Skocz do zawartości

Android i niebo


Viaderny

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie! (jak zwykle po dłuższej przerwie:)

 

Wybrałem ten dział gdyż jest tu tez mowa o oprogramowaniu.

Mianowicie mam pytanie : czy ktoś z Was kto używa PDA lub telefon oparty o system Android i zna jakieś oprogramowanie typu planetarium lub inne astronomiczne.

Mimo usilnych poszukiwań nie znalazłem nic takiego. Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam Viaderny

 

P.S. Ale się forum pozmieniało :) i bawcie się dobrze w Jodłowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukanie hasla "astronomy" w Android Market daje troche wynikow, z kultowym Google Sky na czele. Niestety nie znalazlem planetarium wspomagajacego obserwacje teleskopowe. Istniejace aplikacje co najwyzej pomagaja odszukac planety i zapoznac sie z gwiazdozbiorami. Przydatne moze byc jednak mobilne narzedzie do przewidywania flar Iridium, czy tez momentu zapadania zmierzchu.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na stronie www.cyrket.com można wyszukać, także wśród płatnych aplikacji.

Z czegoś podobnego jest PlanetariaX, ale jej działania nie znam, wysypuje

mi się (darmowa edycja) na moim Milestone.

Z innych ciekawych jest aplikacja do przeglądania zdjęć dnia z NASA.

Pozdrawiam,

Arek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czegoś podobnego jest PlanetariaX, ale jej działania nie znam, wysypuje mi się (darmowa edycja) na moim Milestone.
Moja Motorola Milestone (Android 2.1) sobie z nim radzi:

 

PlanetariaX-Milestone_m.jpg

 

 

Niestety juz nawet do obserwacji lornetkowych jest niezbyt przydatny.

Edytowane przez r.ziomber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Skleciłem prosty programik dla obserwatorów Jowisza, a szczególnie jego WCP. Nie jest on może zbyt imponujący, ale zważywszy na skromną ilość programów astronomicznych dla platformy Android być może okaże się on komuś potrzebny i pomocny, Poza tym... jak to mówią: "pierwsze koty za płoty", może uda się go jeszcze rozbudować lub stworzyć nowe programiki.

Jak by były jakieś problemy z jego uruchomieniem to dajcie mi cynk.

Program do ściągnięcia stąd.

agrs1.jpg

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeszcze jedna popierdółka zmęczona przeze mnie na Androida. Tym razem pora na księżyce Jowisza.

Program do ściągnięcia stąd.

 

P.S. Prośba do admina by może przeniósł ten wątek do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu.

ajupitermoons_vert.jpg

Edytowane przez jarzbi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Z innych programów w Markecie jest też:

- Astro Tools - planetarium, chyba troche lepsze merytorycznie od PlanetriaX, wiecej opcji wyswietlania, opcja z kompasem ( widzisz niebo na które celujesz telefonem ), ale gorzej z wydajnością - FREE - http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/astro-tools_vsjh.html

- Astro Panel *new - prognoza pogoda dla amatorów astronomii - chmury, seeing, przejrzystość, wiatr, temperatura, wilgotność - FREE - http://www.androidzoom.com/android_applications/weather/astro-panel-local-weather_rtva.html

- Astronomy Flashlight - czerwona latarka z ekranu z ustawialną jasnością - FREE - http://www.androidzoom.com/android_applications/tools/astronomy-flashlight_barfc.html

- Satellite AR - wyswietla na obrazie z kamery ( na zasadzie augumented reality ) ściezke przelatujących nad nami satelitów ( włacznie z ISS ), info na temat satelitów (iridium) - FREE - http://www.androidzoom.com/android_applications/books_and_reference/satellite-ar_nfml.html

- APOD - jak sama nazwa wskazuje pokazuje fotkę dnia z APOD - FREE - http://www.androidzoom.com/android_applications/media_and_video/apod_smtb.html

