Henryka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Janusz_P.

Jako zupełnemu amatorowi w branży lekarskiej wydaje mi się że antybiotyki przepisywane są przeciw powikłaniom, osłonowo a branie tego świństwa jak paracetamolu na obniżenie gorączki tylko przeszkadza organizmowi w prawodłowej walce z wirusem w wyższej temperaturze, wprawdzie łagodzi objawy ale przedłuża czas trwania infekcji :?: :roll:

Naturalne środki jak okład z młodej pierśi kobiecej (zaleca mi to zwykle na grypę lekaż domowy, niezły jajcarz) oraz uderzeniowa dawka witaminy C po 1g 3x dziennie i zaraz po 4-5 dniach jest po grypie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeeeeee :(:(:(

Właśnie wróciłem od lekarza, który stwierdził, iż nie jest to żadna grypa tylko zapalenie oskrzeli :?

Ale są też plusy

-nie jest tak zaraźliwe

-mogę chodzić na uniwerek, jeśli ktoś mnie będzie podwozić

-zarówno grypa jak i zapalnie oskrzeli trwają tydzień

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, od wczoraj biorę już dosyć silny antybiotyk - to właśnie ten, który nie wiedziałem po co mi jest potrzebny. Na razie się kumuluje przez 3 dni, potem zacznie działać. Tak powiedziała lekarka. Jutro wieczorem powinienem odczuć wyraźną poprawę, co nie znaczy oczywiście, że będę zdrowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.