Jump to content

Jodłów MAJ 2004???


Guest emde
 Share

Recommended Posts

Ponieważ Bieszczady to jest już prawie koniec świata dla poznaniaka, pytam kolegów czy w maju będzie zlot w Jodłowie? Tam mi jest znacznie bliżej, a i inne plany miałem na ten czas i to miejsce przygotowane.

Proszę o odpowiedź.

Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Głównym zlotem na wiosnę bedą Bieszczady . Do Jodłowa można się skrzyknąć na mini zlocik w marcu . Można też w pomyśleć o wielkim zlocie w Jodłowie na przykład 21-23 maja . Jeżeli będą chętni to mogę zarezerwować ośrodek .

Link to comment
Share on other sites

Czytam w sąsiednich postach że chcecie sobie odpuścić Jodłów w maju! Zaklinam was! Przecież możemy być w kwietniu w bieszczadach a w maju w Jodłowie - to nie problem, a do Jodłowa znacznie bliżej chyba wszystkim...

Mam czas na zloty dopiero kwiecień-maj i dlatego najbardziej pasowałby mi Jodłów w maju z rodzinką. W Bieszczady ich nie zabiorę bo nie przeżyją podróży :wink: Więc mam problem bo jak nie będzie Jodłowa to zostają Roztoki na końcu świata!

Link to comment
Share on other sites

uff to zapowiada sie ze w maju bede mial niezle imprezy, 10 moje urodziny, 21-23 Jodlow, 25 urodziny Darii, kto wie co do tego czasu jeszcze sie uzbiera, hehehe.

jak by to powiedzial jakis koles ze star treka (nie pamietam ktory) - "Beam me up Scotty" - teleportuje sie 21 do Jodlowa :D

Link to comment
Share on other sites

Chyba noc Astronomiczna :wink: ???

 

Aj :? Tak, noc :P

 

Jak marzec to tylko koniec miesiąca, bo tam śnieg długo pewnie leży.

Jakby taki mini zlocik to i Ja może ! :roll:  :?  

Nie lubię tłoku :(

 

W marcu to tylko 14-23 bo potem Księżyc na karku :?

Link to comment
Share on other sites

21-23 maja będę w Jodłowie. Obiecałem to rodzince, że zabiorę ich na zlot do Jodłowa to zabiorę! Nawet gdybyśmy byli tam sami! 8)

 

Ja takoż obiecałem więc i jedno i drugie

Będzie nas już dwóch :Beer:

emde pozdrawiam

:smoke:

Link to comment
Share on other sites

Kroi nam się piękny weekend astro w Jodłowie!!! Huuuuura!!!

 

Emde, no ile masz z Poznania w Bieszczady?  

Ja mogłem do Jodłowa zrobić 600km to Ty dawaj w Bieszczady! a Jodłów zostaw na Jesień.

Się zapisałem i owszem, a nawet w 6 osobników! Co mi szkodzi być tu i tu! 8)

Link to comment
Share on other sites

 • 2 weeks later...

Szeregowy Hamal!

Pakuj, pakuj, dużo będzie do dygania pod górkę... :wink:

Ja już zabukowałem miejsca i jade na 100% 8)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
 • Our picks

  • Migracja Astropolis na nowy serwer - opinie
   Kilka dni temu mogliście przeczytać komunikat o wyłączeniu forum na dobę, co miało związek z migracją na nowy serwer. Tym razem nie przenosiłem Astropolis na większy i szybszy serwer - celem była redukcja dosyć wysokich kosztów (ok 17 tys rocznie za dedykowany serwer z administracją). Biorąc pod uwagę fakt, że płacę z własnej kieszeni, a forum jest organizacją w 100% non profit (nie przynosi żadnego dochodu), nie znalazłem w sobie uzasadnienia na dalsze akceptowanie tych kosztów.
   • 56 replies
  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
   • 48 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
    • Like
   • 72 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
    • Like
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Love
    • Like
   • 43 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.