- NASA (APOD) Lite Live Wall - j.w. - FREE - http://www.androidzoom.com/android_themes/wallpapers/nasa-apod-lite-live-wall_rqds.html

 

Po wpisaniu NASA znajduje się cała masa programów z newsami, informacjami itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Hej

na markecie jest tego trochę - ze sprawdzanych mogę polecić

 

google sky - najlepsza mapa nieba :DAndroidmarket link

 

nasa app - oficjalna aplikacja nasa z nowinkami, zdjęciami itp - AM link

 

Mobile Obserwatory Pro (ok 11zł) - program zawiera pokaźną bazę wiedzy o tym co jest na niebie :P link - AM link

 

Niekoniecznie użytkowe ale ładnie wyglądające są żywe tapety z serii galaxy : Ice, Shadow, Inferno - są za free więc bez problemu można potestować

Edytowane przez macgreg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, niedawno się zarejestrowałem, stąd to mój pierwszy post.

Dla miłośników satelitów, a w szczególności flar Iridium i ISS, polecam Heavens Above (darmowa). Bardzo dokładna, przejrzysta, z bogatą bazą.

Edytowane przez Predi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeszcze jedna popierdółka zmęczona przeze mnie na Androida. Tym razem pora na księżyce Jowisza.

Program do ściągnięcia stąd.

 

P.S. Prośba do admina by może przeniósł ten wątek do jakiegoś innego, bardziej odpowiedniego działu.

 

 

Niedostępne. Może jakiś nowy link ?

 

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam SkySafari w wersji pro - dokładna mapa Księżyca, opisy powierzchni Planet, dokładne dane przestrzenne, orbita, oś czasu - można podejrzeć np. kiedy będzie widać WCP na Jowiszu i jak księżyce będą widoczne, ogromna baza obektów DS (>0.5GB do ściągnięcia po instalce) - to tylko przykłady. Program jest w trzech wersjach. Najlepsze na koniec: dokupić można moduł SkyFi i telefonik/tablet kręci większością montaży jak ta lala - stellarium z goto w jednym (u mnie NEQ-6). Bajka. Star Chart i Google Sky Map to jakieś nieporozumienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundroid - wschody, zachody, kulminacje ciał układu słonecznego - taka szybka ściągawka.

3D Sun - niezastąpiona dla tych, co patrzą przez teleskopy słoneczne, lub tych polujących na zorze.

Meteor Shower Calendar - ma przypominaczkę na pasku.

Satellite AR - całkiem niezłe zastosowanie Augmented Reality.

ISS Detector.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co aplikacji z księżycami Jowisza dostęp do statystyk rozmów i Id telefonu ?

Andrzej

 

Jak mam być szczery, to nie pamiętam ;-) Programiki te napisałem ponad dwa lata temu, gdy uczyłem sie programować pod Androida, więc pewnie większe uprawnienia znalazły się z rozpędu lub braku wiedzy. Mam gdzieś jeszcze nowszą wersję kodu z obsługą widgetu na pulpit, wiec jak ją znajdę, to zerknę na te uprawnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Jeszcze nikt nie napisał o Star Chart - https://market.android.com/details?id=com.escapistgames.starchart

 

attachicon.gifss-480-0-4.jpg attachicon.gifss-480-1-4.jpg attachicon.gifss-480-2-4.jpg attachicon.gifss-480-3-4.jpg

 

Dość atrakcyjny ale też dość wymagający. Cena - 2.99EUR.

 

Polecam na andka Star Chart. Do ściągnięcia z google sklepu - bezpłatnie.

 

Apka waży ok 37 MB.

 

Posiada katalog Messiera ze zdjęciami obiektów. Można podróżować w czasie. Wersja na noc i inne. Wersję podstawowa można rozbudować (odpłatnie) o info o satelitach, kometach, meteorach.

 

Apka jest przyjemna w obsłudze. Minusem jest brak spolszczenia. Dzięki apce nie muszę zabierać atlasów nieba.

 

A może macie inne apki na adndroida godne polecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.