Skocz do zawartości

Ludzie nie byli na Księżycu?! Dosyć konspiracji.


Adam_Jesion

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj znowu spotkałem się w mainstreamowych mediach z podsycaniem teorii o rzekomej mistyfikacji misji księżycowych. Konspiracja ta dosyć dobrze ilustruje ludzką głupotę. Pokazuje także coś jeszcze: wiarygodność mediów, a konkretnie - siłę z jaką wtłacza do ludzkich głów każdą wymyśloną bzdurę, do tego stopnia, że nikomu nie chce się już nawet weryfikować tych "oczywistych" prawd.

 

Jeżeli media mają wielką siłę kreowania głupot, to zakładam, że jedyną opcją odkręcenie tych bzdur są - także media. Postanowiłem założyć wątek, żebyśmy wszyscy mogli do niego linkować, jeżeli pojawi się kolejny raz pytanie: czy ludzie byli na Księżucu. Według mnie, prezentowany poniżej materiał jest NAJLEPSZYM z tych, które widziałem. Zrealizowany jest lekko - w sam raz dla kogoś, kto nie ma pojęcia o podstawach fizyki i wiedzy o kosmosie.

 

Polecam każdemu!

 

Part 1

http://www.youtube.com/watch?v=mefEKqzq8cg&feature=related

 

Part 2

http://www.youtube.com/watch?v=RfKItI-cHPM&feature=related

 

Part 3

http://www.youtube.com/watch?v=NOv_zvM-oJQ&feature=fvw

 

Part 4

http://www.youtube.com/watch?v=oCNV1hiKpLI&feature=related

 

Part 5

http://www.youtube.com/watch?v=0dTATMEJSuQ&feature=related

 

 

 

PS. Użyłem tu celowo kilka słów-kluczy, żeby google zindexował ten post ;) MOON HOAX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najdobitniej skwitowała hoaxerów kobitka z APACHE POINT OBSERVATORY w 5 części Mythbusters Moon Landing Hoax. Ignorancja rozplenia się jak zaraza, bo sprzyjają temu media, skupione na polityce, sensacji i rozrywce z pominięciem edukacji. Czytając wypowiedzi o tematyce lądowania na Księżycu, na onecie lub wp, odnosi się wrażenie że ich autorzy uważają się za fachowców wielu dziedzin. To intrygujące zjawisko socjologiczne, warte poważnego zbadania. My natomiast, róbmy swoje. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem, ale ten filmik zaprezentowany przez Aldebarana to pochwała ignorancji w czystej postaci. Sonda z lat 90., nie dysponująca dużą rozdzielczością (bo była skrajnie tania!) nagle stąd ni zowąd rejestruje tyle szczegółów? Ciekawe, że nie ma w tym wymyślnym filmiku obrazów z LRO czy choćby Kaguyi...

 

Proponuję, by Aldebaran zamiast pisać 'dla ciekawskich' wpierw wrócił do podstaw, a potem proponował coś dla zainteresowanych. Już w tej chwili nawet w języku polskim jest kilka stron, które pomogą ci się douczyć i nie robić takich wpadek jak ta powyższa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś powiedział "kłamstwo powtórzone 10 razy staje się prawdą". Niestety po części miał rację, bo jeśli media 10 razy powtórzą bzdurę, nawet jeśli to będa pajace na youtube, to dla wielu stanie się to wielkim niepodważalnym faktem. Później odezwiesz się na temat misji na księżycu, a ludzie wokół Ciebie <oczywiście jak wspomniał Adam, niezbyt znający fizyke i tak dalej> spojrzą na Ciebie jak idiotę i powiedzą "na księzycu ? przecież człowiek nie był na księżycu, to jeden wielki wałek, nie widziałes filmu 'xxx' w internecie ?"

 

Cóż tak to niestety jest.

 

A ogólnie to zabieram się właśnie za oglądanie, i fajnie że ktoś to w końcu wrzucił, obejrzę z ciekawością ;)

Choć jak wspomniał bamus, niektórym nawet coś takiego nie pomoże i dalej będą się zachwycać teoriami spiskowymi...

 

 

p.s co do aldebarana, to czy to nie ten gimnazjalista, który usiłował nam wcisnąć wielką prawdę davida wilcocka o roku 2012 ;? Oj, obawiam się że nikt nie kupi tego filmiku

Edytowane przez anum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASA powinna na każdym kroku potwierdzać że lądowanie było fałszerstwem, utajnić wszystkie dokumenty i zdjęcia i ocenzurować ten odcinek mythbusters.

 

wtedy zwolennicy spisków musieliby szukać drugiego dna i udowadniać że to jednak była prawda, bo przecież poddając się oficjalnej propagandzie straciliby twarz :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NASA powinna na każdym kroku potwierdzać że lądowanie było fałszerstwem, utajnić wszystkie dokumenty i zdjęcia i ocenzurować ten odcinek mythbusters.

