Skocz do zawartości

IC 410


Krzysiek Gaudy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

 

Kolejny obiekt w technice HaRGB. Tym razem to 35x600 sekund + 20x300 sekund RGB.

Sprzęt: FLI 3200ME, EQ6 i TSA-102S.

Wszelkie sugestie i opinie mile widziane :) Nie wiem czy nie za bardzo różowo, ale sporo tam niebieskiego generalnie i tak wyszło z wyliczonych współczynników.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

IC410_final_www.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, generalnie jest nieźle.

Moje uwagi to: plackowate gwiazdki i zniknął gdzieś ich kolor.Zapewne wykorzystywałeś Ha jako L? W paru miejscach zdjęcia otoczka gwiazdki jest zielona - to zjawisko normalne przy obróbce Ha:HaR:G:B ale do usunięcia.

Pozdrawiam

Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super zdjęcie!! Cóż za detal w mgławicy. Bardzo mi się podoba.

Zastanawia mnie jednak obecność bordowych plamek w pasmach ciemnego pyłu w centrum mgławicy - czy to aby nie jakiś artefakt w przebiegu obróbki? Jakoś mi one do całości nie pasują.....

Widać także nie do końca usunięty blooming na jasnych gwiazdach - maja takiego małego pionowego spajka.

Więcej uwag nie mam, zielenizny wokół gwiazd nie widziałem (nie badałem może aż tak dokładnie jak wessel:D)

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wrzuciłam sobie na tapetkę te dwa różowe plemniki... :szczerbaty:

 

A myślałem, że tylko ja mam takie skojarzenia :P

 

Dzięki za uwagi i opinie - oczywiście macie racje. O kolorze gwiazd zapomniałem, a tam ten bordo w ciemnych partiach mgławicy to błąd, nie powinno tam tego być. W wolnej chwili może raz jeszcze do tego tematu podejdę.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"A myślałem, że tylko ja mam takie skojarzenia :P"

 

Hmmm... Miałem przemilczeć moje skojarzenie, ale skoro ktoś zaczął... U mnie najpierw było: "ale piękne" a zaraz potem "I JAKIE PLEMNIKI!" ;)

 

Ad. całość - ładna bardzo. Ja mam widać ośmiobitowy mózg, więc jak widzę ładny detal, to "plackowate gwiazdki" zupełnie mi umykają i cieszę się tym, co widzę :)

 

PS. Za godzinkę będę pokazywał w wizualu Pierścień i parę takich tam. Módlmy się, bo chmury idą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że jakiś inny kolor się pojawia w środku to dobrze. Znaczy, że choć trochę zarejestrowało się coś na innych kanałach, niż tylko czerwony (niebieski zapewne). Ja osobiście nie lubię tych monochromatycznych czerwieni po dołożeniu Ha i osobiście uważam, że to błąd - error, zupełnie nie odpowiadający rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dałem spokoju temu zdjęciu.

Kolor zostawiłem ten sam - podoba mi się, z resztą wyszedł praktycznie taki ze współczynników, więc nie kombinuję.

Swoją własną metodą dodałem gwiazdki RGB - będę wdzięczny za opinię, czy wygląda dobrze? Szukałem w sieci czegoś, jak to składać - nie znalazłem nic. Ostatecznie sam pokombinowałem i chyba nie jest źle? Jeśli jest OK, to obiecuję tutorial pokazujący jak to robić.

 

Usunąłem też pewne przebarwienia z centrum mgławicy... wydaje mi się, że jest lepiej, ale czy faktycznie? Czy to już po prostu za długi okres czasu spędzony nad zdjęciem? :)

 

Plackowate gwiazdki nadal trochę zostały, ale to już efekt sprzętu i rozdzielczości zdjęcia - ja szpileczek nigdy nie będę miał :)

 

jimbim1975, w powyższym zdjęciu ja w ogóle nie usuwałem bloomingu :) W zdjęciach Ha ten problem praktycznie w ogóle nie występuje. Zdjęcie, które teraz dodałem ma usunięty blooming, bo na gwiazdkach RGB to już jest problem. Usuwam ręcznie w PSie (swoją, wymyśloną metodą znowu) lub w Maximie - z automatu antybloomingiem.

 

Pozdrawiam,

Krzysiek

IC410_rgb_stars_final.jpg

Edytowane przez Krzysiek Gaudy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.