Skocz do zawartości

Kosmos-tajemnice wszechświata


gregohr

Rekomendowane odpowiedzi

Z góry przepraszam ze umieszczony w złym dziale, proszę o przeniesienie.

Ostatnio w kiosku zobaczyłem że ukazał się 1 numer gazety "Kosmos Tajemnice Wszechświata".

Nie czekając od razu zakupiłem pierwszy numer wraz z płytą.

Gazeta jest godna polecenia , zawarto w niej dużo ciekawych informacji.

Dodatkowo jeżeli zamówimy prenumeratę w prezencie dostajemy "chińska" lunetę:) ( pewnie do czegoś się przyda;p)

Także więc nie czekajcie KUPUJCIE:)

Pozdrawiam

Gilbii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gregohr Co prawda nie jestem skrupulatnym "pszeszukiwaczem" forum ale coś więcej na-pewno się dowiedziałem z tej gazetki ( filmu jeszcze nie obejrzałem)

Ale na pewno cała ta wiedza jest lepiej " sklejona w całość". Czyta się wygodnie i miło:):) Szczerze polecam:)

Pozdrawiam

Gilbii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.

Co do czasopisma, to zdecydowanie za mało treści i stron a za dużo ,,komputerowych obrazków" (bo zdjęciami nie pogardzam;) ).

Chyba rozsądniejsze jest kupić kilka książek, choć pozostaje kwestia filmu - zobaczymy ocenimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na lunetę nie liczyłbym na waszym miejscu.. z tego co się orientowałem jest firmy typu no name (pewnie o wartości nie więcej niż 20 -30 zł) - lepiej korzystać z lornetki, by nie zrazić się do obserwacji.

...

Zdajemy sobie z tego sprawę. Żartowaliśmy tylko :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już po filmie...

i całkiem nieźle :yes:

Mi osobiście nigdy nie podobały się programy typu Discovery, gdzie emocje były ważniejsze od treści.

W filmie z czasopisma wszystko zostało dość w jasny sposób przedstawiony, ale nie bez przesady (jak to mają w naturze powszechne super amerykańskie dokumenty dla przeciętnego zjadacza hamburgerów).

Zdziwiła mnie jedynie postać astronomki, wykonującej taniec brzucha, wyglądem przypominająca ,,skinhead girl" (no, ale w końcu Amerykanka :D ).

Jak na niecałe 3 zł za film 44 minutowy polecam: początkującym i średnio zaawansowanym, a absolwentom astronomii wskazać mogę jedynie fajne animacje. :unsure:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Mam takie pytanie, czy warto zbierać czasopismo dla samej wiedzy, cyt. czasopisma plus film dvd?

Darując sobie ten cały teleskop, który jest marnej jakości.

 

Pozdrawiam.

 

Trudno ocenić na podstawie pierwszego numeru. Samo czasopismo nie dostarcza obszernej wiedzy, natomiast film, tak jak napisałem wcześniej, został ciekawie zrealizowany o charakterze - w miarę możliwości - naukowym. Niestety nie znalazłem informacji o czym będzie numer drugi.

 

Aaa i jeszcze jedna zaleta - jest aktualny i oparty na danych z przed kilku miesięcy. Do tej pory przyzwyczaiłem się, że dane z książek kończą się na latach 1990-2005 :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS No i oczywiście należy wziąć pod uwagę, że przy całej kolekcji to spory wydatek. Za to możemy kupić teleskop + wypożyczać książki z biblioteki i efekt będzie pewnie lepszy, oczywiście jeszcze trzeba chcieć po nie się udać i przeczytać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobry teleskop na allegro kosztuje w granicach 170 zl

a gazetka to glownie zrodlo najnowszych informacji, wiedza jak najbardziej aktualna :)

chyba zapomniałeś o jednym zerze :astronom:

za 170 możesz kupić średniej klasy lornetkę

 

Jest tyle tematów o sprzęcie astronomicznym, wystarczy poszukać a nie wprowadzać innych w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i miłej pani kioskarki załatwione, że będzie co dwa tygodnie odstawiać mi jeden numer. Raczej zbiorę wszystkie! ;)

 

Aha! Pierwszy numer 3 zł, drugi 6 zł, a następne 10 zł. Czy od drugiego 10 zł? Nie pamiętam. Ale tak jakoś coś w to coś będzie ;)

Edytowane przez Sabazios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.