 

wtedy zwolennicy spisków musieliby szukać drugiego dna i udowadniać że to jednak była prawda, bo przecież poddając się oficjalnej propagandzie straciliby twarz :P

 

Heh, to fakt :) Teoria spiskowa przestaje żyć kiedy jej podmiot staje się prawdą. Pewien gatunek ludzi musi zawsze i wszystko negować. Powiesz - niebo jest niebieskie, to on zacznie zastanawiać się, czemu... Na pewno jest zielone, tylko rząd je przefarbowuje na niebiesko, żeby coś ukryć.

 

Na głupotę, spiski, naiwność, jest tylko jedno lekarstwo... wiedza. Celowo nie napisałem "wykształcenie", czy "nauka", bo niestety - to że ktoś jest doktorem w jednej dziedzinie nie chroni go przed ignorancją w innej. Niestety...

 

W teorii roku 2012 wykorzystywany jest często pewien astrofizyk (faktycznie ma tytuł naukowy w tej dziedzinie), którego coś mocno poraziło na umyśle i otworzył się na "nowy porządek". Masakra :)

 

Jest też astronauta, którego nawiedziło UFO i teraz wszędzie je widzi. Bohater spiskowców... psia jego mać ;) Bo jeżeli on mówi "prawdę" to logicznie rzecz biorąc - inni astronauci kłamią, a w najlepszym razie - ukrywają prawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co chodzi? O to czy ludzie byli na Księżycu czy o to, czy udokumentowane z tego wydarzenia taśmy są prawdziwe?

Przecież to już nie są żadne teorie tylko fakt. Ludzie na Księżycu byli, ale nagrania nie przetrwały, więc nagrano je w studio. Na Discovery Historia leciał film dokumentalny wyjaśniający tą sprawę. Wypowiadały się w nim osoby pracujące w rządzie w tamtych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc chciałbym pojechać do Roztok, ale nie chciałbym zostać wyśmiany. Interesuje się nowym porządkiem świata "teorią spiskową" wyrwaną ze świata Orwella uważam że taki pejzaż może się niedługo wyłonić przed nami, podobny temat znajduje się w książce "Nowy Wspaniały Świat" Huxley'a, przy okazji jego brat Julian był eugenikiem, więc raczej nie pisał tego z wyobraźni. Uważam że na pewno Apollo 13 wylądował na księżycu, jak również to że rząd USA ukrywa przed społeczeństwem wiele rzeczy, przepraszam za ten filmik było to w głupie z mojej strony. Miej otwarty umysł, ale nie na tyle aby mózg ci wypadł, już licealista. :Boink:

Edytowane przez Aldebaran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mogę zapytać, jakie posiadasz kompetencje w tych tematach? Bo chyba nie jest to wiedza zaczytana tu i ówdzie - np. na stronkach internetowych (włącznie ze śmietnikowym YT), czy książkach bestsellerowych? Rozumiem, że w każdym z tych projektów spiskowych wykonałeś samodzielnie choć minimalne śledztwo merytoryczne? Bo przecież nie powtarzałbyś cudzych bzdur bez weryfikacji?

 

W takim razie z chęcią poznam ten przewód dowodowy. Zacznijmy od misji księżycowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo widzę, że już jeden spisek zweryfikowałeś :) Zniknął z Twojego postu. Dobrze, oby tak dalej.

 

Dla tych, co nie zdążyli przeczytać - Aldebaran z całą stanowczością oświadczył, że Amerykanie, owszem, byli na Księżycu, ale... filmy prezentowane są nagrane w studiu. Czemu? Bo zapewne nie mogli pokazać oryginalnych, bo... :) Masakra.

 

A więc jeszcze raz - czemu i na jakiej podstawie twierdzisz, że prezentowane filmy z misji Apollo nie są prawdziwe? Poproszę chociaż 1, jedyny dowód.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sprawie księżyca jestem sceptyczny, źle mnie zrozumiałeś ludzie byli na księżycu, możliwe że coś tam jest lecz aby to sprawdzić musiałbym osobiście to sprawdzić co jest niemożliwe. Sprytna strategia jednak w innych sprawach jak scentralizowany światowy rząd wyłania się powoli przed nami. W ameryca starają się stworzyć związek w którym znajdą się takie państwa jak USA, Kanada, Meksyk. Kiedy dojdzie to do skutku, oby nie, UA połączy się z UE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym tą konwersacje wstrzymać do wyjazdu w Rozotki, nie dlatego że nie mam argumentów, albo się zapomni. Lecz dlatego iż pan Adam stara się mnie ośmieszyć przez potwierdzanie tych teorii i jeśli jednej z nich nie potwierdzę to przegrałem. Wolę to zrobić osobiście i na spokojnie, a nie odrzucać zarzuty że jestem łatwo wierny i co usłyszę dziwacznego odrazu uwierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w sprawie księżyca jestem sceptyczny, źle mnie zrozumiałeś ludzie byli na księżycu, możliwe że coś tam jest lecz aby to sprawdzić musiałbym osobiście to sprawdzić co jest niemożliwe. Sprytna strategia jednak w innych sprawach jak scentralizowany światowy rząd wyłania się powoli przed nami. W ameryca starają się stworzyć związek w którym znajdą się takie państwa jak USA, Kanada, Meksyk. Kiedy dojdzie to do skutku, oby nie, UA połączy się z UE.

