Skocz do zawartości

No i po konkursie


jpatka

Rekomendowane odpowiedzi

Przez pięć tygodni miałem wspaniała robotę. Choć czasami było ciężko, bo chciałoby się każdemu dać 10 punktów, a tu nie można. Zasady oceny srogo traktowały Uczestników, którzy wkładali wiele pracy i wysiłku w swoje dzieła. Ocenianie innych jak zwykle nie jest łatwe.

 

Już dzisiaj piszę się na kolejną edycję. Choć z punktu widzenia uczestników warto ją prowadzić w wakacje. Mają Oni wtedy więcej czasu na obserwacje, bo nie gonią ich zajęcia w szkole. A każdy chce wypaść jak najlepiej. Nie każdy wytrzymał tempo 4 prac w konkursie. No cóż wygrywają najlepsi, ale ważne, że podjęli trud. Wielu nawet nie spróbowało. Czyli i tak są od nich lepsi. Może warto dla nich ufundować jakąś nagrodę-pamiątkę? Mam nadzieję, że organizator znajdzie coś ciekawego (koszulka z nadrukiem, dyplom).

 

Były co prawda prace słabe - nieliczne. Ale za możliwość czytania pięknych prac oddam wszystko. Uczestnicy mieli wiele wspaniałych pomysłów, a i wielu przy tym się nauczyło więcej niż przypuszczają. Ja sam nauczyłem się wiele. Za co bardzo dziękuję.

 

Teraz kolejny cel przed nimi OMSA. Oby im wszystkim udało się go osiągnąć. Czy ktoś już jest chętny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda- pod koniec było ciężko z siłami i czasem na obserwacje, ale nikt nie mówił, że będziemy mieli łatwo. Nic nie przychodzi za darmo. Trzeba włożyć trochę wysiłku. Ale za to potem są profity :) .

A na celowniku nie tylko OMSA. Olimpiada Astronomiczna już ruszyła i pierwsza seria zadań czeka na rozwiązanie. No i trochę mniej związana z astronomią Olimpiada Fizyczna. Szykuje się masa roboty na koniec 2010 roku. Na pewno nie będzie nudno :D .

 

pozdrawiam

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za współpracę. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć czynnie w tym wydarzeniu, to było ciekawe doświadczenie. Najbardziej cieszy mnie fakt, że z tygodnia na tydzień poziom wpisów rósł, a to oznacza, że nasza praca miała wymierny efekt.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Krzysztof Kida

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, szczególnie ZLOCE, które wyszły z inicjatywą i stworzyły ten konkurs, jest to świetny sposób na popularyzację astronomii, zachęcenia do spojrzenia w niebo oraz wspólną rywalizację. Myślę że wiele wiedzy astronomicznej posiadłem oraz nauczyłem się kilka praktycznych rzeczy. Dziękuje uczestnikom za rywalizację. Wszystkim sponsorom którzy przegotowali dla nas wiele wspaniałych nagród rzeczownych. Prawda, część z nich ich nie otrzyma ale najważniejsza jest wspólna zabawa i miły sposób spędzenia, czasami, nudnych dni. Myślę też że wiele również nauczyli się od nas mentorzy oraz organizatorzy którzy posiedli doświadczenie w takich konkursach, jak lepiej je przygotować, uwygodnić pracę mentorów czy chronić konkurs przed oszustami. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

 

Sebastian1996

Edytowane przez sebastian1996
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taak...

 

Konkurs będę wspominać miło. Nie było łatwo, ale przecież o to w tym chodzi. Trzeba się trochę wysilić, aby napisać dobrą pracę, ale też potem się taką pracę miło czyta. Czekam z niecierpliwością na drugą edycję konkursu... ;)

 

Pozdrawiam

Przemek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten konkurs był naprawdę świetną zabawą. A przede wszystkim zmobilizował mnie do wykonywania obserwacji, dzięki czemu mam co opisać w zadaniu obserwacyjnym na Olimpiadę Astronomiczną :) Dzięki za super zabawę! To czego nauczyłam się przez te wakacje będzie jeszcze procentować w przyszłości większą liczbą obserwacji. :)

 

Ale pomysł o koszulkach dla uczestników konkursu bardzo mi się podoba. Popieram :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także dziękuję za rywalizację oraz informacje jakie udało mi się uzyskać z prac uczestników, a przy tym zwiększyć swoje doświadczenie w dziedzinie astronomii amatorskiej.

Myślę, że to wspaniałe przedsięwzięcie, które jednak w jakimś stopniu łączy ludzi, choćby nawet wspólna pasją.

Wszystkie informacje zawarte we wpisach mogę teraz wykorzystać w praktyce, bo przecież jesień to wspaniały okres do obserwacji. Dlatego już teraz mogę szukać nowych ciekawych tematów do kolejnej edycji konkursu - mam nadzieję, że nadejdzie :rolleyes:

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników i mentorów, którzy wiele sobie pomogli poprzez ten wspaniały projekt,

Sylwek Sobieszczański :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuje bardzo, przede wszystkim tym osobą, które wpadły na pomysł stworzenia konkursu i zrealizowania go. Dziękuje mentorom za pomoc i ocenę prac, a uczestnika za rywalizacje. :) Mogłem się nie jednego nauczyć dzięki temu konkursowi i zdobyć doświadczenie, które na pewno przyda się na przyszłość. Pozdrawiam :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.