Jump to content

No i po konkursie


Recommended Posts

Przez pięć tygodni miałem wspaniała robotę. Choć czasami było ciężko, bo chciałoby się każdemu dać 10 punktów, a tu nie można. Zasady oceny srogo traktowały Uczestników, którzy wkładali wiele pracy i wysiłku w swoje dzieła. Ocenianie innych jak zwykle nie jest łatwe.

 

Już dzisiaj piszę się na kolejną edycję. Choć z punktu widzenia uczestników warto ją prowadzić w wakacje. Mają Oni wtedy więcej czasu na obserwacje, bo nie gonią ich zajęcia w szkole. A każdy chce wypaść jak najlepiej. Nie każdy wytrzymał tempo 4 prac w konkursie. No cóż wygrywają najlepsi, ale ważne, że podjęli trud. Wielu nawet nie spróbowało. Czyli i tak są od nich lepsi. Może warto dla nich ufundować jakąś nagrodę-pamiątkę? Mam nadzieję, że organizator znajdzie coś ciekawego (koszulka z nadrukiem, dyplom).

 

Były co prawda prace słabe - nieliczne. Ale za możliwość czytania pięknych prac oddam wszystko. Uczestnicy mieli wiele wspaniałych pomysłów, a i wielu przy tym się nauczyło więcej niż przypuszczają. Ja sam nauczyłem się wiele. Za co bardzo dziękuję.

 

Teraz kolejny cel przed nimi OMSA. Oby im wszystkim udało się go osiągnąć. Czy ktoś już jest chętny?

Link to post
Share on other sites

To prawda- pod koniec było ciężko z siłami i czasem na obserwacje, ale nikt nie mówił, że będziemy mieli łatwo. Nic nie przychodzi za darmo. Trzeba włożyć trochę wysiłku. Ale za to potem są profity :) .

A na celowniku nie tylko OMSA. Olimpiada Astronomiczna już ruszyła i pierwsza seria zadań czeka na rozwiązanie. No i trochę mniej związana z astronomią Olimpiada Fizyczna. Szykuje się masa roboty na koniec 2010 roku. Na pewno nie będzie nudno :D .

 

pozdrawiam

Mateusz

Link to post
Share on other sites

Ja również dziękuję za współpracę. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć czynnie w tym wydarzeniu, to było ciekawe doświadczenie. Najbardziej cieszy mnie fakt, że z tygodnia na tydzień poziom wpisów rósł, a to oznacza, że nasza praca miała wymierny efekt.

 

Życzę powodzenia i pozdrawiam

Krzysztof Kida

Link to post
Share on other sites

Chciałbym podziękować wszystkim osobom, szczególnie ZLOCE, które wyszły z inicjatywą i stworzyły ten konkurs, jest to świetny sposób na popularyzację astronomii, zachęcenia do spojrzenia w niebo oraz wspólną rywalizację. Myślę że wiele wiedzy astronomicznej posiadłem oraz nauczyłem się kilka praktycznych rzeczy. Dziękuje uczestnikom za rywalizację. Wszystkim sponsorom którzy przegotowali dla nas wiele wspaniałych nagród rzeczownych. Prawda, część z nich ich nie otrzyma ale najważniejsza jest wspólna zabawa i miły sposób spędzenia, czasami, nudnych dni. Myślę też że wiele również nauczyli się od nas mentorzy oraz organizatorzy którzy posiedli doświadczenie w takich konkursach, jak lepiej je przygotować, uwygodnić pracę mentorów czy chronić konkurs przed oszustami. Jeszcze raz dziękuje i pozdrawiam.

 

Sebastian1996

Edited by sebastian1996
Link to post
Share on other sites

Ten konkurs był naprawdę świetną zabawą. A przede wszystkim zmobilizował mnie do wykonywania obserwacji, dzięki czemu mam co opisać w zadaniu obserwacyjnym na Olimpiadę Astronomiczną :) Dzięki za super zabawę! To czego nauczyłam się przez te wakacje będzie jeszcze procentować w przyszłości większą liczbą obserwacji. :)

 

Ale pomysł o koszulkach dla uczestników konkursu bardzo mi się podoba. Popieram :D

Link to post
Share on other sites

Ja także dziękuję za rywalizację oraz informacje jakie udało mi się uzyskać z prac uczestników, a przy tym zwiększyć swoje doświadczenie w dziedzinie astronomii amatorskiej.

Myślę, że to wspaniałe przedsięwzięcie, które jednak w jakimś stopniu łączy ludzi, choćby nawet wspólna pasją.

Wszystkie informacje zawarte we wpisach mogę teraz wykorzystać w praktyce, bo przecież jesień to wspaniały okres do obserwacji. Dlatego już teraz mogę szukać nowych ciekawych tematów do kolejnej edycji konkursu - mam nadzieję, że nadejdzie :rolleyes:

 

Serdecznie pozdrawiam wszystkich uczestników i mentorów, którzy wiele sobie pomogli poprzez ten wspaniały projekt,

Sylwek Sobieszczański :D

Link to post
Share on other sites

Ja również dziękuje bardzo, przede wszystkim tym osobą, które wpadły na pomysł stworzenia konkursu i zrealizowania go. Dziękuje mentorom za pomoc i ocenę prac, a uczestnika za rywalizacje. :) Mogłem się nie jednego nauczyć dzięki temu konkursowi i zdobyć doświadczenie, które na pewno przyda się na przyszłość. Pozdrawiam :))

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Haha
    • Like
   • 17 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 117 replies
  • Aktualizacja silnika Astropolis - zgłaszanie uwag
   Dzisiaj zaktualizowaliśmy silnik Astropolis do najnowszej wersji (głównie z powodów bezpieczeństwa). Najpoważniejsze błędy zostały już naprawione, ale ponieważ aktualizacja jest dosyć rozbudowana (dotyczy także wyglądu), drobnych problemów na pewno jest więcej. Bez was ich nie namierzymy. Dlatego bardzo proszę o pomoc i wrzucanie tu informacji o napotkanych problemach/błędach.
    • Like
   • 214 replies
  • Insight Investment Astrophotographer of the Year 2020 – mój mały-wielki sukces :)
   Jestem raczej osobą która nie lubi się chwalić i przechwalać… ale tym razem jest to wydarzenie dla mnie tak ważne, że postanowiłem podzielić się z Wami tą niezwykle radosną dla mnie wiadomością.
    
   Moja praca zajęła pierwsze miejsce w kategorii „Planety, komety i asteroidy” podczas tegorocznego konkursu Insight Investment Astronomy Photographer of the Year 2020.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 85 replies
  • Zobaczyć powierzchnię Wenus.... - mapa promieniowania termicznego (sezon 2020)
   Zacznę od zdjęcia a potem będą technikalia, opisy zbierania materiału oraz informacje o obróbce
   6 maja faza Wenus zmalała poniżej 20% więc zaczął się najlepszy okres kiedy możemy podejmować próby rejestracji promieniowania termicznego powierzchni Wenus. Czas ten potrwa mnie więcej 17-18 maja kiedy to planeta będzie już zbyt blisko Słońca i kontrast zmaleje uniemożliwiając (lub utrudniając) rejestrację tego zjawiska.
    • Love
    • Thanks
    • Like
   • 30 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.