Skocz do zawartości

Jodłów 2010 - Film ze zlotu


Patryk Kizny

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Jak pamiętacie, podczas zlotu w Bieszczadach wiosną tego roku nakręciłem "Krótki Film o Latających Montażach".

Dziękuję wszystkim oglądaczom za pozytywne recenzje i zainteresowanie tematem.

 

Dla przypomnienia tym, którzy widzieli, a także tym, którzy przegapili (są tacy?) film jest do oberzenia tutaj:

http://lookycreative...olio/astrofest/

 

Jeśli maci ochotę, a nie widzieliście, zapraszam także do obejrzenia jednago z moich ostatnich filmów - wprawdzie nie astro, ale mocno timelapse'owy i też częściowo nocny "The Dalescapes of Time":

http://lookycreative...lescapesoftime/

 

Dzięki Wam i Waszej żywej reakcji, a także dzięki zaproszeniu Adama, na zlot w Jodłowie mieliśmy okazję przyjechać większą ekipą - oczywiście filmowo. Chyba więc tworzy się nowa astro-tradycja.

W ciągu 2 dni zebraliśmy we czwórkę łącznie ponad 300GB surowego materiału, zarówno timelapse jak i filmowego, co będzie trzeba przejrzeć, przeliczyć (a timelapse'y wymagają sporej mocy obliczeniowej) i oczywiście zmontować.

Nie chcę w tym momencie uprzedzać wydarzeń, gdyż trudno mi ocenić, kiedy film będzie gotowy. Zajmie to jednak trochę czasu, więc proszę o cierpliwość.

 

Na smak poczęstuję was już w tym momencie kilkoma klatkami z sekwencji timelapse, które się już policzyły.

Jeśli czas pozwoli, postaram się na bieżąco wrzucać tutaj "zajawki" i materiały związane z powstawaniem filmu.

 

Zdrówko

Paco & ekipa

Jodlow2010_TL0024_001.jpg

Jodlow2010_TL0027_001.jpg

Edytowane przez Patryk Kizny
  • Lubię 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk gratuluje warsztatu. Bardzo ładnie.

 

Przy okazji mam jedno pytanie: w jaki sposób wykonujesz zoom podczas "ruchomych" ekspozycji ?

 

Pytasz pewnie w kontekscie timelapse? Do tej pory nie robiłem jeszcze timelapse'a z przeogniskowaniem, ale pracujemy nad nowym urządzeniem, które pozwoli kontrolować focus i zoom w trybie timelapse.

Podczas zlotu kręciłem natomiast ujęcia timelapse typu "dolly push" czyli z jazdą w kierunku obiektu. Były robione przy pomocy nowego slidera DitoGear DriveCam™ Slider, który testowaliśmy.

 

Zdrówko.

 

BTW. Zapraszam wszystkich do "połączenia się ze mną" na Facebooku. Wrzucam tam rózne ciekawe bieżące rzeczy w tematach filmowych.

http://facebook.com/patryk.kizny - Profil

http://facebook.com/pacocreative - Strona

Edytowane przez Patryk Kizny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"The Dalescapes of Time" to świetny filmik oczywiście moje zachwyty to opinia laika, kompletnie nie znającego tematu ale bardzo przyjemnie się go ogląda jest trochę cukierkowy i niesłychanie plastyczny. Na prawdę niezły.

 

Pozdrawiam

 

p.s. Tak jak pisał Pieters niezła zajawka, czekam na film o zlocie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, masakra. w jaki sposób taki efekt HDR'owy efekt uzyskałeś? aparat (kamera?) ma taki szeroki zakres totalny czy obrabiałes specjalnie zdjęia przed składaniem?

a właśnie, HDR na filmach to rzadkość, tym większe brawa dla twórcy filmu, właściwie to przypominam sobie tylko przypadki gdzie były to filmy właśnie z przyspieszonym czasem, bo można je "kręcić" robiąc normalne zdjęcia a więc korzystać z dobrodziejstw formatu raw o dużej dynamice.

 

(ciekawe czy istnieją dostępne dla zwykłych śmiertelników technologie kręcenie filmów HDR o normalnej szybkości? czy tylko użycie wielu kamer o różnych przesłonach i liczenie na to że klatki zarejestrują się w tym samych momentach i dadzą sie połączyć?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze, masakra. w jaki sposób taki efekt HDR'owy efekt uzyskałeś? aparat (kamera?) ma taki szeroki zakres totalny czy obrabiałes specjalnie zdjęia przed składaniem?

 

Na każdą pojedynczą klatkę filmu składają się 3 sub-ekspozycje z bracketingiem +/-2 EV, które potem zostały przerobione do HDR'a 32 bpp i zmapowane to 16-bitowej przestrzeni barwnej.

Potem montaż, obróbka kolorystyczna i rendering do 8 bitowej przestrzeni barwnej, którą można wyświetlić w całości na monitorach komputera.

 

Jeśli interesują Cię szczegóły, sprawdź tego posta dotyczącego workflow:

http://lookycreative.com/lang/en/know-how/timelapse-postproduction-workflow/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdą pojedynczą klatkę filmu składają się 3 sub-ekspozycje z bracketingiem +/-2 EV, które potem zostały przerobione do HDR'a 32 bpp i zmapowane to 16-bitowej przestrzeni barwnej.

Potem montaż, obróbka kolorystyczna i rendering do 8 bitowej przestrzeni barwnej.....

 

 

No to Twój komputer ma kupę liczenia , ale efekt ...... Bezcenny .

 

Miło było Was poznać i popatrzeć na Waszą pracę , Dziękuję i do zobaczenia.

 

Pozdr.

Edytowane przez tomero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na każdą pojedynczą klatkę filmu składają się 3 sub-ekspozycje z bracketingiem +/-2 EV, które potem zostały przerobione do HDR'a 32 bpp i zmapowane to 16-bitowej przestrzeni barwnej.

Potem montaż, obróbka kolorystyczna i rendering do 8 bitowej przestrzeni barwnej, którą można wyświetlić w całości na monitorach komputera.

 

Jeśli interesują Cię szczegóły, sprawdź tego posta dotyczącego workflow:

http://lookycreative.com/lang/en/know-how/timelapse-postproduction-workflow/

 

dzięki Patryk, kawał dobrej roboty odwaliłeś. przesyłam sobie linka do pracy gdzie go dokładnie przeanalizuje podczas nudniejszych chwil :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.