Skocz do zawartości

Magellanic 320/1380


JaLe

Rekomendowane odpowiedzi

Sprzedam teleskop Newtona wykonany z włókna węglowego. Powodem sprzedaży jest tylko i wyłącznie brak odpowiedniego montażu.

Uwaga sprzedaje po cenie materiałów i cena absolutnie nie ulegnie zmianie bez względu na czas sprzedaży. Innymi słowy nie liczę na szybką sprzedaż i nie zależy mi na takiej. Nie sprzedaję na części, gdyż włożyłem w budowę zbyt wiele czasu i pracy.

Na wszelkie pytania odpowiadam na PW. Oczywiście zapraszam do "obmacania" u mnie. Możliwe testy o ile ma Ktoś odpowiedni montaż :)

 

Lustro 320/1380 z celą i pająkiem + LW - cena 2000,-

Tubus konstrukcji sandwiczowej o wadze około 7 kg - cena 3000-

Wyciąg Monnlight z silnikiem mikrokrokowym + robofocus - cena 2600,-

+ dodatkowe koszty o których już nie policzę

Waga całości 25 kg-

Całość 7600,-

 

 

więcej: http://forum.astropo...685-magellanic/

Edytowane przez JaLe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz.

Podziwiałem (na forum, w milczeniu) jak powstawał.

A teraz szuka nowego domu...

Gdyby mój makiawelliczny plan zamiany działek leśnej za otwartą, gdzie warto poświęcić "nieco" czasu oraz ecie-pecie na obserwatorium, wypalił - leciałbym w podskokach "obmacywać" te 14". Ale ofiara (żartuję, ten pan stanowczo chce kawałek lasu, ja stanowczo chcę kawałek pustej przestrzeni, ale u niego proces decyzyjny trwa wieki - a powiedzieć mu, że od niego zależy eksplozja mojego hobby to raczej zły pomysł) mojego makiawellizmu jest wciąż niedoszła :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna rzecz.

Podziwiałem (na forum, w milczeniu) jak powstawał.

A teraz szuka nowego domu...

Gdyby mój makiawelliczny plan zamiany działek leśnej za otwartą, gdzie warto poświęcić "nieco" czasu oraz ecie-pecie na obserwatorium, wypalił - leciałbym w podskokach "obmacywać" te 14". Ale ofiara (żartuję, ten pan stanowczo chce kawałek lasu, ja stanowczo chcę kawałek pustej przestrzeni, ale u niego proces decyzyjny trwa wieki - a powiedzieć mu, że od niego zależy eksplozja mojego hobby to raczej zły pomysł) mojego makiawellizmu jest wciąż niedoszła :(

 

Szczerze mówiąc Magellanica wystawiłem na sprzedaż z wielką niechęcią. Wystawiłem bo muszę, ale jednak po cichu liczę, że nie będzie chętnych. Dziwne, no nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej pełna 30 sekundowa klatka wykonana przez Magellanica i to we mgle oczywiście bez guidu. Klatka oczywiście bez obróbki.

Za kilka dni dodam również klatki ze znacznie dłuższymi czasami, ale jak tylko zdjęcia wykorzystam w zagadkach.

obiektywnie stwierdzam, że we wcześniej posiadanym MT 800 to rezultat nie do osiągnięcia.

30 sek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Darek_B zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.