Skocz do zawartości

Cartes du Ciel


Jazz

Rekomendowane odpowiedzi

Bartolini a skąd pobierałeś katalog ze zdjęciami? Ja ściągnąłem z tej stronki  i po instalacji i skanowaniu wszystko działa bez problemu. Specjalnie zainstalowałem wersję 3.2 CdC.

 

Tak z tej - może problem jest w mojej wersji Javy albo flasha - nie wiem z czego CdC korzysta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartolini a jak masz ustawiony sposób wyświetlania obiektów głębokiego nieba. Sprawdź czy jest liniowy czy graficzny (ustawienia -> wyświetlanie -> zakładka wyświetlanie) powinien być graficzny Sprawdź też które katalogi masz zaznaczone w ustawienia -> katalog -> zakładka głębokie niebo (CdC), jeżeli wszystkie, to odznacz je i pozostaw zaznaczony tylko SAC. Może tu jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z racji tego ze na laptopie mam wingroze 7 musiałem zainstalować wersje 3.4 32 bit bo CDC 2.76 niestety ma problemy niby chodzi ale np nie wyświetla sie menu kontekstowe przy prawym przyciskiem myszki.

Generalnie 3.4 strasznie dlugo odświeża ekran i generalnie długu reaguje na zmiany położenia lub powiększenia.

Najchetnie spowrotem wrocilbym do 2.76 ktora jest po prostu dużo lepsza dla mnie jak na razie ( wiem jak to brzmi ale przyzwyczajenie drugą natura czlowieka))

Ktos sie juz zmierzył z tym problemem i ma wskazówki co do przyspieszenia działania 3.4?

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie... Win 7-ki są dwie 32-bit i 64-bit, ponadto home, ultimate i chyba jeszcze pro edition. Wiec pisząc że to i owo nie działa na Win7 mija sie z celem!.

 

Albo Win 732-bit albo 64-bit... Jedno to niebo drugie to piekło... tak w skrócie.

 

O 64-bit mozna zapomnieć od razu... bo na niej wszystko sie wiesza lub ma inne problemy. Na Win7 32bit można instalować prawie wszystko co działa pod XP (programy dedykowane do astrofoto i sprzęt (czyt. kamerki). Ja ostatnio zrobiłem formata zainstalowałem XP i Win732bit (Ultimate) i wszystkie programy których używam do astrofoto śmigają na obu systemach bez problemów. Przed pójściem do Mediaszajs... lub Saturnszajs... i kupując nowego laptopka z zainstalowanym Win7 home edition (64-bit o zgrozo) trzeba sprawdzic czy da sie później zainstalować na nim inne systemy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja działam na 3.4 na Windows 7 Starter na netbook'u. Nie zauważyłem żadnych problemów i przez cały zlot wszystko mi działało tak, jak należy. Przesuwanie obrazu co prawda w tym nowym CdC trochę skacze, ale nie na tyle, żeby stanowiło to dużo przeszkodę.

 

Zdravim

 

Zapomniałem dodać, że na stacjonarnym na Win 7 Professional 64-bit wersja 3.4 też bez żadnych problemów z pościąganymi prawie wszystkimi możliwymi katalogami (nie mam bazy fits'ów obiektów DS).

Edytowane przez Iluvatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Win7 64bit i CdC 2.76c śmiga bez problemów.

A to pierwsza dobra wiadomosc dzisiaj :) Masz aktywne menu pod prawym przyciskiem myszy ?

Systemu operacyjnego nie dam rady zmienic natomiast moge sprobowac instalacji 2.76c od poczatku.

Kurcze na XP mialem prosta metode: Kopia fizyczna folderu a potem jeden glowny klucz CDC w rejestrze i pieknie mam na dowolnym innym kompie z XP dokladnie tak jak sobie skonfigurowalem na poprzednim. Pod 7ka musze przejsc droge od nowa chyba.

Uruchamianie programu w trybie zgodnosci z XP nie pomaga. Wylaczenie jakis opcji graficznych tez nie. Muli jak cholera.

