Skocz do zawartości

Kosmos-tajemnice wszechświata


gregohr

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam sobie kupić teleskop lub mikroskop. wybrałem mikroskop ale przy innnych okazjach kupię teleskop.

Jak się ktos interesuje wszechświatem to mogą mu się przydać.

Niektórzy to nawet szukają na niebie gwiazdozbiorów, wię może im się przydać ta mapa konstelacj :D

Jaki masz teleskop??

jakiś dobry :friends:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mama do was pytanie ja zaczołem zbierać kosmos tajemnice wszechśwta od pirwszej części i chcę zbierać do końca ale zapomniałem wysłać tego listu do was o teleskop i czy jak uzbieram wszystkie cześci kosmos tajemnice wszechświata to czy też dostane teleskop? bo bardzo mi na tym zależy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POPRAWKA

tzn 1,2,4 i 5 :)0- BEZ nr 3!!!!

 

Numer 1. wraz z filmem PLANETY POZASŁONECZNE.

W poszukiwaniu "drugiej Ziemi".

 

Numer 2. wraz z filmem KOSMICZNE PODRÓŻE.

Gwiezdni wędrowcy.

Z numerem mapa UKŁAD SŁONECZNY.

 

Numer 4. wraz z filmem KSIĘŻYC I JEGO TAJEMNICE.

Co wiemy o Srebrnym Globie?

Z numerem mapa KSIĘŻYC.

 

Numer 5. wraz z filmem KONSTELACJE. Rysunki na niebie.

Z numerem mapa KONSTELACJE.

 

 

Czy sprzedaż nadal aktualna ?

 

Jeśli tak jestem zainteresowany nr 1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie proszę, nie zgrywajcie się, nie wierzę że to pismo wam się podoba...

Kupiłem ostatnio przed podróżą by cokolwiek o astro nie czytać, nic innego nie było. Porażka. Wszystko. Mówię o numerze 6. Sam papier, jakiś szmatławy, błyszczący, lepiej by się do brukowca nadawał. Zdjęć kosmosu od cholery, ale są to fotki na zasadzie 1 strona wyników w google na dany temat, nawet nie wiem czy prawa autorskie do nich oni mają. Same arty na poziomie wikipedii, może i nie ma błędów, ale tyle samo się nauczyć można z netu, i te same obrazki pooglądać. proponuję wydrukować sobie arty z netu na te same tematy wraz z fotkami, taniej niż za 10 zł i papier lepszy do czytania. To pismo nawet okładkę ma jakąś taką miękka, że źle się trzyma. Ma mało stron. napisane jest na odwal się, ktoś jakiś pewnie student astro który pretenduje do miana redaktorzyny, pozbierał info z sieci, pozmieniał szyk zdań, i wypocił jeden tekst z drugim. Dodają jeszcze niby jakieś segregatory, jakiś chiński teleskop-żenada. to jest astronomia dla naiwnych. to pismo na pewno nie jest redagowane przez astronoma z tytułem, ono się może dla dzieci 10 lat nadać i to wszystko. A jak chcecie nowości ze świata astro, to jest wiele serwisów polskich i zagranicznych, i jest też znakomite polskie pismo Urania - nie ma tam tyle kolorowych fotek, ale treści są o wiele ciekawsze, polecam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze komuś coś się podoba. Masz tylko rację z tym teleskopem ale on jest dla prenumerat-ów.

Do tego masz płytę a tak drukowane strony też kosztują szczególnie kolorowy tusz.

By wszystko się trzymało musisz poświęcić sporo czasu by to wszystko wydrukować i poskładać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie proszę, nie zgrywajcie się, nie wierzę że to pismo wam się podoba...

Kupiłem ostatnio przed podróżą by cokolwiek o astro nie czytać, nic innego nie było. Porażka. Wszystko. Mówię o numerze 6. Sam papier, jakiś szmatławy, błyszczący, lepiej by się do brukowca nadawał. Zdjęć kosmosu od cholery, ale są to fotki na zasadzie 1 strona wyników w google na dany temat, nawet nie wiem czy prawa autorskie do nich oni mają. Same arty na poziomie wikipedii, może i nie ma błędów, ale tyle samo się nauczyć można z netu, i te same obrazki pooglądać. proponuję wydrukować sobie arty z netu na te same tematy wraz z fotkami, taniej niż za 10 zł i papier lepszy do czytania. To pismo nawet okładkę ma jakąś taką miękka, że źle się trzyma. Ma mało stron. napisane jest na odwal się, ktoś jakiś pewnie student astro który pretenduje do miana redaktorzyny, pozbierał info z sieci, pozmieniał szyk zdań, i wypocił jeden tekst z drugim. Dodają jeszcze niby jakieś segregatory, jakiś chiński teleskop-żenada. to jest astronomia dla naiwnych. to pismo na pewno nie jest redagowane przez astronoma z tytułem, ono się może dla dzieci 10 lat nadać i to wszystko. A jak chcecie nowości ze świata astro, to jest wiele serwisów polskich i zagranicznych, i jest też znakomite polskie pismo Urania - nie ma tam tyle kolorowych fotek, ale treści są o wiele ciekawsze, polecam ;)

 

hmm, gdyby nie zbyt ostre wyrażenia w niektórych miejscach, to powiedziałbym, że moja opinia na temat tego czasopisma jest identyczna, a zwłaszcza utożsamiam się ze słowami "to jest astronomia dla naiwnych". Czytając to miałem wrażenie, że ktoś w żenujący sposób, samemu nie mając pojęcia o astronomii, chce mnie przekonać jaka to astronomia jest fajna. Oczywiście jest to tylko opinia i wiele mniej lub bardziej doświadczonych astroamatorów albo po prostu przeciętnych ludzi może się ze mną nie zgodzić.