Od kiedy jesteś sceptyczny? Od momentu wrzucenia przez ciebie tego filmu, czy od momentu wykasowania tej teorii z Twojego postu?

 

Polityka mnie nie interesuje, raz, że nie badałem nigdy historii polityki rządu USA, a dwa, nie mam wiedzy z ekonomii światowej wystarczającej do analizowania tego typu teorii. Rozumiem, że ty ją posiadasz? Nie będę Ciebie męczył o źródła tych informacji, bo wiem, co mi zapodasz - zapewne filmik z YT, albo link do strony, jedynej, prawdziwej, niezależnej. Mamy tu doktoryzowanych politologów. Może ich zapytasz o zdanie? Czy może zdanie zaprzeczające fascynującej teorii spiskowej Ciebie nie interesuje?

 

Chciałbym tą konwersacje wstrzymać do wyjazdu w Rozotki, nie dlatego że nie mam argumentów, albo się zapomni. Lecz dlatego iż pan Adam stara się mnie ośmieszyć przez potwierdzanie tych teorii i jeśli jednej z nich nie potwierdzę to przegrałem. Wolę to zrobić osobiście i na spokojnie, a nie odrzucać zarzuty że jestem łatwo wierny i co usłyszę dziwacznego odrazu uwierzę.

 

Fakty lepiej się opisuje, niż opowiada. Co innego "wiara". Nie chce Ciebie ośmieszać, bo i czemu? Ja nie piszę o Tobie, ale o Twoich teoriach. Jeżeli wszystko, o czym piszesz, lub chciałbyś napisać, opierasz na wierze w "coś", co przeczytałeś, obejrzałeś, to serdecznie radzę, abyś przestał tracić czas i zajął się studiowaniem faktów na własną rękę. Gwarantuję Ci, że z każdą spiskową teorią będzie tak, jak z tą przytoczoną przez Ciebie misją księżycową. Nagle odkryjesz całą masę faktów, które całkowicie odpowiedzą Ci na pytanie, dlaczego ludzie z wiedzą śmieją się z teorii spiskowych. Spróbuj. To naprawdę lepsza droga, niż robić z siebie niepoważną osobę wierzącą w gnioty pisane przez amerykańskich cwaniaczków z poważnymi zaburzeniami osobowości.

Edytowane przez Adam_Jesion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam bym chętnie posłuchał np, nie żebym wyśmiewał czy coś broń boże, ja lubię czytać teorie spiskowe ;)

Aldebaran, na świecie we wszystkim chodzi o pieniądze. Ksiązki, czy nazwiska które przytaczasz, znając życie, autorzy napisali je żeby zdobyć sławę i pieniądze, choć w sumie dopuszczam myśl że niektorych z nich oszaleli do tego stopnia żeby wierzyć w to co piszą <a co jest totalnie bezpodstawne najczęściej> Co do UFO, to ja też widziałem wiele filmików na których ktoś rzekomo udowadnia że UFO istnieje, a potem okazało się że to wszystko kity. Każdy kto myśli logicznie, wie że nie latają w pobliżu ziemi żadne pojazdy obcej cywilizacji, bo to zwyczajnie niemożliwe, takie są ograniczenia prędkości, tak dalekie są odległości, że po prostu nie i koniec. Wszystko to poszukiwanie sławy i "kapuchy".

A argumenty często przytaczane, są warte tyle co argumenty autorów mitu o lądowaniu na księżycu <czyli flaga była pomarszczona bo pewnie wiało <haha> ten za nisko podskoczył, temu się nie podobało światło, a ten powiedział że nie ma spalin <oczywiście nie wiedząc nic o silniku ani paliwie> i tak dalej i tak dalej... Mówiąc szczerze, szkoda czasu na oglądanie niektórych filmików na youtube, wierzenie w to, próbowanie wmawiania tego ludziom, a na końcu, i tak okaże się że to był stek bzdur. Tak to jest z tymi teoriami o nowej epoce, koncu swiata, 2012, ladowaniu na ksiezycu i tym podobnych.

 

no bo nie bądźmy śmieszni, te wielkie nazwiska od tych teorii, Ci co pisza książki, nie robią przecież tego bezinteresownie, zgarniają za to ładną kapuchę a przy okazji trochę sławy, czyli chyba to co chciałby prawie każdy człowiek <ja też>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.