Jump to content

Nie ładują się powiększenia obrazów załączonych do postów.


Leszek Szamocki
 Share

Recommended Posts

Od wczoraj nie mogę obejrzeć powiększenia żadnego obrazu dołączonego do postu jako załącznik. W postach wyświetlają się poprawnie miniaturki, a po kliknięciu wyskakuje puste okno powiększenia, które ładuje obraz "w nieskończoność".

 

Czy problem dotyczy całego forum, czy tylko mnie to dotknęło?

 

Sprawdzałem w 5 przeglądarkach (FF, IE, Chrome, Safari, Opera) - wszędzie to samo.

Link to comment
Share on other sites

 • 7 months later...

Może to nie odpowiedni temat, jeśli tak to proszę o przeniesienie, ale mam pytanie - czy nikt do tej pory nie przekonał się do tego aby wprowadzić dopasowujący się do wielkości okna (ekranu) podgląd załączonych plików ? Niektórzy nigdy nie nauczą się aby zmniejszać zdjęcia i bez dodatkowych pluginów (np FireGesture) pozwalających otworzyć sobie plik w nowym oknie (lub karcie) jest raczej ciężko ogarnąć podgląd kilku lub nawet kilkunastomegapixelowego zdjęcia.

 

Cel:

klikam w miniaturkę załącznika - otwiera się jego podgląd ale dopasowany do ekranu z możliwością kliknięcia jakiegoś przycisku "Powiększ". Takie lightboxy są już wszędzie.

Link to comment
Share on other sites

popieram propozycję, chociaż nie jest aż tak taki dramat a tylko niewielka niewygodna, do wygodnego obejrzenia takiego dużego zdjęcia nie trzeba żadnych pluginów, wystarczy prawy przycisk "otwórz w nowym oknie"

Link to comment
Share on other sites

Ja osobiście nie lubię takiej automatycznej funkcjonalności, szczególnie w astrofotografii, gdzie gapię się 1:1. Ale jeżeli bardzo Wam zależy, to mogę wrzucić to na road map programistyczny, choć są (jak zawsze) większe priorytety.

Link to comment
Share on other sites

do wygodnego obejrzenia takiego dużego zdjęcia nie trzeba żadnych pluginów, wystarczy prawy przycisk "otwórz w nowym oknie"

PPM w FF przynajmniej bezpośrednio otwiera oryginalny rozmiar - nie można sobie otworzyć w nowym oknie.

Link to comment
Share on other sites

PPM w FF przynajmniej bezpośrednio otwiera oryginalny rozmiar - nie można sobie otworzyć w nowym oknie.

hehe, faktycznie!

normalnie używam chrome, który tak nie robi.

ale jezeli w ff nacisnę prawy i przytrzymam aż pojawi sie menu to moge z niego wybrać co chcę i juz lightbox sie nie pojawia. tylko "szybki klik prawym" wywołuje niechcianą funkcję. może u ciebie też?

 

kolejny sposób dobrego otwarcia obrazka: drag&drop miniatury do drugiego okienka przegladarki

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

 • Our picks

  • Droga Mleczna w dwóch gigapikselach
   Zdjęcie jest mozaiką 110 kadrów, każdy po 4 minuty ekspozycji na ISO 400. Wykorzystałem dwa teleskopy Takahashi Epsilon 130D i dwa aparaty Nikon D810A zamocowane na montażu Losmandy G11 wynajętym na miejscu. Teleskopy były ustawione względem siebie pod lekkim kątem, aby umożliwić fotografowanie dwóch fragmentów mozaiki za jednym razem.
    • Haha
   • 37 replies
  • Przelot ISS z ogniskowej 2350 mm
   Cześć, po kilku podejściach w końcu udało mi się odpowiednio przygotować cały sprzęt i nadążyć za ISS bez stracenia jej ani razu z pola widzenia. Wykorzystałem do tego montaż Rainbow RST-135, który posiada sprzętową możliwość śledzenia satelitów.
   Celestron Edge 9,25" + ZWO ASI183MM. Czas ekspozycji 6 ms na klatkę, końcowy film składa się z grup 40 klatek stackowanych, wyostrzanych i powiększonych 250%.
   W przyszłości chciałbym wrócić do tematu z kamerką ASI174MM, która z barlowem 2x da mi podobną skalę, ale 5-6 razy większą liczbę klatek na sekundę.
   Poniżej film z przelotu, na dole najlepsza klatka.
   • 69 replies
  • Big Bang remnant - Ursa Major Arc or UMa Arc
   Tytuł nieco przekorny bo nie chodzi tu oczywiście o Wielki Wybuch ale ... zacznijmy od początku.
    
   W roku 1997 Peter McCullough używając eksperymentalnej kamery nagrał w paśmie Ha długą na 2 stopnie prostą linie przecinajacą niebo.
    
   Peter McCullough na konferencji pokazał fotografię Robertowi Benjamin i obaj byli pod wrażeniem - padło nawet stwierdzenie: “In astronomy, you never see perfectly straight lines in the sky,”
   • 16 replies
  • Jeśli coś jest głupie, ale działa, to nie jest głupie - o nietypowych rozwiązaniach sprzętowych
   Sformułowanie, które można znaleźć w internetach jako jedno z "praw Murphy'ego" przyszło mi na myśl, gdy kolejny raz przeglądałem zdjęcia na telefonie z ostatniego zlotu, mając z tyłu głowy najgłośniejszy marsjański temat na forum. Do rzeczy - jakie macie (bardzo) nietypowe patenty na usprawnienie sprzętu astronomicznego bądź jakieś kreatywne improwizacje w razie awarii czy niezabrania jakiegoś elementu sprzętu  Obstawiam, że @HAMAL mógłby samodzielnie wypełnić treścią taki wątek.
    • Like
   • 27 replies
  • MARS 2020 - mapa albedo powierzchni + pełny obrót 3D (tutorial gratis)
   Dzisiejszej nocy mamy opozycję Marsa więc to chyba dobry moment żeby zaprezentować wyniki mojego wrześniowego projektu. Pogody ostatnio jak na lekarstwo – od początku października praktycznie nie udało mi się fotografować. Na szczęście wrzesień dopisał jeśli chodzi o warunki seeingowe i udało mi się skończyć długo planowany projekt pełnej mapy powierzchni (struktur albedo) Marsa.
    • Like
   • 131 replies
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.