Zwykle dbam o rozpowszechnianie astronomii w mojej rodzinie, ale nie dałbym tego rodzicom ani rodzeństwu do rąk :)

 

Pozdrawiam,

Tomek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość astromaniak

Jako zawodowy astronom muszę potwierdzić, że pismo jest raczej niskich lotów i kierowane powinno być do młodzieży przed-licealnej.

Takie opowiastki o gwiazdkach i galaktykach;)

Błędów jest mało, a jednak są, trochę jest nieścisłości.

Nie wiem, w jakiej średniej wiekowej są bywalcy tego forum, jeśli średnia jest 12-15 lat, to rozumiem, że pismo się może podobać.

Ale do "Encyklopedii astronomii" z pewnością nie pretenduje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zawodowy astronom muszę potwierdzić, że pismo jest raczej niskich lotów i kierowane powinno być do młodzieży przed-licealnej.

Takie opowiastki o gwiazdkach i galaktykach;)

Błędów jest mało, a jednak są, trochę jest nieścisłości.

Nie wiem, w jakiej średniej wiekowej są bywalcy tego forum, jeśli średnia jest 12-15 lat, to rozumiem, że pismo się może podobać.

Ale do "Encyklopedii astronomii" z pewnością nie pretenduje.

Pozdrawiam

Pana zdanie w jakimś sensie uspokaja mnie, że jednak niczego nie tracę.

Zapraszamy do zarejestrowania się na forum! :)

 

Ja interesuje się astronomią niecały rok. Kupuje to, aby się czegoś dowiedzieć. Dla niektórych osób, którzy interesują się astronomią hoho i jeszcze dłużej to może nic nowego i nic ciekawego, ale mi się to podoba. :)

Masz do tego pełne prawo, Sabazios :)

 

Pozdrawiam,

Tomek L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PP

Każdy ma swoje zdanie, dobre lub złe.

Komu się podoba niech kupuje:)

A komu nie to niech nie kupuje:)

Pozdrawiam:)

Wrócę do segregatora:)

Już mi połowę miejsca zajęło, 12 czasopism.

Muszą dać drugi (najlepiej na 40 numerów).

he he he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotr186

Mi się pismo podoba, jeśli ktoś wyraża opinię "są małe błędy i nieścisłość" Czy "Ta gazeta to astronomia dla naiwnych" To chciałbym poznać przykłady które o tym świadczą...

 

 

Rozumiem ze profesora astronomii ta gazeta może nudzić ale trzeba zapominać ze ta gazeta jak wszystkie tego typu kolekcje są pisane dla normalnego,przeciętnego człowieka a więc językiem przeciętnym a nie stricte naukowym

 

 

Owszem gazeta ta nie zawiera w większości takich informacji które by nie były dostępne w internecie. Ale tak to już jest w dzisiejszych czas zę w internecie znajdziemy i zrobimy prawie wszystko:)

 

 

Co do wieku czytelników - ja ma 21 lat,a z tej dyskusji wywnioskowałem ze większość tu piszących ma wiek około 18 lat. Osoby w wieku niższym niż 15 lat to raczej po za może rzadkimi wyjątkami astronomią nie zainteresują.

 

 

Plusem pisma jest przystępna cena (9,99 (do końca 2010 roku było to 9,95) zł za czasopismo + fajne filmy). Natomiast papier na którym pismo jest wydrukowane jest dobre. Gorsza jest technologia zapinania gazet do segregatora. Niestety wybrani najgorszą z możliwych technologii Odpowiednio wygięte zszywki to nie jest dobry pomysł.

 

 

Co do segregatora - tez myślę ze jeden nie wystarczy. Problem z tym ze jest planowane 55 numerów i nijak nie da się tego podzielić na 2 czy 3 równe części. Wg. moich wyliczeń w segregatorze mieści się gdzięs 20-25 numerów tak bez upychania zbytniego. A więc dwa segregatory po 20 numerów i trzeci z 15 numerami, Albo dwa segregatory po 25 i trzeci musiałby mieścić 5 numerów.

 

A średnio widzę to że 55 numerów wejdzie do jednego segregatora...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Może was zadziwię, ale rocznikowo mam 14 lat, a astronomią interesuję się jak mało kto. Interesuje mnie to od... o, takiego małego *pokazuje ok. 120 cm od podłogi*. Pewnie się zastanawiacie czemu to tutaj piszę, i czemu w tym temacie. Otóż mój post ma być w pewnym stopniu zaprzeczeniem tego, co napisał szanowny Piotr186. Nie tylko starsi się interesują astronautyką.

 

Pozdrawiam, Kelin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.