Wlasnie znalazlem ze jest wersja 64bit (rozwojowa cokolwiek to znaczy) nie wiem czy sie wogole za nia zabierac...

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewno że wersja CdC 2.76 jest miodzio. Dużo lat niezmienionego menu pozwoliło na doskonałe dopasowanie się do wszystkich funkcji. Poza tym 2.76 ma ładny, przejrzysty wygląd jak w atlasie nieba. Fotki Fits są niepotrzebne w tym programie.

 

Nowa wersja CdC 3.x jest raczej bardzo uciążliwa w obsłudze.

 

Do graficznej prezentacji nieba z fotkami służy inny soft - Starry Night Pro albo chociaż darmowe Stellarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się to łatwiejsze niż przypuszczałem.

1. Odinstalowałem 3.4 (wyczyściło wtedy rejestry odnoszące sie do "Ciel")

2. Zainstalowałem ponownie 2.76 base i 2.76c ( do poprzedniego katalogu Ciel) nie pozwalając mu nadpisać żadnych plików jeśli były nowsze.

3. Folderu Ciel poprzedniego 2.76 nie zmieniałem wiec dalej miałem w nim wszystko ze wszystkimi katalogami i bazami obiektów

4. Zapuściłem skrypt z rejestrem z XP ( drzewko "Ciel" tylko)

5. DZIAŁA ! ... i wygląda tak jak na xp bez kiwnięcia palcem :)

Edytowane przez MarcinPc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zmienię trochę temat cdc.

 

Mam taki problem.

Jak wyświetlic etykiety wyszukiwanych przeze mnie obiektów.

Problem jest taki, że jak szukam nowy obiekt to etykieta po starym znika.

Często pojawiają się nazwy, których nie chcę, a nie ma tych na których mi zależy.

Nie wiem jak to ogarnąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z takimi pytaniami proponuję udać się do Jurka (rokita). Nie znam nikogo bardziej obeznanego z tym programem ... w końcu jest współautorem ;)

przy okazji przypominam, że jest już dostępna wersja 3.8 CdC

http://www.ap-i.net/skychart/start

 

pozdrawiam

Współautorem nie jestem, parę rzeczy, które mnie szczególnie denerwowały poprawiłem. Podsunąłem parę pomysłów autorowi w zakresie funkcjonalności których używam.

Wersja 3.8 chodzi dobrze na moim 64 bitowym linuksie, jeżeli chodzi windows nie wiem, nie używam, ale natknąłem się na sugestie aby w windows pracować na wersji 32 bitowej programu.

Program pokazuje pazury po wgraniu katalogu ucac4, mapa poniżej wygenerowana na podstawie tegoż.

m3.jpg

Co do problemu Kolegi widzę dwie możliwe przyczyny:

1. W obszarach bogatych w DSO algorytm optymalizacyjny usuwa etykietę gdy nie może znaleźć dla niej miejsca - ustaw tak jak na rys. 1.png wtedy nie będzie optymalizował.

1.jpg

2. W kwestii pokazywania obiektów bądź nie, dla zakresów FOV dostępnych m.in. na prawym pasku narzędziowym deklaruje się filtry - jeżeli chcesz aby obiekt się pojawił w konkretnym fov musisz ustawić filtr tak aby Twój obiekt spełnił warunki rozmiar + magnitudo (jeżeli obiekt nie ma określonego magnitudo - np. mgławica ciemna w polu magnitudo wpisujesz 99). rys. 2.png

2.jpg

Jeżeli pow. wskazówki nie pomogą, poproszę o konkrety tzn. zapisaną mapę - plik cdc3, nazwa obiektu który się "nie pokazuje" itd.

Ale to już chyba na priv?

Pozdrawiam

Edytowane przez rokita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współautorem nie jestem, parę rzeczy, które mnie szczególnie denerwowały poprawiłem. Podsunąłem parę pomysłów autorowi w zakresie funkcjonalności których używam.

 

dobra, dobra ... i tak odpowiadasz za współudział

a zasłużona kara Cię nie ominie ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.